15 квітня о 18:00Вебінар: Інтегрований STEM-тиждень як ресурс формування цілісності сприйняття світу

Презентація 8 клас на тему "Міжнародні відносини 18 ст."

Про матеріал

Презентація до теми "Міжнародні відносини 18 ст." за підручником Гісем, Мартинюк. Можна використовувати під час вивчення нової теми.Презентація містить політичні карти країн Європи відповідного періоду, а також портрети керівників держав.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок № 29. Міжнародні відносини XVIII ст. Битва часів іспано-австрійської війни 1715—1717 рр. Битва часів Північної війни 1700—1721 рр.

Номер слайду 2

Мета: скласти уявлення про зміст міжнародних відносин XVIII ст.; показати перебіг основних подій; продовжити формування вмінь працювати з картою, текстом підручника, історичним джерелом; сприяти розвитку в учнів образного мислення, творчого підходу до виконання завдання. Тип уроку: комбінований. Обладнання: підручник, стінна карта, атлас, ілюстративний матеріал.

Номер слайду 3

Основні дати та поняття: Дати1701—1714 рр. — війна за іспанську спадщину; 1700—1721 рр. — Північна війна; 1715—1717 рр. — іспано-австрійська війна; 1733—1735 рр. — війна за польську спадщину; 1740—1748 рр. — війна за австрійську спадщину; 1735—1739 рр. — війни з Туреччною; 1756—1763 рр. — Семилітня війна; 1772, 1793, 1795 рр. — поділи Речі Посполитої; 1768—1774, 1787—1791 рр. — російсько-турецькі війни. Поняття міжнародні відносини, коаліція, колоніальні війни, баланс сил.

Номер слайду 4

ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯФронтальне опитування1. Що таке освічений абсолютизм?2. Назвіть наймогутніші держави, що входили до складу Священної Римської імперії німецької нації.3. Що таке Прагматична санкція?4. Які народи були об'єднані під владою австрійських Габсбургів?5. Які реформи здійснила Марія Терезія?6. Чим відзначилося правління Йосипа II?7. Діяльність яких монархів забезпечила могутність Пруссії за часів Фрідріха II?8. В інтересах якого стану суспільства Російської імперії здійснювали реформи Єлизавета Петрівна і Катерина II?9. У результаті яких подій Катерина II стала імператрицею Росії?10. Які територіальні придбання здійснила Росія у другій половині XVIII ст.?11. Назвіть причини виникнення багатонаціональної Австрійської імперії.12. Що спонукало Марію Терезію до реформаторської діяльності? Назвіть основні результати реформ.13. Що мала на меті Катерина II, здійснюючи внутрішні реформи?14. Які заходи Марії Терезії, Йосипа II, Фрідріха II та Катерини II можна охарактеризувати як прояв політики освіченого абсолютизму?

Номер слайду 5

План уроку1. Війни першої третини XVIII ст. 2. Формування системи рівноваги в міжнародних відносинах3. Семилітня війна4. Поділи Речі Посполитої 5. Війни з Османською імперією

Номер слайду 6

Характерні ознаки міжнародних відносин XVIII ст. Характерною ознакою міжнародних відносин XVIII ст. став пошук рівноваги та балансу сил. На зміну визначальному для долі Європи суперництву Бурбонів та Габсбургів приходить діалог «великих держав» - Франції, Англії, Пруссії, Австрії та Росії. При цьому монарх залишався втіленням своєї держави, тому часто династичні конфлікти перетворювалися на загальноєвропейські війни. Відтепер боротьба йшла не лише за європейські території, але й за величезні володіння в Новому Світі.

Номер слайду 7

1701—1714 рр. — війна за іспанську спадщину; 1700—1721 рр. — Північна війна; 1715—1717 рр. — іспано-австрійська війна1. Війни першої третини XVIII ст.

Номер слайду 8

Переламною для долі Європи стала війна за іспанську спадщину (1701—1714). У 1700 р., не залишивши прямих спадкоємців, помер король Іспанії Карл II. Він заповів свій трон онуку короля Франції Людовіка XIV, за умови, що іспанська і французька корони ніколи не з’єднаються в одних руках. Проте Людовік не збирався дотримуватися цього застереження. Карл II Зачарований. Людовик XIV Король-Сонце1. Війни першої третини XVIII ст.

Номер слайду 9

Війна за іспанську спадщину (1701—1714). Тільки-но його онука було оголошено в Іспанії королем Філіппом V, Людовік заявив: «Піренеїв більше не існує!». Адже в Іспанії і Франції тепер правила одна династія - Бурбони, власники велетенських володінь в Європі, Азії та Америці. Надмірне посилення Франції викликало супротив антифранцузької коаліції у складі Австрії, Пруссії, Англії, Нідерландів та інших держав. Загальноєвропейська війна супроводжувалася важкими поразками Франції, яка не мала сильних союзників. Війна завершилася компроміссом, зафіксованим в Утрехтському (1713 р.) та Раштадтському (1714 р.) мирних договорах, за якими:– іспанську корону отримав онук Людовіка XTV (Пилип V Бурбон) без права її об'єднання з короною Франції;– Карл VI Габсбург як компенсацію за відмову від іспанської корони отримав Південні Нідерланди, Неаполітанське королівство, Сардинію та герцогство Мілан;– за Англією залишались захоплений ще в 1704 р. Гібралтар і частина французьких володінь у Північній Америці (сучасній Канаді).

Номер слайду 10

Північна війна (1700—1721 рр.) Війна між Московським царством та Шведською імперією за панування на Балтиці, й в цілому — за домінування у Східній Європі. У 1699 році був укладений Північний союз між Річчю Посполитою, Данією, Саксонією і Російським царством. Сторони. Шведська імперія. Османська імперія. Річ Посполита. Гетьманщина (після 1708)Військо Запорозьке Низове (після 1708)Московське царство Данія. Саксонія. Гетьманщина (до 1708)Королівство Пруссія

Номер слайду 11

Наслідки війни. НІШТАДТСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР 30 серпня 1721р. м. Ніштадт (Фінляндія). У результаті Північної війни Московське царство отримало вихід до Балтійського моря, вирішивши одну зі своїх головних історичних завдань, тоді як Швеція втратила статус великої держави. Північна війна (1700—1721 рр.)Карта зміни кордонів держав по Ништадському миру: жовтим кольором позначена Швеція до війни, темно-зеленим — Росія, заштриховані землі, які відійшли від Швеції до Росії за умовами договору

Номер слайду 12

Війна за австрійську спадщину (1740—1748). Імператор Священної Римської імперії та ерцгерцог Австрії Карл VI, померлий у 1740 р., не залишив сина-спадкоємця престолу. Європейськими дворами полетіла фраза «Габсбургів більше немає». Сусіди-монархи вже давно чекали вдалої нагоди, щоб поділити володіння австрійського правителя. Від загибелі Австрію врятувала Угорщина. Марія Терезія несподівано виявила стійкість, її енергія і рішучість викликали подив усієї Європи. Марія-Терезія

Номер слайду 13

Війна завершилася Аахенським миром 1748 р., за яким:– визнавалося право на "австрійську спадщину" старшої доньки покійного імператора Карла VI Марії-Терези;– окупована Фрідріхом ІІ Сілезія залишалася у складі Пруссії;– Франція повертала Англії захоплені нею території в Америці та Індії. Найважливішим результатом війни було значне посилення Пруссії, що помітно вплинуло на розстановку сил у Центральній Європі. Саме з цього моменту починається історія гострого австро-прусського суперництва за гегемонію в німецьких землях, яке тривало понад сто років. Війна за австрійську спадщину (1740—1748).

Номер слайду 14

2. Формування системи рівноваги в міжнародних відносинах. Перемога Франції у Тридцятилітній війні продемонструвала надзвичайну ефективність політики, не обтяженої середньовічними пересторогами релігійного та морального характеру. Саме з цього часу принцип державного інтересу набуває все більшого поширення і перетворюється на провідний принцип європейської політики. Зростання могутності одних держав неминуче вступало у протиріччя з інтересами інших. Наслідком завжди був конфлікт. Прагнучи запобігти такому розвиткові подій, інші держави утворювали коаліції, щоб урівноважити силу претендента на гегемонію і відновити прийнятний силовий баланс. Саме так народжувалася європейська система рівноваги сил.

Номер слайду 15

На початку XVIII ст. в результаті двох воєн - за іспанську спадщину та Північної - баланс сил на континенті суттєво змінився. У групі великих європейських держав Іспанію та Швецію змінили Великобританія і Росія, а в середині XVIII ст. до них приєдналася Пруссія, французьке переважання на континенті було обмежено, а європейську рівновагу збережено і зміцнено. 2. Формування системи рівноваги в міжнародних відносинах

Номер слайду 16

Цілі провідних держав Європи{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}державаціліРосія1.  Південний напрямок : отримання виходу до Чорного моря;2. Західний напрямок : отримання виходу до Балтійського моря;3. Східний напрямок : проникнення у середню Азію,укріплення позицій на Кавказі у Сибірі та Каспії. Англія. Колонізація Австралії;Розширення контролю над Індією;Намагання зберегти свої старі колонії(Америка); Франція. Боротьба за '‘ іспанський спадок ‘ '(1701-1714);Боротьба між Францією і Англією за поширення впливу;Намагання утримати контролі над вест-індськими островами.

Номер слайду 17

Цілі провідних держав Європи{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}державаціліАвстрія1. Завоювання Угорщини, Трансільванії, Хорватії, Південних Нідерландів, земель в Італії, Банат. 2. Частина Словенії та північної Боснії, частина колишньої Речі Посполитої (Галичина та південна Польща), Буковини. Австрія стала 2-ю після Російської імперією Європи. Пруссія. Підвищення статусу Пруссії курфюрстом Фрідріхом ІІІ з герцогства до королівства(1701 р.). Здобуття Шведської Померанії (1720 р.),згідно зі Стокгольмським договором. Перемога в 3 Сілезьких війнах. Повне завоювання Сілезії.

Номер слайду 18

3. Семилітня війна (1756—1763) Марія Терезія не змирилась із втратою найрозвиненішої області Австрії і заявила, що поверне її, «навіть якщо заради цього доведеться віддати останню спідницю!».Імператриці вдалося створити антипрусську коаліцію, куди увійшли Франція і Росія. Англія, прагнучи не допустити посилення Франції, уклала союз із Пруссією. Після виникнення цих двох ворожих угруповань вибухнула Семилітня війна - третя загальноєвропейська. Списники австрійської армії

Номер слайду 19

Вона почалась як війна за Сілезію. Фрідріх II напав на Австрію, скоро дії перекинулися на територію Пруссії. Її столицю ворог брав двічі: спочатку росіяни з австрійцями, потім угорці. Англія у військових діях участі не брала, фінансовою підтримала Пруссію. Від остаточного розгрому Фрідріха ІІ врятував вихід з війни Росії. Війна завершилася підписанням 1763 р. двох мирних договорів – Паризького та Губертусбурзького, за якими:– Франція відмовлялася на користь Англії від більшості своїх володінь в Індії, від колоній в Америці – Канади, Кейп-Бретону і островів Вест-Індії;– Іспанія передавала Англії Флориду і як компенсацію отримувала частину французької Луїзіани; – Австрія остаточно втратила Сілезію. Пруссії вдалося зберегти за собою Сілезію - таким чином, Семилітня війна не принесла територіальних змін у Європі. Поза її межами тривало суперництво між Англією та Францією за колонії. Англійський флот виявився сильнішим та вирішив долю боротьби: Франція змушена була поступитися своїми володіннями в Америці, включно з Канадою, та Індії.3. Семилітня війна (1756—1763)

Номер слайду 20

4. Поділи Речі Посполитої Катерина ІІ сприяла тому, що польський трон посів її ставленик Станіслав Август. Імператриця висунула перед ним вимогу зрівняти в правах православних і католиків. Король погодився. Поляки повстали проти російського втручання в справи своєї країни. У відповідь Росія, Пруссія і Австрія підписали в 1772 р. договір про перший поділ Речі Посполитої. Австрія отримала Західну Україну, Пруссія - частину польського Помор’я, Росія - частину Білорусії.

Номер слайду 21

Поділ Польщі. Карикатура. XVIII ст.4. Поділи Речі Посполитої Кого з тогочасних політиків зобразив на карикатурі художник?

Номер слайду 22

Втративши чимало земель, Річ Посполита намагалася врятувати те, що вдалося зберегти. У країні проводилися прогресивні реформи, почалося економічне піднесення, поширилися ідеї Просвітництва. Польський сейм прийняв конституцію, яка ліквідувала унію Польщі й Литви, посилила владу короля. Противники реформ кинулися за підтримкою до Петербурга, армія Катерини вторглася у Річ Посполиту. У 1793 р., після короткої війни з Росією, відбувся другий поділ Речі Посполитої. Росія отримала Правобережну Україну і центральні області Білорусії з містом Мінськом, до Пруссії відійшла вся Західна Польща.4. Поділи Речі Посполитої

Номер слайду 23

Відчайдушну спробу врятувати державу здійснив Тадеуш Костюшко. Повстання, яке він підняв, російські каральні війська утопли в ріках крові. У 1795 р. Росія, Австрія і Пруссія підписали договір про її третій поділ. Австрія захопила південні області країни, Пруссія - її центральну частину з Варшавою, до Росії відійшли Литва, Західна Білорусія і Волинь. Польська держава зникла з європейської карти, її просто поділили між собою монархи трьох країн. Тадеуш Костюшко4. Поділи Речі Посполитої

Номер слайду 24

Номер слайду 25

5. Війни з Османською імперією Після поразки біля стін Відня в 1683 р. турки-османи більше не загрожували Європі. Колись могутня Османська імперія вступила в період занепаду та втрат. До антитурецької коаліції Австрії та Речі Посполитої приєдналася Венеція - так утворилася Священна ліга. Згодом до неї приєдналася й Росія, яка боролася за вихід до Чорного моря.

Номер слайду 26

У 1686 р. після вдалого австрійського наступу на Угорщину Османська імперія вперше у своїй історії ініціювала мирні переговори. Слабкість тогочасних султанів, розбрат у правлячій верхівці та негаразди в економіці визначили майбутнє колись непереможних османів. Велика Турецька війна завершилася у 1699 р. підписанням Карловицького миру, за яким Туреччина назавжди втратила Угорщину та Трансільванію на користь Австрії; Речі Посполитій відійшло Поділля. ХVІІІ ст. позначилося цілою низкою війн Османської імперії з Росією. За їхніми результатами Росія здобула переконливі перемоги, отримавши права на Крим та значно розширивши свої території та вплив.5. Війни з Османською імперією

Номер слайду 27

ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУБесіда1. Які колись могутні держави Європи на початок XVIII ст. втратили свій вплив на європейську політику?2. Коли було підписано Утрехтський договір?3. Протистояння між якими державами Європи зберігало баланс сил упродовж XVIII ст.?4. Яка війна перетворила Росію на вагомий чинник європейської політики?5. Скільки поділів Речі Посполитої відбулося у XVIII ст.?6. Які держави у війнах з Османською імперією збільшили свої територіальні володіння?7. Чому міжнародні відносини XVIII ст. називають балансом сил?8. Яких головних цілей прагнула досягти Англія у війнах XVIII ст.?9. Що врятувало короля Пруссії Фрідріха II від повної поразки в Семилітній війні?

Номер слайду 28

Письмове завдання1. Складіть перелік війн, які відбулися у Європі у XVIII ст.2. Заповніть у зошиті таблицю «Цілі провідних держав Європи у міжнародних відносинах XVIII ст.». ФРАНЦІЯАВСТРІЯПРУССІЯРОСІЯАНГЛІЯ     

Номер слайду 29

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯОпрацюйте § 24 підручника.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Срібняк Олена Сергіївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Волкова Вікторія Анатоліївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Сизова Анна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Ватаманюк Мілла Антонівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
pptx
Додав(-ла)
Tunduruka Andrew
Додано
4 липня 2018
Переглядів
29810
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку