Презентація "Афганська війна (1979-1989) " дає можливість
розширити знання учнів про історичні події афганської війни; виховувати повагу і шану до воїнів-інтернаціоналістів, до трагічної сторінки нашої історії;
Ніхто не забутий - ніщо не забуте. Але щоб не забути - треба пам'ятати. А щоб пам'ятати - треба знати.
Номер слайду 2
15 лютого 1989р. виведення радянських військ з Афганістану.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Сторони СРСР Афганські моджахеди Демократична Республіка Афганістан
Номер слайду 5
Афганська сторона Радянські війська
Номер слайду 6
Афганістан - це держава, що знаходиться в південно-східній Азії, де проживає 17 млн. чоловік, з яких 8млн. афганці, а решта таджики, туркмени, узбеки, хазарейці. До середини 70-х це була одна з найвідсталіших країн світу. Афганістан - це 70% гірської місцевості з бідною рослинністю, з висотою гір 7-8тис. метрів. 86 тис. населення проживають в аулах, у злиднях. З млн. чоловік ведуть кочівний спосіб життя. У квітні 1978 року афганський народ піднявся на боротьбу за краще життя. У грудні 1978 року між СРСР і Афганістаном був підписаний договір, за яким Радянський Союз був зобов'язаний переозброїти афганську армію. І на прохання офіційного керівництва афганської держави надати воєнну підтримку.
Номер слайду 7
В кінці грудня були введені десантні частини в Багрем, Кабул та інші великі міста, а згодом вони втяглися в бойові дії по всій території. Присутність чужоземних військ викликала стихійний опір народу. Пік бойових дій припав на 1984-1985 роки. Афган плював кулями в обличчя нашим солдатам. Це була брудна, підступна війна, яка тривала майже 10 років. За що, за які ідеали, за чию Батьківщину, в ім'я якої мети загинули десятки тисяч юнаків? Афганістан став горнилом для тих, хто туди потрапив. Він навчив юнаків цінувати дружбу, відданість, любов. І знати ціну життя. Адже воно обривалося іноді у неповних 19 років. А потім поверталися на рідну землю у цинковій труні. Це все потрібно було пережити. Але вони 19-ти річні свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов'язок.
Номер слайду 8
В Афганістан радянські війська офіційно увійшли в грудні 1979 року. І тільки 15лютого 1989 останній радянський солдат покинув землю Афганістану. У цій війні постійно була задіяна ціла армія (40-а), за 9 років через Афганістан пройшло не менше півтора мільйонів чоловік, це була війна, не дивлячись на те що юридично наша країна не перебувала в стані війни.
Номер слайду 9
Але ця війна назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. Через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160 000 українців. З них 3 360 загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами. Із 72 осіб, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, є 11 українців.
Номер слайду 10
Ми маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни і пам’ятати, що серед нас живуть люди, які в 20, 30 років стали свідками та учасниками воєнних подій Війна буде повторюватися до тих пір, поки питання про неї буде вирішуватися не тими, хто помирає на полі бою. Анрі Барбюс