Презентація "Альберт Ейнштейн - розсіяний геній, який відкрив нам теорію відносності"

Про матеріал
Альберт Ейнштейн - фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, громадський діяч-гуманіст. Жив в Німеччині, Швейцарії та США. Альберт Ейнштейн здивував весь світ своїм нестандартним образним мисленням і унікальним підходом до вирішення проблем. Його ім'я займає особливе місце не тільки в історії науки, а й в історії людства. Товариськість, дружелюбність, життєрадісність і незрівнянне чарівність зробили його однією з найулюбленіших і впізнаваних особистостей. Представляємо вам дивовижні факти з життя легендарного вченого.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Альберт Ейнштейнрозсіяний геній, який відкрив нам теорію відносностіДивовижні факти про Ейнштейна, які ви могли не знати

Номер слайду 2

14 березня 1879 року народився Альберт Ейнштейн Альберт Ейнштейн - фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, громадський діяч-гуманіст. Жив в Німеччині, Швейцарії та США. Альберт Ейнштейн здивував весь світ своїм нестандартним образним мисленням і унікальним підходом до вирішення проблем. Його ім'я займає особливе місце не тільки в історії науки, а й в історії людства. Товариськість, дружелюбність, життєрадісність і незрівнянне чарівність зробили його однією з найулюбленіших і впізнаваних особистостей. Представляємо вам дивовижні факти з життя легендарного вченого.

Номер слайду 3

Ейнштейн був гладкою дитиною з великою головою. Коли Ейнштейн народився, його потилиця здавалася дуже великою і потворною, тоді сім’я запідозрила якусь деформацію. Але через кілька тижнів голова дитини набула нормальних розмірів. Коли бабуся Ейнштейна вперше його побачила, то вона постійно повторювала: «Занадто товстий, дуже товстий!» Всупереч усім побоюванням Альберт ріс і розвивався нормально, за винятком того, що він був трохи неповороткий. Факт 1

Номер слайду 4

Факт 2 Ейнштейн, коли був дитиною,мав проблеми з мовним розвитком  В дитинстві маленький Альберт розвивався дуже повільно. Батьки переживали, що він буде відсталим, так як добре говорити він почав майже в 7 років. Вважається, що у нього була одна з форм аутизму, можливо Синдром Аспергера.«Так як він почав пізно говорити, його батьки хвилювалися. Нарешті, коли на стіл подали вечерю, він порушив мовчання і сказав: «Суп занадто гарячий». Зітхнувши від полегшення, батьки запитали його, чому він до цього мовчав. Альберт відповів: «Тому що до цих пір все було в порядку». - Так описав одну із ситуацій, що сталася з Ейнштейном в дитинстві історик Отто Нойгебауер

Номер слайду 5

Факт 3 Відомий фізик був хорошим учнем. Багато хто вірить, що Ейнштейн вчився погано. Однак це не так. Математичний аналіз Ейнштейн опанував ще в 12 років, а через три роки склав есе, яке в майбутньому стало базою для розробки теорії відносності. Чутки про погані оцінки ученого пішли через різну класифікацію оцінок в школах Німеччини і Швейцарії. Оцінки виставлялися від 1 до 6, де оцінка 6 спочатку була найнижчою, а потім система виявилася перевернутою і 6 стала найвищим балом. Одиниця при цьому з найвищого балу стала найнижчим.

Номер слайду 6

Факт 4 Ейнштейн провалив вступний іспит до університету. У 1895 році у віці 17 років, Альберт Ейнштейн подав заявку на вступ до Швейцарської вищої технічної школи Цюріха. Він здав вступний іспит з математики, але провалив іспити з суспільних наук (історії, мови, географії і т.д.). Ейнштейну довелося вступити в професійне училище, перед тим як він знову здав іспити і нарешті вступив до Швейцарської вищої технічної школи Цюріха рік по тому.

Номер слайду 7

Факт 5 У Ейнштейна була позашлюбна дочка від його колишньої однокурсниці Мілеви Марич, на якій Ейнштейн пізніше одружився. У 1902 році, за рік до одруження, Мілева народила дочку, яку назвали Лізерль, яку Ейнштейн ніколи не бачив і, подальша доля якої залишається загадкою. Ймовірно дитина народилася з психічним розладом. У Ейнштейна була позашлюбна дитина

Номер слайду 8

Факт 6 Ейнштейн віддалився від першої дружини, а потім запропонував їй дивний контракт. Будучи в шлюбі з Мілевою Ейнштейн склав для неї список правил. У список входило триразове харчування, а також мовчати, коли він попросить і не вимагати від нього близькості.

Номер слайду 9

Факт 7 Ейнштейн був ловеласом. Після розлучення з першою дружиною, він буквально відразу одружився на двоюрідній (по лінії матері) сестрі Ельзі. Протягом цього шлюбу у нього було безліч коханок, про що Ельза прекрасно знала. Більш того, вони на цю тему вільно говорили. Мабуть Ельзі було досить офіційного статусу дружини вченого зі світовим ім’ям.

Номер слайду 10

Факт 8 Ейнштейн не ладнав зі старшим сином. Після розлучення, відносини Ейнштейна зі старшим сином, Гансом-Альбертом погіршилися. Ганс звинувачував батька в тому, що той залишив Мілеву, а після того як Ейнштейн отримав Нобелівську премію і гроші, надав Мілеві доступ тільки до відсотків, а не основної суми нагороди, що значно ускладнювало її фінансове життя.

Номер слайду 11

Факт 9 Хотів стати психіатром, але виявився пацієнтом. Ейнштейн і його дружина Мілева Марич мали кількох дітей. Старший син Ейнштейна пішов по стопах батька – він став знаменитим інженером-гідравліком і професором Каліфорнійського університету в Берклі. Молодший - Едуард, з дитинства був розумово відсталим і мав психічні розлади. У якийсь момент життя Едуарда, здавалося б, налагодилося: він вступив до Цюріхського університеу - вирішив стати психіатром. Але виявилося, що він все ж таки пацієнт. Едуард закінчив своє життя в 1965 році в цюрихської психіатричній лікарні.

Номер слайду 12

Факт 10 Пацифіст Ейнштейн закликав Рузвельта розробити атомну бомбу. Ейнштейн ніколи особисто не працював над створенням атомної бомби - його не запросили брати участь в Манхеттенський проект через політичні погляди. Але він дійсно відправляв листи президенту Франкліну Рузвельту, де описував принцип роботи уранової бомби.

Номер слайду 13

Факт 11 Ейнштейн жалкував, що був причетний до створення атомної зброїКоли США першими не тільки розробили, а й скинули атомні бомби на японські міста Хіросима і Нагасакі, Ейнштейн дуже пожалкував, що писав листи Рузвельту і вважав себе причетним до створення атомної зброї.

Номер слайду 14

Факт 12 ФБР стежило за Ейнштейном, звинувачуючи його в шпигунствіПолітичні погляди знаменитого вченого були помірно лівими, що послужило причиною уваги до нього з боку ФБР. Починаючи з дня переїзду Ейнштейна в США, ця служба здійснювала за ним таємне стеження, переглядала його листи і записувала телефонні розмови.

Номер слайду 15

Факт 13 Ейнштейн отримав Нобелівську премію не за теорію відносності, а за теорію фотоефекту За теорію відносності Ейнштейну так і не вручили Нобелівську премію, хоча його номінували близько 60 разів, а отримав він найвищу наукову відзнаку за пояснення фотоелектричного ефекту. Гроші за Нобелівську премію пішли колишній дружині Альберта, як урегулювання розлучення.

Номер слайду 16

Факт 14 Наука була не єдиною пристрастю Альберта Ейнштейна. Учений ніколи не розлучався зі своєю скрипкою і завжди брав її з собою в подорожі. Геніальний скрипаль

Номер слайду 17

Факт 15 Ейнштейн не носив шкарпеток Кажуть, Ейнштейн був не дуже охайний, та одного разу сказав на цей привід так: «Коли я був молодим, я дізнався, що великий палець завжди закінчується діркою у шкарпетці. Так що я перестав їх носити».

Номер слайду 18

Факт 16 Ейнштейн любив курити трубку Ейнштейн був по життєвим членом клубу Монреальських курців трубок. Він дуже поважно ставився до куріння трубки та вважав що вона «спонукає його до об’єктивного судження в справах людських».

Номер слайду 19

Факт 17 Ейнштейн любив вітрильні човни. Ейнштейн дуже любив вітрильні човни. Правда, управляти ними у нього виходило не дуже. Сусідам на Лонг-Айленді час від часу доводилося рятувати невдалого мореплавця, коли його човен "Тінеф" переверталася на хвилях.

Номер слайду 20

Факт 18 Ейнштейн не любив спорт. Окрім плавання («вид спорту який потребує найменше затрат енергії» – як говорив сам Ейнштейн), він уникав будь яких витрат енергії. Одного разу він сказав «Коли я приходжу з роботи, я не хочу нічого робити, окрім роботи для розуму.

Номер слайду 21

Факт 19 Ейнштейн не любив фантастику Альберт ненавидів фантастику. Щоб не спотворювати чисту науку і дати людям хибну ілюзію наукового розуміння, він рекомендував повне утримання від будь - якої наукової фантастики. «Я ніколи не думаю про майбутнє, воно і так скоро настане», – говорив він.

Номер слайду 22

Факт 20 Винаходи Ейнштейна. Після статті в газеті, що сім'я загинула через отруйні випари, що витекли з їх холодильника, Альберт Ейнштейн і його колишній студент винайшли систему охолодження без рухомих частин. Винахід отримав назву "Холодильник Ейнштейна". У числі винаходів Ейнштейна - насос і блузка. При цьому на блузці розташовувалися два ряди застібок. Перший ряд призначався для людини худорлявої статури, а другий - для більш повних людей

Номер слайду 23

Факт 21 Напевно всі бачили фотографію, де вчений показує язика. Цікавий факт, що даний знімок був зроблений напередодні його 72 дня народження. Втомившись від фотокамер, на чергове прохання посміхнутися, Альберт Ейнштейн показав язик. Тепер у всьому світі цю фотографію не тільки знають, але ще і тлумачить кожен по-своєму, надаючи їй метафізичний сенс. «Мій жест адресовано всьому людству»

Номер слайду 24

Факт 22«Я свою справу зробив, пора піти» Альберт Ейнштейн помер 18 квітня 1955 року, у віці 76 років від аневризми аорти. Коли Ейнштейну запропонували операцію, вчений відповів: «Я хочу піти тоді, коли цього вимагає мій організм. Продовжувати життя штучним шляхом здається мені поганим смаком. Це моя доля, мій час, щоб піти. Я зроблю це елегантно».

Номер слайду 25

Факт 23 Мозок Ейнштейна пролежав у банці 43 роки, а потім був розісланий по шматочках по всьому світу. Через сім годин після смерті, патологоанатом Томас Харвер видалив без згоди рідних мозок вченого для вивчення і зберігав у банці. Через 43 роки Харвер вислав шматочки мозку Ейнштейна різним ученим по всьому світу. Наукові дослідження показали, що область мозку Ейнштейна, що відповідає за мову, зменшена, в той час як область, що відповідає за обробку чисельної і просторової інформації, збільшена. У Mutter Museum в Філадельфії зберігаються 46 фрагментів головного мозку Альберта Ейнштейна

Номер слайду 26

Факт 24 Альберт Ейнштейн став прототипом зовнішності Йоди з епічної фантастичної саги Зоряні війни, зокрема зморшки, для додання персонажеві мудрості. А також завдяки його теорії відносності на світ з'явилось безліч фантастичних фільмів та книг, хоча сам вчений фантастику недолюблював. При створенні магістра Йоди із Зоряних Воєн частково використовувався образ Альберта Ейнштейна

Номер слайду 27

Факт 25 Найбільша помилка Ейнштейна. У 1917 році Ейнштейн визнав свою найбільшу помилку. У теорії відносності він поставив космологічну сталу - символ лямбда. Це дозволяло розглядати Всесвіт стабільним, як раніше вважалося серед вчених того часу. Лямбда - це сила, здатна протидіяти силі тяжіння. Коли ж фізик виявив, що Всесвіт все ж розширюється, він прибрав символ. Але в 2010 році дослідники прийшли до висновку, що фізик був правий у своєму початковому варіанті. Лямбда - це та теоретична «темна енергія», яка протидіє гравітації, під впливом якої Всесвіт розширюється з прискоренням.

Номер слайду 28

Дякую за увагу !

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Чепурна Оксана Віталіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. miruha valentina
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. miruha valentina
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Фізика, Матеріали до уроків
Додано
5 серпня 2020
Переглядів
6894
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку