Презентація "Алгоритм дій під час пожежі. Опіки. Перша допомога при опіках"

Про матеріал
Для учнів 8-9 класів. Алгоритм рятування людей під час пожежі. Ступені опіків. Надання медичної допомоги.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Алгоритм рятування людей під час пожежіУкладач: вчитель основ здоров’я Стецьківського НВК Нестечук Н. М.

Номер слайду 2

Пожежа — це неконтрольоване горіння, що поширюється в часі та просторі. Причини пожежі — в основному необережне поводження з вогнем (пригадайте вивчене в попередніх класах), порушення правил і норм експлуатації електричних приладів і виробничого устаткування, самозайманням матеріалів (речовин), кліматичні чинники. Пожежа може застати людину в будинку, на вулиці, у школі, на підприємстві, у лісі, полі тощо. Пожежі знищують матеріальні цінності, створюють загрозу для життя людей, негативно впливають на навколишнє природне середовище.   Під час пожежі необхідно остерігатися високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання та приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення.   Будь-яка пожежа починається із загорання, яке може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички та знає правила поведінки під час пожежі. Тому в разі виникнення пожежі необхідно заздалегідь знати: де та які засоби пожежогасіння знаходяться та як ними користуватися.

Номер слайду 3

Порядок (алгоритм) дій у разі пожежінегайно повідомити про це пожежну охорону. Для виклику державної пожежної охорони в автоматичній телефонній мережі встановлено єдиний номер — 101. Потрібно назвати точну адресу об’єкта, кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку, яка склалася, указати наявність людей, а також повідомити своє прізвище;ужити (по можливості) заходи для евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;якщо пожежа виникла в школі, повідомити вчителя, керівників навчального закладу, чергового по об'єкту;у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо). Запам'ятайте!У всіх випадках, якщо ви можете, зателефонуйте «101» і викличте пожежну команду. Не панікуйте!

Номер слайду 4

Алгоритм рятування людей під час пожежіперед тим як увійти в приміщення, що горить, накрийтеся мокрою ковдрою, будь-яким вологим одягом чи щільною тканиною;• двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання від великого притоку свіжого повітря;• у дуже задимленому приміщенні рухайтеся поповзом або пригинаючись;• для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;• насамперед рятуйте дітей, інвалідів і літніх людей;• зверніть увагу, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, у шафу або в куток кімнати;• виходьте з осередку пожежі в той бік, звідки віє вітер;• якщо на людині горить одяг, покладіть її на підлогу й швидко накиньте на неї пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла;• якщо загорівся ваш одяг, падайте на підлогу й перевертайтеся, щоб збити полум’я, у жодному разі не біжіть — це ще більше роздуває вогонь;• для гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, а також воду, пісок, землю, ковдри й інші засоби, пристосовані для гасіння вогню (пригадайте вивчене раніше);• бензин, гас, органічні масла та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою вогнегасників, засипайте піском або ґрунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом;• якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.

Номер слайду 5

Якщо пожежа настала вас у приміщенні, потрібно дотримуватися таких правил:якщо ви прокинулися від шуму пожежі й запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу;• до дверей приміщення треба повзти, не відчиняйте двері відразу;• обережно доторкніться до дверей тильним боком долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх і швидко виходьте;• якщо двері гарячі, не відчиняйте їх — дим і полум'я не дадуть вам вийти;• щільно закрийте двері, а всі щілини й отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму. Повертайтеся поповзом у глибину приміщення й вживайте заходи щодо порятунку;• присядьте та глибоко вдихніть повітря, відкрийте вікно, спробуйте викликати допомогу;• якщо ви не в змозі відкрити вікно, розбийте віконне скло твердим предметом і зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;• якщо ви вибралися через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтеся до виходу з приміщення;• обов’язково зачиняйте за собою всі двері;• зверніть увагу, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами;якщо ви знаходитесь у висотному будинку, не біжіть униз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі.

Номер слайду 6

Якщо ви опинилися в осередку пожежі:не панікуйте та не приймайте поспішних і необдуманих рішень;• не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а рухайтеся проти вітру, закривши голову й обличчя одягом;• з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно до напрямку поширення вогню;• якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, увійдіть у водойму. Потрібно накритися мокрим одягом і дихати, закриваючи рот і ніс одягом, вологою тканиною;• для того щоб погасити полум’я невеликих низових пожеж, потрібно гілками листяних порід дерев забити полум’я, залити водою, закидати вологим ґрунтом і затоптати ногами;• під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг і просік, не втрачайте зорового контакту з іншими учасниками гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу;• будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;• особливо обережними треба бути в місцях торфяних пожеж, адже там можуть утворюватися глибокі вирви. За можливості потрібно перевіряти палицею глибину шару, що вигорів;• після виходу з осередку пожежі повідомте людей, місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце та характер пожежі.

Номер слайду 7

Про ступені термічних опіків. При безпосередньому контакті з полум'ям, розжареними предметами, поверхнями устаткування, рідинами, що горять, виникають термічні опіки. При пожежі найчастіше трапляються опіки полум’ям. Вогонь може уразити відкриті ділянки тіла, при цьому найчастіші опіки обличчя та рук. Най небезпечніші опіки з’являються від одягу, що горить, який складно загасити або скинути.   Ступінь тяжкості опіків залежить від глибини та площі термічного ураження шкіри та тканин. Існує чотири ступені опіків.• Опік І ступеня уражає верхній шар шкіри — епідерміс (пригадайте вивчене в 7 класі). Омертвіння глибше розташованих шарів не відбувається. Це найлегший ступінь опіку, який характеризується почервонінням шкіри, набряком і болем. За декілька днів ці явища зникають.• Опік II ступеня характеризується утворенням пухирів, наповнених прозорою жовтуватою рідиною. Пухирі можуть виникнути відразу після опіку або через деякий час. Розміри та форма пухирів різні, іноді вони зливаються в один. Вміст великих пухирів поступово гусне, стає желеподібним. Пошкодження глибоких шарів шкіри немає. Опікова рана загоюється приблизно через 2 тижні.• Опік ІІІ ступеня поділяють на групи А та Б. При опіках III ступеня (А) настає неповне омертвіння шкіри зі збереженням її паросткових зон. Тривалість гоїння становить 1,5—2 місяці. При опіку ІІІ ступеня (Б) відбувається ураження шкіри на всю глибину.• Опік IV ступеня виникає під час дії на тканини дуже високих температур. Це найтяжча форма опіку, за якої уражається шкіра та кістки.

Номер слайду 8

Невідкладна медична допомога при опіках. При невеликому опіку (І ступеня) необхідно підставити обпечене місце під струмінь холодної води та тримати до стихання болю, а потім намазати уражену ділянку спиртом або одеколоном, не накладаючи пов’язки.   При сильних опіках та утворенні пухирів (ІІ ступеня) необхідно накласти на них стерильну антисептичну пов’язку. Якщо немає таких матеріалів, використовують чистий рушник, простирадло, хустинку тощо. Потрібно звернутися до лікаря по допомогу.  При великих опікових ураженнях шкіри (III ступеня) треба негайно викликати «швидку допомогу», закутати потерпілого чистими пропрасованими рушниками, простирадлом, дати знеболювальні препарати та велику кількість рідини (чай, мінеральну воду).

Номер слайду 9

При сильних опіках не можна:• обробляти шкіру спиртом, одеколоном (це викликає сильні печію та біль);• проколювати пухирі, що утворилися (вони захищають рану від інфекції);• змащувати шкіру жиром, розчином брильянтовим зеленим, міцним розчином марганцевокислого калію, засипати порошками (це перешкоджає подальшому лікуванню);• зривати прилиплі до місця опіку частини одягу, доторкатися до нього руками (може потрапити інфекція);• дозволяти потерпілому самостійно пересуватися (можливий шок);• поливати пухирі й обвуглену шкіру водою.   При сильних опіках потрібно обов'язково звертатися за медичною допомогою.

Номер слайду 10

Джерело: http://kvs2110.at.ua/index/algoritm_rjatuvannja_ljudej_pid_chas_pozhezhi/0-1352

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Максименко Наталія
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Неля Федорова
    Дякую за допомогу при підготовці до уроку.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
6 жовтня 2022
Переглядів
3759
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку