Презентація "Алгоритм надання домедичної допомоги при травмі живота"

Про матеріал
Презентація "Алгоритм надання домедичної допомоги при травмі живота" направлена на підвищення рівня знань, умінь і навичок учнів з предмету "Захист України". Є теоретичним та наочним матеріалом для ознайомлення учнів з послідовністю дій при наданні домедичної допомоги постраждалим при підозрі на пошкодження живота при закритій травмі живота та при проникаючій травмі живота.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Алгоритм надання домедичної допомоги при травмі живота

Номер слайду 2

ЦІЛІ: Формування ключових компетентностей:вчити учнів застосовувати отримані знання і вміння у життєвих ситуаціях; формувати усвідомлення значення збереження життя в сучасному суспільстві; чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; співпрацювати в парах, команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі. Формування предметних компетентностей:вчити учнів застосовувати отримані знання і вміння на етапі допомоги в зоні тактичних умов; вміють надавати домедичну допомогу при травмі живота; знають особливості надання допомоги при знаходженні сторонніх тіл в рані; дотримуються правил безпеки під час надання домедичної допомоги при травмах окремих ділянок; розумінню важливість заповнення документації пораненого та підготовки до евакуації.

Номер слайду 3

Закрита травма живота — травма, за якої шкіра, підшкірна клітковина та апоневроз залишаються непошкодженими, а на шкірі живота та прикордонних ділянках утворюються підшкірні крововиливи. Закриті ушкодження животавід удару в живіт твердим предметомстиснення животападіння з висоти. Відповідно закриті ушкодження живота поділяють на дві групи:без ушкодження внутрішніх органівушкодження черевної стінкиз пошкодженням внутрішніх органівушкодження органів черевної порожнини

Номер слайду 4

Ознаки закритої травми живота з можливою внутрішньою кровотечею в постраждалого: посиніння шкіри (утворення синця) на місці травми, хвилювання та неспокійна поведінка, часте дихання, бліда, холодна або волога на дотик шкіра, нудота, блювота; відчуття спраги, утрата свідомості. За непроникаючого поранення живота найчастіше пошкоджується передня черевна стінка або м’які тканини поперекової ділянки. Непроникаючі вогнепальні поранення черевної стінки під впливом сили бокового удару снаряда, що ранить, можуть пошкоджувати органи заочеревинного простору (задній відділ черевної порожнини, зокрема наднирникові залози та нирки, сечоводи і сечовий міхур тощо) і черевної порожнини. Але тоді характер пошкодження органів більше відповідає закритій травмі.

Номер слайду 5

Відкриті ушкодження живота залежно від того, чи залишилася очеревина непошкодженою або була ушкоджена, поділяють на:- непроникаючі в черевну порожнину;- проникаючі в черевну порожнину. За непроникаючого поранення живота найчастіше пошкоджується передня черевна стінка або м’які тканини поперекової ділянки. Непроникаючі вогнепальні поранення черевної стінки під впливом сили бокового удару снаряда, що ранить, можуть пошкоджувати органи заочеревинного простору (задній відділ черевної порожнини, зокрема наднирникові залози та нирки, сечоводи і сечовий міхур тощо) і черевної порожнини. Але тоді характер пошкодження органів більше відповідає закритій травмі.

Номер слайду 6

Проникаюча травма живота — травма, за якої канал рани проникає в черевну порожнину. Ознаки проникаючої травми живота у постраждалого: наявність рани, біль у рані та у черевній порожнині, нудота, блювота, слабкість; відчуття тиску, затримка стільця і газів та порушення сечовипускання створює відчуття «розпирання» у животі; наявність сторонніх предметів у рані (ніж, уламок арматури тощо); наявність у рані частини кишечника чи сальника — евентерація, тобто вихід нутрощів за межі черевної порожнини унаслідок порушення її цілості та розгерметизації. Розрізняють проникаючі поранення живота:— поранення без ушкодження внутрішніх органів;— поранення з ушкодженням внутрішніх органів. Найчастіше проникаючі поранення без ушкодження внутрішніх органів спостерігають унаслідок при нанесенні удару ножам, причому з такою швидкістю, коли рухливі петлі тонкої кишки вислизають у бік від леза ножа. За проникаючих поранень з ушкодженням внутрішніх органів розрізняють ушкодження порожнистих органів (шлунок, кишечник, сечовий міхур, жовчний міхур), паренхіматозних органів (печінка, селезінка, підшлункова залоза, нирки) і кровоносних судин (магістральні артерії і вени, судини брижі, сальника, заочеревинного простору).

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Алгоритм надання домедичної допомоги постраждалим в разі підозри на ушкодження живота Надаючи допомогу постраждалому, не забувайте про власну безпеку! Необхідно перед оглядом та початком надання домедичної допомоги надягнути одноразові гумові або латексні рукавички!Перед наданням допомоги необхідно переконатися у відсутності небезпеки на місці події для себе та постраждалого від травмувального чинника, що вже діяв, загрози від зовнішнього середовища та загрози від пораненого і тільки після цього надавати допомогу постраждалому. Якщо місце небезпечне, то треба дочекатися прибуття рятувальників. Перед тим, як надавати допомогу постраждалому, слід отримати його пряму або непряму згоду.

Номер слайду 9

Щоб надати домедичну допомогу постраждалим у разі підозри на ушкодження живота, потрібно:провести огляд постраждалого, визначити, чи він притомний і дихає; за можливості, з’ясувати обставини, що спричинили травму, для встановлення характеру ушкодження, особливо в разі закритої травми живота;викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;за відсутності в постраждалого дихання, розпочати проведення серцево-легеневої реанімації. У разі закритої травми живота:постраждалому потрібно надати зручне положення, за якого він найменше відчуває біль;за наявності ознак шоку в постраждалого (різке збліднення, пульс у нього стає слабким, а дихання частим і неглибоким), треба надати йому протишокове положення:• покласти в горизонтальне положення;• підкласти під його ноги валик з одягу або чогось іншого так, щоб ступні ніг були на рівні підборіддя;• укрити постраждалого термопокривалом/покривалом; до прибуття бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги постраждалому необхідно забезпечити постійний нагляд за його станом та моральну підтримку;у разі погіршення стану постраждалого ще до прибуття бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги треба зателефонувати до диспетчера екстреної медичної допомоги повторно.

Номер слайду 10

Постраждалий у протишоковому положенні укритий термопокривалом/ковдрою- надати постраждалому зручного положення;- за наявності ознак шоку надати йому протишокового положення;- накласти чисту, стерильну пов'язку на рану та зафіксувати її за допомогою лейкопластиру;- не вправляти внутрішні органи в черевну порожнину постраждалого (це дуже боляче для постраждалого й спричинить додаткове інфікування черевної порожнини);- не виймати з рани сторонні предмети;- вкрити постраждалого термопокривалом/ковдрою;- забезпечити постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги;- у разі погіршення стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги повторно зателефонувати диспетчеру екстреної медичної допомоги. У разі проникаючої травми живота треба:

Номер слайду 11

У випадку затримки евакуації постраждалого в лікарню для уникнення стискання внутрішніх органів, що випали, на передню черевну стінку навколо них доцільно накласти стерильне ватно-марлеве кільце. А потім поверх цього кільця щільно, але не туго, щоб не перетиснути нутрощі і не спричинити цим їх омертвіння, треба накласти циркулярну асептичну (стерильну) пов’язку. Але її необхідно постійно змочувати бажано стерильними сольовими розчинами, щоб уникнути висихання. При підсиханні марля щільно прилипає до поверхні кишки і потім при знятті пов’язки це призведе до її значного ушкодження. За відсутності розчинів пов’язку можна змочувати прокип’яченою водою

Номер слайду 12

Постраждалим з травмами живота категорично заборонено їсти, пити та приймати таблетовані препарати!

Номер слайду 13

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ1. ПРОЧИТАТИ §39-40 с.149-156.2. ВИПЕРЕДЖУВАЛЬНЕ НАВЧАННЯ – підготувати презентацію на тему «Порядок надання допомоги при травмі очей».

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.8
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Томляк Микола Іванович
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Domanetska Valentina
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Савченко Зоя Григорівна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Гаврилюк Любов Віталіївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
pptx
Додано
8 травня 2022
Переглядів
15778
Оцінка розробки
4.9 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку