Першим до нас приходить слово. З колисковою материнською піснею, чарівною казкою, доброю ласкою. З кожним словом світ ширшає, розкриває свої обрії. Світ — мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова.
Номер слайду 4
Ну що б, здавалося, слова…Слова та голос — більш нічого. А серце б'ється, ожива, як їх почує!.. Видать, од Богаі голос той, і ті словаідуть між люди…
Номер слайду 5
Що таке мова? Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Мова — душа народу, стверджує народна мудрість, а без душі народ гине. Без мови, як і без сонця, повітря, рослин людина не може існувати. Згадаймо слова В. Сосюри: «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема».
Номер слайду 6
Як і коли виникла мова на Землі?Чим є мова для людини?Чи є, окрім мови, інші засоби спілкування?Які мови ви знаєте?
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Як і коли виникла людська мова? Як стверджують найдревніші міфи та книги релігійного змісту, людині було даровано мову ще під час її народження. Слово увійшло в людину як світло Божого задуму і стало для неї інструментом пізнання себе і світу, творчості, утвердження любові і правди. Тому жодні наукові дослідження витоків і початків людських мов не дають точної відповіді на те, чи була колись єдина прамова, з якої пішли всі інші мови, чи існувало декілька великих мов, з яких утворились цілі мовні родини.
Номер слайду 9
На сьогодні в світі існує близько 6 тисяч мов, які поділяються на такі мовні «сім’ї»: індоєвропейська, до якої належить і наша українська мова, фінно-угорська, тюркська, семіто-хамітська, кавказька, китайсько-тибетська, австронезійська. Найбільшою мовною сім’єю є індоєвропейська, яка налічує десять великих мовних груп, другою за чисельністю мов — китайсько-тибетська, а третьою — австронезійська. Наша мова належить до найдавніших мов світу.