Візантійський стиль Візантійський стиль став офіційним в архітектурі раннього християнства. Характерними ознаками цього стилю в архітектурі є витончена декоративність, прагнення до пишної видовищності і глибока релігійність, особлива форма куполів-маківок, кам’яні та мозаїчні узори, багатий декор в інтер’єрі.
Романський стиль. Романський стиль вирізнявся масивністю і зовнішньою суворістю споруд, які зберігають оборонні, захисні функції. Найбільша увага приділялася спорудженню храмів-фортець, монастирів-фортець, замків-фортець, що розташовували на підвищених ділянках місцевості. Головним будівельним матеріалом був тесаний камінь.
Готичний архітектурний стиль. Готика (готичний стиль) (італ. — незвичний, варварський) — художній стиль, що став завершальним етапом у розвитку середньовічного мистецтва. Термін «готика» введений в епоху Відродження як зневажливе позначення всього середньовічного мистецтва. Готика - поклав руку зверху будівлі - уколовся
Архітекту́ра баро́ко. Серед характерних особливостей бароко в архітектурі: просторовий розмах та плавність споруди, поєднання криволінійних форм, злиття об'ємів у динамічну масу. Часто зустрічаються куполи, які набувають складних форм та є багатоярусними. Класичне. Українське або козацьке. Бароко - трикутники над вікнами, груша замість куполу
Українське або козацьке бароко. Церковна діяльність Івана Мазепи. За рахунок власних коштів Іван Мазепа побудував 26 соборів, церков, в тому числі і за межами України. Ремонт Софійського собору, Реставрація Михайлівського золотоверхого монастиря, Успенського собору та Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської лаври, відновлюються Кирилівська церква в Києві і Борисоглібський собор у Чернігові.
Миколаївський собор Пустинно-Миколаївського монастиря в Києві;Трапезна церква Пустинно-Миколаївського монастиря в Києві;Братська Богоявленська церква на Подолі в Києві;Дзвіниця Софійського собору в Києві;Церква всіх Святих Києво-Печерської лаври;Онуфріївська вежа — церква Києво-Печерської лаври;Вознесенська церква у Вознесенському жіночому монастирі в Києві;Троїцький собор у Батурині;Воскресенська церква в Батурині;Покрова Пресвятої Богородиці в Батурині;Вознесенський собор (Переяслав)Дзвіниця Борисоглібського монастиря в Чернігові;Церква святителя Іоанна Предтечі в Борисоглібському монастирі в Чернігові;Церква святителя Іоанна Євангеліста в Чернігові;Успенський собор Глухівського жіночого монастиря;Трапезна церква Густинського монастиря. Трапезна церква Мгарського монастиря в Лубнах;Церква святителя Іоанна Хрестителя в Рильську;Миколаївська церква в Макошинському монастирі;Покровська церква в Дігтярях. Покровська церква у Прачах;Соборний храм Різдва Христового і монастирські будівлі Домніцького чоловічого монастиря;Церква Воскресіння Христового та монастирські будівлі Любецького Антонівського монастиря;Церква Бахмацького монастиря;Церква Успіння Пресвятої Богородиці Каменського Успенського монастиря;Покровська церква на Запорізькій Січі;Церква Пресвятої Богородиці в Новобогородицької фортеці.
Класицизм. Характерні ознаки, що притаманні мистецтву класицизму — раціоналізм, стрункість і логічність — втілено в архітектурі. Концепція класицизму полягала у використанні античних систем формоутворення, які наповнювалися новим змістом. Для архітектури класицизму також характерні лаконізм зовнішньої і внутрішньої обробки споруд, строгість форми, ясність просторового рішення, геометризм інтер’єрів тощо. На відміну від будівель бароко, зодчі класицизму ніколи не створювали просторових ілюзій, які б спотворювали пропорції будівлі. Класицизм - прибери все зайве, залишиться давня Греція
Історизм в архітектурі — це повернення до стилів минулого. В Україні до споруд історизму належить: Володимирський собор у Києві, будинок Міської думи в Києві, особняк С. Лібермана у м. Києві; будівля театру опери і балету в Одесі, будинок Нової біржі в Одесі; будинок Львівської політехніки, будинок Галицького крайового сейму у Львові; Резиденція митрополитів Буковини і Далмації в Чернівцях.