Презентація з географії 6 класу допоможе вчителю та учням провести уроки на тему: «Багатства вод світового океану» Біологічні ресурси океану. Мінеральні та енергетичні ресурси. Океан та людина. |
Морська вода солона, тому її опріснюють, хоча ці технології достатньо дорогі. Отже океан може врятувати людство від загрози водного дефіциту Водні ресурси Світового океану У ній розчинені всі відомі хімічні елементи, за що морську воду називають “рідкою рудою”. Використовуючи новітні технології, з води вже вилучають деякі речовини: бром, йод, магній, кухонну сіль тощо.
Біологічні ресурси включають в себе всі морські живі організми, що людина використовує для власних потреб. Біологічні ресурси Світового океану Океанічні води як середовище життя використовують понад 160 тисяч видів тварин і близько 10 тисяч видів рослин. Детальним вивченням морських організмів займається наука гідробіологія
Біологічні ресурси Океану на даний момент мають найбільшу цінність для людства. Що належить до біологічних ресурсів Світового океану? Насамперед, це риба: всі види риб становлять 90% органічних ресурсів Океану. Основну частину світового рибного промислу складають сельдеві - майже третина всього улову, багато добувається трескових і камбалових. Особливо ціняться лососеві і осетрові риби. Риба використовується не тільки як харчовий продукт, з неї виготовляють кормову муку, технічний жир, добрива.
У країнах Південно-Східної Азії і в деяких інших теплих приморських країнах широко вживаються в їжу молюски (устриці, мідії, морські гребінці), головоногі (кальмари, восьминоги), голкошкірі (трепанги). У рослинному світі Океану переважають водорості. Вони занурені у воду, тому поглинають з неї поживні речовини всією поверхнею. Деякі водорості прикріпляються до дна, інші вільно плавають у воді.
Мінеральні ресурси Світового океану Величезні запаси різноманітних корисних копалин приховані в надрах морського дна. Із дна морів уже давно видобувають нафту, кам'яне вугілля, газ, руди деяких металів, а також золото, алмази. Нафту і газ видобувають у Персидській і Мексиканській затоках, у Північному і Каспійському морях. Кам'яне вугілля - біля островів Великої Британії і Японії, залізну руду - біля півострова Ньюфаундленд, олово - біля півострова Малайзія.
У жаркому поясі працюють гідротермічні станції, що використовують різницю температур теплих поверхневих і холодних глибинних вод. Енергетичні ресурси. Енергетичні ресурси Океану величезні. У деяких країнах (Франція, Росія, США, Японія) вже діють електростанції, що працюють на енергії припливів. Коли людство навчиться повніше використовувати енергію хвиль, воно отримає невичерпне джерело енергії. У морській воді міститься важкий водень - дейтерій (від грецького "другий"), який разом з киснем утворює важку воду. Важка вода може стати паливом термоядерних реакторів, над винаходом яких працюють вчені багатьох країн світу.
Охорона природи Світового океану. Океан може давати населенню планети продовольство, енергію, корисні копалини, служити транспортним шляхом. Усе це необхідно використовувати розумно, інакше умови життя в океані будуть погіршуватися. У наш час катастрофічне зросло надходження до Океану забруднюючих речовин: промислових відходів, нафти, побутових стічних вод, добрив. Океан внаслідок своєї рухливості виявився легко вразливим відразу на великих просторах.
Особливо небезпечно для усього живого нафтове забруднення. Нафтова плівка порушує волого- і газообмін, губить живі організми. Світовий океан такий величезний, що важко встановити, хто повинен за ним наглядати. Океан не належить жодній державі, відповідальність за нього лежить на всьому людстві. Тому для запобігання забрудненню вод необхідно міжнародне співробітництво
Висновок. Світовий океан багатий на водні, біологічні, мінеральні, енергетичні ресурси, які людина використовує в своїй діяльності. Океани справедливо називають “колискою життя “. Органічний світ Океану дуже різноманітний. Найкращими умовами для існування є зона шельфу. Залежно від місцезнаходження і способу пересування морські організми умовно поділені на три групи: планктон, нектон і бентос. Необхідно дуже обережно використовувати багатства Океану. Безконтрольна їх експлуатація може призвести до знищення Світового Океану, а разом з ним і всієї плпнети.
1. Кобернік. С. Г., Коваленко. Р. Р. Географія: Довідник для абітурієнтів та школярів загальноосвітніх навчальних закладів: Навчально-методичний посібник.— Видання друге, доповнене. —К.: Літера ЛТД,2007.2. Географія: підручник для 6 кл. загальноосвіт. навч. закл./ В. М. Бойко, С. В. Мікелі .̶ ХАРКІВ: СИЦИЯ, 20143. Загальна географія.6 клас: посібник для вчителя/О. О. Байназарова – Харків: Веста «Ранрк», 2002. (На допомогу вчителю)4. http://naurok.com.ua. Джерела