Презентація: "БАНАТСЬКА СІЧ, або перша євроінтеграція України"

Про матеріал

Ліквідація Запорізької Січі не означала, що козацтво вдалося викреслити з історії України. Воно відроджується на широких степових просторах між Дунаєм та Кубанню в нових формах. Частина козаків (близько 8 тис. чоловік) на заклик австрійського імператора Йосипа ІІ оселились на території Банату, на берегах Тиси в нижній частині її течії (нині це територія Сербії), де вони несли прикордонну службу на австро-турецькому кордоні.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Банатська Січабо перша євроінтеграція України

Номер слайду 2

Формування запорожців після ліквідації СічіПісля ліквідації Січі запорожцям пропонували записатися до селянського та міщанського станів, а багато старшини зазнали переслідувань. Запорозьке військо було оголошено розпущеним. Землі Запорозької Січі царський уряд почав роздавати поміщикам, а козаків покріпачувати. Ліквідація Запорізької Січі не означала однак, що козацтво вдалося викреслити з історії України. Воно відроджується на широких степових просторах між Дунаєм та Кубанню в нових формах.

Номер слайду 3

Звичайно, частина колишніх запорожців розійшлася по своїх зимівниках, хуторах, селах І містах І стала звичайними селянами або міщанами. Адже саме тоді удвічі зростає: чисельність сільської людності, що проживала уздовж берегів Дніпра від Нового Кодака до Микитиного Рогу, тобто від сучасного Дніпропетровська до Нікополя. Але найнепокірніші запорожці, яких було близько 5 тисяч, подалися за межі Російської імперії - за Дунай, на землі, що були під владою турецького султана.

Номер слайду 4

Задунайські козаки зайняли невелику територію на правому березі Дунаю, де султан дав їм під Січ острів Святого Юрія, оточений Сулінським і Катерлезьким гирлами Дунаю. За деякими даними, Задунайська Січ була на місті сучасного міста Вилкове Одеської області (тобто в нашому краї), за іншими - в околицях с. Караорман. Також запорожцям було дозволено вільно поселятись на всіх ріках і лиманах від Дунаю до Бугу. Там вони заклали Задунайську Січ. Сергій Васильківський. «Задунайский запорожець». 1900

Номер слайду 5

В 1785 внаслідок конфлікту з козаками-некрасовцями частина козаків (7 тис. чоловік) переселилась у місцевість Сеймени у Сілістрії. Решта задунайців (близько 8 тис. чоловік) на заклик австрійського імператора Йосипа ІІ оселились на території Банату, на берегах Тиси в нижній частині її течії (нині це територія Сербії), де вони несли прикордонну службу на австро-турецькому кордоні. Козаки стали австрійськими підданими. Так виникла Банатська Січ.

Номер слайду 6

Банатська Січ була зразком Запорізької Січі, відомого козацького державного утворення в Україні. Січ відрізнялася демократичними принципами управління, вільним козацтвом та військовою дисципліною. За домовленістю з австрійським урядом Військо Запорізьке зберегло свій устрій і звичаї. Обирало собі старшину та повинно було нести службу на австрійському кордоні, за що козаки отримували від імператора жалування нарівні з австрійським військом. Вважається, що вони складали окремий полк очолюваний кошовим отаманом у складі граничарських полків.

Номер слайду 7

Устрій Банатської СічіОрганізація: Січ поділялася на кілька куренів, кожен з яких очолював обраний курінний отаман. Усі курені підпорядковувалися головному отаманові, який обирався загальним голосуванням серед усіх козаків. Основні принципи: Банатська Січ дотримувалася кількох основних принципів, зокрема: Всезагальна рівність: Усі козаки мали рівні права та обов'язки. Вільне козацтво: Козаки мали право вільно вступати та виходити з Січі. Військова дисципліна: У Січі суворо дотримувалася військова дисципліна. Козаки зобов'язані були постійно тренуватися та виконувати накази своїх командирів.

Номер слайду 8

Діяльність Банатської СічіЗахист кордонів: Головним завданням Банатської Січі було захищати східні кордони Австрійської імперії від нападів Османської імперії. Козаки патрулювали кордони, охороняли фортеці та брали участь у військових кампаніях.

Номер слайду 9

Діяльність Банатської СічіУправління територією: Козаки відповідали за підтримку порядку на території Січі та прилеглій місцевості.

Номер слайду 10

Діяльність Банатської СічіЕкономічна діяльність: Козаки займалися землеробством, скотарством і риболовлею, а також торгували з сусідніми регіонами.

Номер слайду 11

Діяльність Банатської СічіКультурна сфера: У Січі розвивалися козацькі традиції, зокрема звичаї, пісні та танці.

Номер слайду 12

Знищення Банатської СічіІснування «Банатської Січі» у межах австрійського Військового Кордону наприкінці 18ст. стало абсолютно неможливим оскільки були остаточно скасовані залишки граничарської автономії, а всі сфери життя місцевого населення встановлювались згідно стандартів австрійського військового командування. У 1790 році австрійська влада розпустила Банатську Січ. Це рішення було ухвалено з кількох причин.

Номер слайду 13

Причини знищення Банатської СічіБоротьба за автономію: Козаки прагнули отримати більшу автономію від австрійської адміністрації. Фінансові проблеми: Австрійська влада вважала, що утримання Січі було занадто дорогим. Політичні мотиви: Влада побоювалася, що Січ може стати оплотом українського націоналізму. Козаки відмовилися розпускатися, що призвело до військового конфлікту з австрійськими військами. Після тривалої облоги козаки були змушені здатися. Банатська Січ була зруйнована, а козаки розселені по різних регіонах Австрійської імперії.

Номер слайду 14

На Тисі козаки прожили майже двадцять років і покинули австрійські землі в 1804–1805 роках. Бюрократизм і жорсткий контроль австрійських урядовців змусив їх в 1805 повернутись на турецьку територію у Сеймени. Навесні 1813 козаки перенесли місце розташування Січі у місцевість Катерлез (Катерлезька Січ). Козаки тут теж зобов'язані були нести прикордонну службу, брати участь у каральних походах турецьких військ проти болгар, сербів (1815–1816), греків (1821), румунів (1821–1822) які боролися за свою незалежність. Не бажаючи миритися з цим, частина козаків переселилась на Кубань, влившись до складу Чорноморського козацького війська.

Номер слайду 15

Значення Банатської СічіБанатська Січ була важливим військовим формуванням, яке зіграло значну роль у захисті східних кордонів Австрійської імперії. Січ також була центром української культури та традицій, зберігаючи зв'язок між козацтвом України та українською діаспорою в Центральній Європі. Банатська Січ була унікальним військовим формуванням, яке поєднувало в собі козацькі традиції та принципи європейської армії. Січ зіграла важливу роль у захисті східних кордонів Австрійської імперії та стала центром української культури та самоідентифікації.

Номер слайду 16

Дякую за увагу!Світлана ІЛЬЧЕНКО

pptx
Додано
3 листопада
Переглядів
127
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку