Презентація "Баскетбол"

Презентація модуля Баскетбол для учнів середньо-загальної освітньої школи під час дистанційного навчання
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Баскетболпідготувала вчитель з фізичної культури СЗШ №146 колос О. О

Номер слайду 2

Баскетбол Баскетбо́л (англ. Basketball від basket — «кошик» і ball — «м'яч»; кошикі́вка або коші́вка) — спортивна командна гра з м'ячем, який закидають руками в кільце із сіткою (кошик), закріпленою на щиті на висоті 3 метри 5 сантиметрів (10 футів) над майданчиком. Баскетбол є олімпійським видом спорту. Грають дві команди по 5 осіб на майданчику 28×15 м. На коротких сторонах майданчика укріплені на щитах на висоті 305 см «кошики» — металеві кільця діаметром 45 см з мотузяною сіткою без дна. Переможцем визнається команда, якій вдалось більше число разів закинути м'яч у «кошик» супротивників. Тривалість гри — чотири періоди по 10 хвилин, з двохвилинними перервами між першою та другою і третьою й четвертою чвертями, та великою перервою у 15 хвилин між другим та третім періодом. В національній баскетбольній асоціації гра триває 48 хвилин і розбивається на 4 чверті. Перший чоловічий чемпіонат світу проведено в 1950-у році, а в 1953-му — жіночий. У наші дні першості світу проводять кожні чотири роки. Найпрестижніші змагання серед збірних команд країн — олімпійські ігри, чемпіонат світу з баскетболу, а серед клубних — чемпіонат НБА та в Європі — Євроліга УЛЕБ, Єврокубок та кубок виклику ФІБА.

Номер слайду 3

правила гри Перші правила гри в баскетбол сформулював американець Джеймс Нейсміт. Вони складалися лише з 13 пунктів. З часом баскетбол змінювався, змін вимагали і правила. перші міжнародні правила гри прийняті 1932 року на першому конгресі ФІБА, після цього вони багаторазово коректувалися і змінювалися, останні значні зміни внесені 1998 і 2004 року. З 2004 року правила гри залишаються незмінними. Правила гри дещо відрізняються в НБА і Чемпіонатах, що проводяться під егідою ФІБА (чемпіонати Світу, Олімпійські ігри, Чемпіонати континентів, міжнародні та національні першості Європейських клубів). В баскетбол грають дві команди, зазвичай по дванадцять осіб (як чоловіки, так і жінки), від кожної з яких на майданчику одночасно діють п'ять гравців. Мета кожної команди в баскетболі — закинути баскетбольний м'яч у кошик суперника і перешкодити іншій команді опанувати м'ячем і закинути його в кошик своєї команди. М'ячем грають тільки руками. Бігти з м'ячем, не ударяючи їм в підлогу, навмисно бити по ньому ногою, блокувати будь-якою частиною ноги або бити по ньому кулаком — ​​порушення. Випадкове ж зіткнення або торкання м'яча стопою або ногою не є порушенням. Переможцем в баскетболі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок. При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п'ять хвилин додаткового часу), у разі, якщо і після його закінчення рахунок буде рівним, призначається другий, третій овертайм і т. д., до тих пір, поки не буде виявлений переможець матчу.

Номер слайду 4

За одне влучення м'яча в кільце може бути зарахована різна кількість очок:1 очко — кидок зі штрафної лінії;2 очки — кидок з середньої або близької дистанції (ближче триочкової лінії);3 очки — кидок з-за триочкової лінії на відстані 6 м 75 см (7 м 24 см в національній баскетбольній асоціації);Гра офіційно починається спірним кидком в центральному колі, коли м'яч правильно відбитий одним з гравців. Матч складається з чотирьох періодів по десять хвилин (дванадцять хвилин в національної баскетбольної асоціації) з перервами по дві хвилини. Тривалість перерви між другою і третьою чвертями гри — п'ятнадцять хвилин. Після великої перерви команди повинні помінятися кошиками. Гра може відбуватися на відкритому майданчику і в залі висотою не менше 7 м. Розмір поля — 28×15 м. Баскетбольні (стритбольні) щит, кільце, опори. Щит розміром 180х105 см від стійки. Від нижнього краю щита до підлоги чи ґрунту повинно бути 275 см. Кошик — це металеве кільце, обтягнуте сіткою без дна. Він кріпиться на відстані 0,31 м від нижнього обріза щита. Баскетбольний м'яч. Встановлена ​​стандартами ФІБА для чоловічих змагань окружність баскетбольного м'яча — 74,9-78 см, маса — 567—650 г (для жіночих відповідно 72,4-73,7 см і 510—567 г).

Номер слайду 5

Порушення. Аут — м'яч вийшов за межі ігрового майданчика. Пробіжка — гравець, який контролює «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановлене правилами. Порушення ведення м'яча, що включає в себе проніс м'яча, подвійне ведення. Три секунди — гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше ніж три секунди у той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні нападу. П'ять секунд — гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем впродовж п'яти секунд. Вісім секунд — команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд.24 секунди — команда володіла м'ячем понад 24 секунди. Тоді м'яч віддається команді суперника. Опікуваний гравець — гравець тримає м'яч більше п'яти секунд, у той час як суперник його щільно опікає. Порушення повернення м'яча в зону захисту — команда, що володіє м'ячем у зоні нападу, перевела його в зону захисту.

Номер слайду 6

Фол у баскетболіФол в баскетболі — недотримання правил, викликане персональним контактом або неспортивною поведінкою. Серед видів фолів є такі як: Персональний;Технічний;Неспортивний;Дискваліфікуючий. Гравець, який отримав 5 фолів (6 фолів у НБА) в матчі повинен покинути ігровий майданчик і не може брати участь у матчі (але при цьому йому дозволяється залишитися на лаві запасних). Гравець, що отримав дискваліфікуючий фол, повинен залишити місце проведення матчу (гравцеві не дозволяється залишитися на лаві запасних). Тренер дискваліфікується, якщо: Він зробить 2 технічних фоли;Офіційна особа команди або запасний гравець здійснять 3 технічних фоли;Тренер здійснить 1 технічний фол, і офіційна особа команди або запасний гравець здійснять 2 технічних фоли. Порушується заборона нецензурної лайки і образ. Кожен фол йде в рахунок командних фолів, за винятком технічного фолу, отриманого тренером, офіційною особою команди чи гравцем на лавці запасних.

Номер слайду 7

Позиції гравців в баскетболіОсновних баскетбольних позицій або амплуа в баскетбольній команді три: захисник, форвард і центровий. Якщо деталізувати кожну з них, то в результаті вийде п'ять ігрових амплуа, кожне з котрих має свій набір функцій та задач. Переважно, при нападі й захисті гравець однієї позиції діє проти свого візаві, котрий має те ж саме амплуа — так центровий найчастіше входить у силовий контакт із центровим, захисник — із захисником і т. Д. Амплуа гравців розподіляються таким чином: Розігруючий захисник (професійною термінологією — «перший номер», скорочено РЗ);Атакуючий захисник («другий номер», АЗ);Легкий форвард («третій номер», ЛФ);Важкий форвард («четвертий номер», ВФ);Центровий («п'ятий номер», Ц). Дані позиції не регулюються правилами баскетболу і носять, як правило, лише формальний характер. Баскетбольні позиції класифікують у дві основні групи: напад (передня лінія) та захист (задня лінія). Позиції гравців у баскетболі: 1 — розігруючий захисник; 2 — атакувальний захисник; 3 — легкий форвард; 4 — важкий форвард; 5 — центровий.