Презентація :БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Про матеріал
Інформувати учасників освітнього процесу про безпечні умови навчання та праці, комфортна міжособистісна взаємодія, що сприяє емоційному благополуччю учнів, педагогів і батьків, відсутні будь-які прояви насильства та є достатні ресурси для їх запобігання, а також дотримано прав і норм .
Зміст слайдів
Номер слайду 1

БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕЗабезпечувати додержання конституційних прав та свобод дитини, гарантій з охорони дитинства, реалізації прав дітей на освіту, безпечне для життя і здоров’я освітнє середовище, збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління  згідно  положень Націона-льної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі  (схваленої Указом Президента України від 25 травня 2020 року №195/2020).   

Номер слайду 2

РОЛЬ УЧИТЕЛЯ У ФОРМУВАННІ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩАУчителі мають пам’ятати, що те, як вони навчають, є таким же важливим, як і те, чому вони навчають.

Номер слайду 3

Освітнє середовище школи — це місце, де зустрічаються і взаємодіють не лише учні та вчителі, а й батьки, мешканці району, гості школи. Вітчизняні та закордонні науковці трактують освітнє середовище, як частину життєвого, соціального середовища людини, що є сукупністю всіх освітніх чинників, які впливають на особистість у процесах навчання, та виховання. Що таке безпечне освітнє середовище ?

Номер слайду 4

Що таке безпечне освітнє середовище? Відсутність єдиного визначення поняття «безпека освітнього середовища» зумовлена існуванням різних підходів до розуміння його сутності. Йдеться і про психологічний, і про екологічний, і про інформаційний аспекти цього поняття. Так, дослідники, які вивчають коло проблем, пов’язаних з питанням психологічної безпеки освітнього середовища, вважають, що психотравмуючі ситуації впливають на фізичне і психічне здоров’я особистості.

Номер слайду 5

До психотравмуючих ситуацій у навчальному процесі освітнього закладу можна віднести: конфлікти у стосунках вчитель – учень, учень–учень, учень – батьки тощо;проблема адаптації в освітньому середовищі;атмосфера конкуренції між однолітками;надмірна вимогливість педагогів тощо…

Номер слайду 6

Що впливає на безпечне освітнє середовище?1. Якість міжособистісних відносин.2. Захищеність в освітньому середовищі. 3. Комфортність в освітньому середовищі.4. Задоволеність освітнім середовищем – задоволення базових потреб дитини у: - допомозі та підтримці;- збереженні та підвищенні її самооцінки;- пізнанні та діяльності;- розвитку здібностей і можливостей.

Номер слайду 7

Стратегія безпечного освітнього середовища

Номер слайду 8

порядок повідомлення та втручання, де поетапно зазначено, що слід робити, коли дитина стала жертвою насильства або її безпеці загрожують.

Номер слайду 9

правила захисту особистих даних, які визначають методи збереження та поширення інформації про дітей;

Номер слайду 10

правила доступу дітей до мережі Інтернет і їх захисту від шкідливих матеріалів, розміщених у ній, включно з призначенням особи або осіб, відповідальних за нагляд за безпечним використанням комп’ютерної мережі.

Номер слайду 11

принципи безпечних відносин між працівниками закладу та дітьми, включно з повним описом поведінки, яка є неприйнятною при спілкуванні з дітьми.

Номер слайду 12

Освітнє середовище має бути безпечним, мобільним, створеним і батьками, і вчителем, і дітьми.

Номер слайду 13

Організація ефективного і безпечного освітнього середовища. Забезпечення права вибору. Формування спільних цінностей. Встановлення правил. Практика ранкових зустрічей. Участь дітей в організації освітнього середовища.

Номер слайду 14

Безпечне освітнє середовище – це стан освітнього середовища, в якому: наявні безпечні умови навчання та праці, комфортна міжособистісна взаємодія, що сприяє емоційному благополуччю учнів, педагогів і батьків, відсутні будь-які прояви насильства та є достатні ресурси для їх запобігання, а також дотримано прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу.

Номер слайду 15

В Україні підлітки почали наслідувати російський рух "ПВК Редан". Що про це відомо. У Росії наприкінці лютого виник новий молодіжний рух, учасники якого називають себе "ПВК Редан", передає BBC Україна. Абревіатура не пов'язана з військовою діяльністю, а назва виникла на тлі аніме-серіалу Hunter x Hunter, у сюжеті якого є злочинна організація "Геней Редан" з павуками на емблемі. В Україні подібні до російських зібрання підлітків вперше зафіксували 27 лютого. Нацполіція вже заблокувала 18 каналів та груп, які були створені для "розкручування" руху.

Номер слайду 16

"ПВК Редан" в УкраїніУ великих містах України, зокрема в Києві, Харкові, Житомирі, Львові та Івано-Франківську підлітки, які відносять себе до російської субкультури "ПВК Редан", збирались для масових бійок 27 лютого. Про це повідомляє пресслужба Нацполіції Харківщини, начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов, пресслужба поліції Києва, і кореспонденти Суспільного. Українських дітей закликають до провокацій: як діють російські пропагандисти

pptx
Додано
18 листопада
Переглядів
186
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку