Д ти в Інтернет
Проблема безпеки д тей в мереж Інтернет вже не здається Україн такою далекою. Н хто не може заперечити, що на сьогодн шн й день вона постала особливо гостро.
В домо, що у пер од заниженої самооц нки д ти шукають п дтримки серед своїх друз в, а не у родинному кол . Старш п дл тки, бажаючи незалежност , мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильн пор внювати ц нност своєї с м’ї та своїх товариш в.
03/19
Що роблять пдлтки (дти) в онлайн .
В онлайн п дл тки (д ти) завантажують музику, використовують обм н миттєвими пов домленнями, електронну пошту та грають в онлайнов гри.
За допомогою пошукових сервер в п дл тки знаходять нформац ю будь-якого зм сту та якост в мереж Інтернет.
Б льш сть реєструються у приватних чатах та сп лкуються на будь-як теми, видаючи себе за дорослих. Хлопц надають перевагу всьому, що виходить за меж дозволеного: брутальний гумор, насильство, азартн гри, еротичн та порно сайти. Д вчатам, як мають занижену самооц нку, подобається розм щувати провокац йн фото, вони схильн на фривольн розмови, видаючи себе за дорослих ж нок, в результат чого стають жертвами сексуальних домагань.
За даними ЮНІСЕФ в Україн , майже 50% п дл тк в були жертвами к бербул нгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через к бербул нг. 75% п дл тк в у анон мному опитуванн п дтвердили те, що Instagram, TikTok Snapchat є основними соц альними платформами для цькування.
К бербул нг – це цькування з застосуванням цифрових технолог й. К бербул нг може в дбуватися в соц альних мережах, платформах обм ну пов домленнями (месенджерах), грових платформах моб льних телефонах, зокрема через:
поширення брехн чи розм щення фотограф й, як компрометують когось у соц альних мережах;
пов домлення чи погрози, як ображають когось або можуть завдати комусь шкоди
СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЛЯ ОНЛАЙН – ОДИН З ВИКЛИКІВ, ЯКИЙ СТОЇТЬ ПЕРЕД БАТЬКАМИ ТА ПЕДАГОГАМИ. ДІТИ МОЖУТЬ СТИКАТИСЬ ІЗ СЕКСУАЛЬНИМ НАСИЛЛЯМ В ІНТЕРНЕТІ У ФОРМАХ СЕКСТИНГУ, КІБЕРГРУМІНГУ ТА СЕКСТОРШЕНУ.
СЕКСТИНГ – ЦЕ НАДСИЛАННЯ ІНТИМНИХ ФОТО ЧИ ВІДЕО З ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ЗАСОБІВ ЗВ’ЯЗКУ.
ДІТИ МОЖУТЬ НАДСИЛАТИ ТАКІ МАТЕРІАЛИ ЯК ЗНАЙОМИМ, ТАК І НЕ ЗНАЙОМИМ ЇМ У РЕАЛЬНОМУ ЖИТТІ ЛЮДЯМ. МАТЕРІАЛИ ПОДІБНИХ ПЕРЕПИСОК МОЖУТЬ БУТИ ОПРИЛЮДНЕНІ, ЩО ЧАСТО ПРИЗВОДИТЬ ДО КІБЕРБУЛІНГУ ТА ЦЬКУВАНЬ ДИТИНИ У ШКОЛІ.
КІБЕРГРУМІНГ — ЦЕ ПРОЦЕС КОМУНІКАЦІЇ ІЗ ДИТИНОЮ В ІНТЕРНЕТІ, ПІД ЧАС ЯКОГО ЗЛОЧИНЦІ НАЛАГОДЖУЮТЬ ДОВІРЛИВІ СТОСУНКИ З ДИТИНОЮ З МЕТОЮ СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА НАД НЕЮ У РЕАЛЬНОМУ ЖИТТІ ЧИ ОНЛАЙН.
ВОНИ МОЖУТЬ ЗМУШУВАТИ ДІТЕЙ ВИКОНУВАТИ ПЕВНІ СЕКСУАЛЬНІ ДІЇ ПЕРЕД КАМЕРОЮ. ЗЛОЧИНЦІ СВІДОМО БУДУЮТЬ СВОЄ СПІЛКУВАННЯ З ДИТИНОЮ ТАК, АБИ ВИКЛИКАТИ В НЕЇ ТЕПЛІ ПОЧУТТЯ ТА ДОВІРУ, ПОКАЗАТИ, ЩО ВОНА ЦІННА ТА УНІКАЛЬНА. ВОНИ МОЖУТЬ ПРИКИДАТИСЯ ОДНОЛІТКАМИ ДИТИНИ, ПРОПОНУВАТИ РОБОТУ МОДЕЛЛЮ, ДАРУВАТИ ПОДАРУНКИ ТОЩО.
СЕКСТОРШЕН – НАЛАГОДЖЕННЯ ДОВІРЛИВИХ СТОСУНКІВ ІЗ ДИТИНОЮ В ІНТЕРНЕТІ З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ ПРИВАТНИХ МАТЕРІАЛІВ, ШАНТАЖУВАННЯ ТА ВИМАГАННЯ ДОДАТКОВИХ МАТЕРІАЛІВ АБО ГРОШЕЙ.
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ: ЯКЩО ДИТИНА СТАЛА ЖЕРТВОЮ СЕКСТИНГУ, КІБЕРГРУМІНГУ ЧИ СЕКСТОРШЕНУ, НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ПОЛІЦІЇ.
Як забезпечити безпеку д тей в мереж Інтернет.
Пропонуємо дек лька рекомендац й, як сл д взяти до уваги:
розм щуйте комп’ютери з Інтернет з’єднанням поза межами к мнати Вашої дитини; поговор ть з своїми д тьми про друз в, з яким вони сп лкуються в онлайн , дов дайтесь як вони проводять дозв лля чим захоплюються;
ц кавтесь як веб сайти вони в дв дують та з ким розмовляють;
вивч ть програми, як ф льтрують отримання нформац ї з мереж Інтернет, наприклад, Батьк вський контроль в Windows*;
наполягайте на тому, щоб Ваш д ти н коли не погоджувалися зустр чатися з своїм онлайновим другом без Вашого в дома;
навч ть своїх д тей н коли не надавати особисту нформац ю про себе та свою родину електронною поштою та в р зних реєстрац йних формах, як пропонуються власниками сайт в; контролюйте нформац ю, яку завантажує дитина (ф льми, музику, гри, тощо); ц кавтесь чи не в дв дують д ти сайти з агресивним зм стом;
навч ть своїх д тей в дпов дальному та етичному поводженню в онлайн . Вони не повинн використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пл ток, погроз ншим та хул ганських д й;
переконайтеся, що д ти консультуються з Вами, щодо будь-яких ф нансових операц ї, зд йснюючи замовлення, куп влю або продаж через Інтернет мережу;
нформуйте д тей стосовно потенц йного ризику п д час їх участ у будь-яких грах та розвагах; розмовляйте як з р вним партнером, демонструючи свою турботу про сусп льну мораль. Використовуючи ц рекомендац ї, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину в д негативного впливу всесв тньої мереж Інтернет.
Ви повинн навчити свою дитину правильно користуватися цим