Презентація "Біогеохімічні цикли"

Про матеріал
Для широкого кола користувачів. Може бути використаний на уроках природознавства, біології, хімії, географії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Біогеохімічні цикли: визначення та значення Біогеохімічні цикли - це постійні природні процеси, які описують переміщення хімічних елементів між живими організмами та навколишнім середовищем. Вони є життєво важливими для підтримки екологічної рівноваги та забезпечення стійкості екосистем. Микола Маховський Березанський ліцей №3 вчитель хімії та біології

Номер слайду 2

Вуглецевий цикл1 Фотосинтез. Рослини поглинають вуглекислий газ із атмосфери та використовують сонячну енергію для перетворення його на органічні речовини.2 Дихання. Організми, включаючи рослини, тварин і мікроорганізми, виділяють вуглекислий газ назад в атмосферу під час дихання.3 Колообіг. Вуглець постійно циркулює між атмосферою, живими організмами та неживими компонентами екосистем.

Номер слайду 3

Кисневий цикл. Фотосинтез. Рослини виробляють кисень як побічний продукт фотосинтезу. Дихання. Організми споживають кисень під час дихання, виділяючи вуглекислий газ. Кругообіг. Кисень постійно циркулює між атмосферою, водними екосистемами та живими організмами.

Номер слайду 4

Азотний цикл. Фіксація азоту. Бактерії та ціанобактерії перетворюють атмосферний азот на доступні для рослин сполуки. Нітрифікація. Бактерії перетворюють аміак на нітрити та нітрати, які рослини можуть засвоювати. Денітрифікація. Бактерії перетворюють нітрати назад на атмосферний азот, закриваючи цикл. Засвоєння рослинами. Рослини поглинають нітрати з ґрунту для синтезу білків і нуклеїнових кислот.

Номер слайду 5

Фосфорний цикл. Вивітрювання гірських порід. Фосфор вивільняється з мінералів у ґрунт, стає доступним для рослин. Засвоєння рослинами. Рослини поглинають фосфор з ґрунту для синтезу органічних сполук. Розклад органіки. Мікроорганізми розкладають відмерлі рослини та тварин, вивільняючи фосфор.

Номер слайду 6

Сірчаний цикл1 Вивільнення сірки. Бактерії та вулканічна активність вивільняють сірку в атмосферу у вигляді сірчистого газу.2 Окислення сірки. Бактерії та мікроорганізми окислюють сірчистий газ до сульфатів, які накопичуються в ґрунті та водоймах.3 Засвоєння рослинами. Рослини поглинають сульфати з ґрунту для синтезу амінокислот, білків та інших органічних сполук.

Номер слайду 7

Роль живих організмів у біогеохімічних циклах. Продуценти. Рослини, водорості та деякі бактерії є первинними продуцентами, що перетворюють неорганічні сполуки на органічні речовини. Консументи. Тварини, гриби та деякі бактерії є консументами, що споживають органічні речовини, вивільняючи поживні елементи. Редуценти. Бактерії та гриби є редуцентами, що розкладають відмерлі організми, вивільняючи поживні речовини назад у природні цикли.

Номер слайду 8

Вплив людської діяльності на біогеохімічні цикли. Промислове забруднення. Викиди парникових газів, стічні води та інші забруднення порушують природний баланс біогеохімічних циклів. Сільське господарствоІнтенсивне використання добрив і пестицидів призводить до накопичення поживних речовин і токсичних сполук. Знеліснення. Вирубка лісів порушує баланс вуглецевого та кисневого циклів, призводить до втрати біорізноманіття.

Номер слайду 9

Значення збалансованих біогеохімічних циклів для довкілля. Екологічна рівновага. Збалансовані біогеохімічні цикли забезпечують стійкість екосистем та підтримують їх здатність до самовідновлення. Ресурсне забезпечення. Циркуляція поживних речовин гарантує наявність ресурсів, необхідних для життєдіяльності всіх організмів. Запобігання забрудненню. Природні біогеохімічні цикли поглинають та перетворюють більшість забруднюючих речовин, захищаючи навколишнє середовище.

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 11 клас, Презентації
Додано
20 серпня
Переглядів
76
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку