Інвазивні рослини (від лат. invasio напад, вторгнення) – це рослини, що випадково занесених людиною в нові для них регіони, де вони успішно захоплюють нові території. Інвазивні («агресивні») види негативно впливають на місцеву флору і фауну, від чого стають шкідниками і карантинними об'єктами.
Найнебезпечніші види адвентивних,інвазійних рослин у місті Києві У флорі Києва виявлено понад 350 видів адвентивних рослин. Більшість з них поширюються головним чином на околицях міста, створюючи досить великі колонії. У центральних районах міста трапляються невеликими групами. Але є ймовірність, що в найближчому майбутньому і центр міста заполонять небезпечні рослини.
Шкідливість Обплітає кущі, пригнічуючи їх, а також погіршує режим освітлення трав'яного покриву, в якому не можуть нормально розвиватися види, притаманні цим місцезростанням, чим суттєво збіднюється флористичний склад. Методи боротьби Механічно видаляти ліани до початку їхнього плодоношення.
Шкідливість Створює масові зарості, швидко починає домінувати в місцевих порушених рослинних угрупованнях, пригнічуючи місцеві види рослин і перешкоджаючи їхньому розвитку; пилок і насіння викликає алергію у людей. Методи боротьби Викошувати рослини двічі за сезон (навесні та наприкінці літа),виполювати.
Особливості Рослина дводомна, розмножується насінням; розселяється досить швидко, оскільки у стадію плодоношення вступає у віці 6—7 років; недовговічна (80—100 років). Росте на різних типах ґрунтів і з різним ступенем зволоженості; морозостійкий, посухостійкий, світлолюбний, хоча віддає перевагу вологим місцезростанням; характеризується швидким приростом вегетативної маси, стійкий до забруднення повітря, добре переносить засоленість ґрунту.
Поширення Насіння розповсюджується вітром і водою. Шкідливість Швидко створює великі щільні зарості, а також у порушених рослинних угрупованнях стає домінантом і пригнічує місцеві види рослин. Методи боротьби Викошувати, висапувати сходи, як тільки вони з'являються, вирвані рослини знищувати, оскільки вони можуть укорінюватися, а насіння дозріти навіть на виполотих рослинах.