Відеоурок за посиланням https://youtu.be/0H2i6AitPW0
У цьому відео розглядається молекулярний рівень життя, що визначається хімічними елементами, молекулами та їхньою участю в процесах перетворення енергії, речовин та інформації. Для підтримання упорядкованості хімічного складу клітинам необхідне безперервне надходження енергії ззовні: світло для автотрофів або хімічна енергія органічних сполук для гетеротрофів. Перший закон термодинаміки вказує, що енергія не створюється і не зникає, а лише перетворюється. Приклади включають перетворення світлової енергії в хімічну у рослинних клітинах та хімічної енергії вуглеводів у механічну енергію руху у тваринних клітинах. Під час цих процесів частка енергії втрачається у вигляді теплоти.
Також розглядається енергетичний обмін, в ході якого енергія використовується для перетворення речовин і утворення енергетичних сполук з макроергічними зв'язками. Енергія також допомагає клітинам здійснювати перетворення інформації. Усі ці приклади свідчать, що перетворення енергії, речовин та інформації відбуваються одночасно, забезпечуючи єдність молекулярного рівня життя.
АТФ, або аденозинтрифосфатна кислота, є основним енергетичним акумулятором у клітинах, утворюючись за рахунок енергії, що виділяється під час окиснення речовин. При гідролітичному відщепленні фосфатної групи від АТФ вивільняється значна кількість енергії. Використання АТФ залежить від енергетичних потреб клітин.
Ферменти, що мають білкову природу, слугують каталізаторами біохімічних реакцій. Вони специфічні, залежні від певних умов, і використовуються у малих кількостях. Ферменти збільшують швидкість хімічних реакцій у клітині, знижуючи енергію активації.