Презентація Бій під Крутами

Про матеріал
Мета презентації на тему "Бій під Крутами" може включати кілька ключових аспектів: Ознайомлення з історичними подіями: Представити загальну картину подій, що відбувалися 29 січня 1918 року під Крутами. Пояснити причини, через які відбувся бій, зокрема політичну та військову ситуацію в Україні після проголошення незалежності. Героїзація учасників бою: Висвітлити значення героїчного вчинку студентів та юнкерів, які стали на захист української державності, незважаючи на чисельну перевагу ворога. Вшанувати пам'ять полеглих учасників бою та підкреслити їхню відвагу і самопожертву. Патріотичне виховання: Звернути увагу на уроки, які сучасне покоління може винести з цієї події. Сприяти формуванню почуття патріотизму, відповідальності за долю країни, та підтримки незалежності. Відображення історичної правди: Розвіяти міфи та легенди, пов'язані з боєм під Крутами, і подати факти на основі історичних джерел. Пояснити, чому бій під Крутами став символом боротьби за свободу та незалежність України. Значення для української історії: Висвітлити довготривалі наслідки бою для української державності, національної ідеї та формування новітньої української ідентичності. Ця презентація може бути не лише історичною розповіддю, але й джерелом натхнення та обговорення важливості захисту власної державності в умовах сучасних викликів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ: 29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПОЛЕГЛИХ У БОЮ ПІД КРУТАМИ106 роки тому, 29 січня 1918 року, українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.

Номер слайду 3

Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності. Минуло майже сто років, а ми і знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв.

Номер слайду 4

«Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо. Тих, хто поповнили український національний пантеон на сьогодні, напевно, вистачить для виховання патріотизму на сотні років уперед. Але ми не знаємо/не пам'ятаємо їх, тому прагнемо нових, вважаючи, ніби їх бракує. Їх не бракує в нашій історії, крутянці в цьому пантеоні посідають особливе місце – вони одні з перших віддали свої життя за ново проголошену Українську державу», – вважає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Номер слайду 5

На початку січня 1918 року більшовики встановили контроль у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях та розгорнули наступ на Київ. 24–27 січня 1918 року запеклі бої розгорнулись за станцію Бахмач. Коли українські війська  відступили до станції Крути, на їх підтримку було направлено Першу Українську юнацьку (юнкерську) школу ім. Б. Хмельницького у складі чотирьох сотень (400–450 курсантів і 20 старшин (офіцерів) та першу сотню (116–130 осіб) новоствореного добровольчого Помічного Студентського куреня січових стрільців. До них приєдналися ще близько 80 добровольців з підрозділів місцевого Вільного козацтва із Ніжина.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Дякую за увагу!

pptx
Додано
10 жовтня
Переглядів
41
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку