Презентація розроблена до уроку астрономії в 11 класі на тему "Світ галактик. Еволюція Всесвіту". Матеріал допомагає наглядно ознайомитись з основними класами галактик, міжгалактичним середовищем, скупченнями та туманностями.
Класифікація галактик галактики Еліптичні (Е) 25% Спіральні (S) 30% Спіральні з перемичкою (SB) 20% Неправильні (Ir) 5%
Номер слайду 3
Основні сімейства і види спіралей Трьохвимірна класифікація галактик
Номер слайду 4
Зоряні населення На фотографії спіральної галактики Туманності Андромеди видно, що в її диску зосереджені блакитні гіганти і надгіганти Населення I, а центральна частина складається з червоних зір Населення II. Видно також супутники Туманності Андромеди: галактика NGC 205 (внизу) и М 32 (вверху зліва). Самі яскраві зірки на цьому фото належать нашій Галактиці.
Номер слайду 5
КіЛЬЦЕВА ГАЛАКТИКА. Може бути результатом зіткнення спіральної галактики з міжгалактичною газовою хмарою.
Номер слайду 6
Велика і мала МАГЕЛЛАНОВі хмари– найближчі й найяскравіші галактики, які видно неозброєним оком на південному небі. Вони були відомі арабам в 11 ст. Структура Великої хмари схожа на пересічну неправильну спіраль.
Номер слайду 7
Група взаємодіючих галактик Квінтет Стефана
Номер слайду 8
Перкулярна радіогалактика NGC 5128 в Кентаврі. Густі пилові смуги закривають ядро
Номер слайду 9
Розподіл галактик у просторі. Наша Галактика входить до складу Місцевої групи
Номер слайду 10
Південна частина Молочного шляху
Номер слайду 11
Туманності Туманності ЛАГУНА і ТРОЙНА (або Трьохроздільна) в Стрільці – це хмари гарячого газу з темними прожилками поглинаючими світло пилу.
Номер слайду 12
крабовидна туманність
Номер слайду 13
Велика Туманність Оріона. В ній видно не тільки дифузний випромінюючий газ, але і темні області холодної речовини, що поглинає світло.
Номер слайду 14
Туманність Кінська ГОЛОВА в Оріоні. На фоні яскравої туманності видно холодну темну хмару, відросток якої має форму кінської голови.
Номер слайду 15
Туманність Кільце в Лірі – типова планетарна туманність, що світиться під дією ультрафіолетового випромінювання гарячої зірки, розташованої в центрі газової оболонки.
Номер слайду 16
КВАЗАР, клас найбільш дивних и загадкових астрономичних об’єктів;, це самі потужні джерела енергії у Всесвіті. Назва «квазар» (quasar) – аббревіатура терміна «зореподібне радіоджерело» (quasi-stellar radio source) в середньому квазар світить в декілька десятків і сотень раз сильніше великої галактики, що містить млрд зірок.