“Чарівні Ґудзики.” Створення панно. Урок з технології у 5 класіВчитель Кириченко Т. О.
Номер слайду 2
У сиву давнину люди робили собі одяг із шкір тварин. Накидали шкіру на плечі і підв’язували поясом з рослин. Незручним був такий одяг: заважав рухатися, полювати на тварин.
Номер слайду 3
Тож з’явилися застібки, які людина робила з кісток тварин, дерев’яних паличок, шипів рослин. До одягу стали прикріплювати просвердлені камінчики, на які накидали петлі.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Йшли століття і люди навчились прясти шерсть, робити тканину, шити з неї одяг. Змінилася і застібка. Дуже швидко Ґудзики стають важливим елементом повсякденного і святкового вбрання. Найбільш поширеними були металеві Ґудзики кулястої або подовженої форми з круглою петлею Їх робили із олова, міді, срібла, золота прикрашали візерунками та дорогоцінним камінням
Номер слайду 6
У середину такого порожнього Ґудзика клали круглий камінчик або шматочок олова, що видавали при русі звук схожий на звук брязкальця. Такі Ґудзики пришивалися до одягу і служили оберегом. Вважалося, що вони відганяють злих духів від власного одягу.
Номер слайду 7
З часом ґудзики стали модною і дуже дорогою річчю. Одяг, який застібається на золоті та срібні ґудзики могли носити лише багаті люди. Такі ґудзики коштували дорожче, ніж сам одяг, тому перешивали з одного одягу на інший. Щоб зробити ґудзики більш доступними, майстри стали використовувати при виготовленні ґудзиків більш дешеві матеріали: дерево, скло, метал, кістку. Вони виготовляли ґудзики різної форми з різними малюнками на ґудзиках
Номер слайду 8
Виготовлялися набори ґудзиків, від 5 до 30 штук, на певну тематику: портрети, подорожіТакі набори виготовлялися під заказ і продавалися в шкатулках, оброблених шовком.
Номер слайду 9
Музей ґудзиків в Італії
Номер слайду 10
Пам’ятник ґудзику
Номер слайду 11
За способом кріплення ґудзики бувають з двома наскрізними отворами та з чотирма наскрізними отворами і з вушком.