Латаття біле У давніх греків ця квітка була символом краси і красномовства. Використовується в народній медицині. В останні часи квітки все більше винищуються, тому рослина потребує охорони.
Номер слайду 3
Горицвіт весняний Адоніс (горицвіт)- є одним із символів степу. Рослина названа в честь красеня-юнака Адоніса, якого покохала Афродіта. Коли зацвітає горицвіт, то здається, що пагорби засвічуються золотим сяйвом.
Номер слайду 4
Сон великий Назву “сон” рослина отримала через те, що в похмуру погоду квітки закриті, ніби сплять. Поява перших квіток співпадає з початком руху соку у берези. Цю рослину можна вирощувати на клумбах. На одному й тому ж місці сон- трава може рости до 10 років.
Номер слайду 5
Конвалія весняна Навесні в ліс приходить особлива святкова пора, коли зацвітає конвалія. Конвалія – дуже цінна лікарська рослина. Конвалія належить до отруйних рослин. Тому слід бути обережними і уважними з букетиками цих квітів.
Номер слайду 6
Підсніжник білий Мовою квітів підсніжник означає надію. Ще навкруги лежить сніг, а він вже пробиває собі дорогу до сонця. Завдяки своїй красі і первоцвіту, підсніжник користується великим попитом у населення. Тож ці квітки потребують охорони.
Номер слайду 7
Лілія лісова Це гарна трав’яниста багаторічна рослина. Квіти лілії великі, розкішні, з блискучими порпурово-червоними, вигнутими пелюстками. В медицині використовується для лікування опіків і ран. Рослина є зникаючою і потребує охорони.
Номер слайду 8
Вовчі ягоди Росте цей кущ у світлих соснових лісах. Красиві червоні ягоди неїстивні, й до того ж, отруйні. Дітям потрібно бути особливо обережними. Чисельність різко скорочується, тому рослина потребує охорони.
Номер слайду 9
Півонія тонколиста Рослина степу. Коли півонія зацвітає, степові ділянки набувають надзвичайно святкового вигляду. У Китаї півонія була символом кохання. Зникає півонія через розорювання степів, випасання худоби. Потребує охорони.
Номер слайду 10
Зозулини черевички Багаторічна трав’яниста рослина з родини орхідних. Цвіте у травні-червні великими великими білуватими квітками, які не мають нектару.
Номер слайду 11
Любка дволиста Палеоарктичний вид. В народі любку же називають “нічною фіалкою”, бо її білі китиці виділяють у ввечері сильний аромат, який приваблює нічних метеликів –запилювачів цієї орхідеї. Запорізькі козаки перед походом робили собі своєрідні амулети – буси із бульбочків любки.
Номер слайду 12
Анемона дібровна Ендемічний вид. Латинська назва “анемос” походить від грецького слова “вітер”. Причини зміни чисельності – випасання худоби, викошування травостою, збирання квітів на букети.
Номер слайду 13
Цибуля ведмежа (черемша) Назва походить від латинського “аліум” – ароматний. Цвіте у квітні- травні білими запашними квітами, зібраними у верхівкове суцвіття. Листки у свіжому вигляді використовуються на салати. Чисельність популяції цибулі ведмежої скорочується.