Чорнобиль-біль України. Вихователь ГПДЗадворна Н. Б.3-Б
Номер слайду 2
Жодна подія після Другої світової війни не зачепила за живе стільки людей в Європі, як вибух 4–го реактора Чорнобильської АЕС.
Номер слайду 3
26 квітня у пам’яті українського народу — це день Чорнобильського лиха, болю, суму й перестороги, забути його чи викреслити із пам’яті нації — неможливо.
Номер слайду 4
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини над 4 реактором ЧАЕС нічну пітьму розірвало полум’я. розпочалась пожежа.
Номер слайду 5
Першими до реактора через кілька секунд по тривозі прибули пожежні. Вони кинулися у смертельну радіацію рятувати станцію і людей,не думаючи про себе.
Номер слайду 6
Тієї трагічної ночі 28 чоловік пожежної охорони станції затулили собою не тільки станцію,а й Європу.
Номер слайду 7
До 5 години ранку вогонь було ліквідовано.
Номер слайду 8
Подув легенький вітерець. Величезний стовп диму,пилу,кіптяви відірвався від реактора і посунув територією України,Білорусі,Росії,сіючи смертоносну радіацію.
Номер слайду 9
Слово “радіація” походить від латинського слова “радіус” ,що означає “промінь”. Тобто те,що рухається у просторі ,як промінь світла.
Номер слайду 10
Було зібрано автобуси з усіх міст України,щоб допомогти людям виїхати з Прип’яті та Чорнобиля,а також з навколишніх сіл,які знаходилися в 30кілометрах від станції.
Номер слайду 11
Покинули люди оселі. Не повернуться сюди. Ніколи!
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Атомний вибух негативно вплинув на все живе. Поля і луки,ліси і озера,річки і ставки. Це все тяжко уражене чорною хворобою-радіацією.
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Вплив Чорнобильської аварії на здоров’я людей дуже значний і буде проблемою не тільки для нас,а й для кількох наступних поколінь. В Україні постраждало 3,7млн людей.