Приказки та прислів’я з числівниками. Цілі числа. Сім п’ятниць на тиждень. Без п’яти хвилин хто. Сім потів зійде. Знати, як свої п’ять пальців. Збірні числівники Двоє третього не чекають. Двоє братів через дорогу живуть, а один одного не бачать. Один із сошкою, а семеро з ложкою. Порядкові числівники Мати однією рукою б’є, а другою гладить. За двома зайцями поженешся – ні одного не спіймаєш. Працювати до сьомого поту. Обходити десятою дорогою. Хто перший приходить, тому першому і подають.
Номер слайду 3
Приказки та прислів’я з числівниками. За двома зайцями не гонись, бо й одного не піймаєш. За одного вченого дають десять невчених. Заробив в пана плату: з чотирьох дощок хату.Ідеш на день – бери хліба на три дні. Краще на п’ять хвилин раніше, ніж на хвилину пізніше. Надувся, як півтора нещастя. Один у полі не воїн.
Номер слайду 4
Числівники у фразеологізмах. На одній ноті – одноманітно, монотонно. Перша скрипка – основна, найважливіша роль у чому-небудь, у якійсь справі. Два чоботи на одну ногу – бути схожим між собою світоглядом. Дві сторони однієї медалі – невід’ємні складові частини чогось єдиного. По три шкури дерти – експлуатувати. На всі чотири – куди тільки хто забажає, у всіх напрямках; навколо, кругом. П’ята колона – зайва допомога.
Номер слайду 5
Числівники у фразеологізмах. Намолоти сім мішків гречаної вовни – нісенітниця. Аж за сьомим морем – далеко. Сім п’ятниць на тиждень – непостійність. На сьомому небі – замріяність, наївність. Без сьомої клепки – несповна розуму. П’яте через десяте – абияк. Десята спиця в колесі – той, хто відіграє незначну роль у чомусь. На одинадцятий номер – свої ноги як засіб пересування.
Номер слайду 6
Наголос у числівниках. Назвемо числа по порядку,Від одного аж до десятка. Вперед й назад – усі відразуІ не збиваємось ні разу!А з десяти до двадцяти. Як наголос поставиш ти?Казати треба – одина́дцять!Скажу так само – чотирна́дцять!Вимова в числах цих одна –Скрізь на́голос над складом на́! Н. Красоткіна
Номер слайду 7
Українські загадки з числівниками. Що то за птах, що на вісьмох ногах? Сімсот соколят на одній подушці сплять. Як за допомогою п’яти одиниць одержати 100? Чотири братики під одним дахом стоять. Живе між камінням голова з чотирма ногами. Хто за рік чотири рази перевдягається? Уздовж алеї ростуть 10 дерев. Між ними стоять лавки. Скільки є лавок? У родині п’ять братів. Кожен із них має сестру. Скільки дітей у цій родині?
Номер слайду 8
Числівники в назвах народних казок«Про сімох гайворів та сестрицю Галю»; «Дванадцять місяців»; «Вовк і семеро козенят»;«Троє поросят»;«Три ведмеді»; «Два півники»;«Білосніжка і семеро гномів»;«Алі-баба і сорок розбійників»;«Три бажання»;«Дарунки з трьох зернин».
Номер слайду 9
Магічне число в народних казках. Три брати;три дороги;три випробування;три загадки;триголовий змій;три горішки для Попелюшки;у тридев’ятому царстві.
Номер слайду 10
Знайди продовження. Дощ у жнива,Одне літо краще,Сім разів відміряй – От погода: За двома зайцями поженешся – Де сім господинь,За одного вченого. Всім по сім, Лінивий двічі робить,Брехень багато, один раз відріж.один день блисне, а сім кисне.як п’яте колесо до воза.там хата не метена.дають десять невчених.а мені таки вісім.як сто зим.а скупий два рази платить.а правда одна.жодного не спіймаєш.