За допомогою моєї презентації ви зможете легко в казковій формі допомогти дітям усвідомити поняття "Голосні звуки" . Та вивчити голосних їх на пам'ять. А також познайомитися з літерами, що позначають ці звуки.
А чи знаєте ви де народилися звуки, що співають? О, це перша чудова історія, яку я з нетерпінням хочу розповісти. …У маленького Павучка ніяк не виходило виткати ідеальну павутинку. “ Е ! Ниточки повинні бути однаковими за товщиною .”- Тицяли лапками знайомі. І Павучок знову і знову брався до роботи . Проте, незважаючи на старання, павутинки виходили різні. Та не всі глузували з павучкового витвору. Якось помітив вітер, що кожного ранку,коли він грається ниточками цього неідеального павутиння, лісом лунає дивна музика. Одна ниточка грє :” А-а”, інша: “О-о”, товста:”У-у”,ще одна:“ Е-е”, найтонша бриніла:”І-і”, а найтовсіша видавала звук:”И-и”.
Номер слайду 3
А О У Е і Иstyle.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 4
Так , сам цьго не підозрюючи , Павучок створив звуки , що могли співати, створюючи дивні мелодії та переливи. Їх навчились відтворювати птахи, понесли у водойми краплини… Природа зазвучала. З’явились емоції. Спробуймо і ми за допомогою цих голосних звуків відтворити різні переживання. Давайте вимовимо:1) [A] – радісно, здивовано, відчуваючи біль, налякано, розчаровано.2) [У] – з відразою, захоплено, плачучи, стараючись налякати когось.3) Придумай емоцію зі звуком [O], а ми відгадаємо її.
Номер слайду 5
Ці звуи, друже, всі вже знають. Тож ми з тобою часу теж не гаєм- Швиденько й легко їх запам’ятаєм. А- О- У- Е- І- И Я повторю’, а ти полічи. А- О- У- Е- І- И
Номер слайду 6
. А О У Е і Иstyle.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 7
Історія про павучкову павутину має продовження. Шість різних ниточок помістили у шести різних будівлях . І як поважних осіб нагородили іменною печаткою(штампом). Кожен звук обрав собі житло і печатку за своїм смаком і характером. Розглянь наступні зображеня і поміркуймо разом над вибором голосних звуків.
Номер слайду 8
А Найчастіше вживаний звук [А]. Він обрав величний замок з трикутними стрімкими дахами та віконцями .
Номер слайду 9
Щоб вимовити цей звук, потрібно зімкнути губи у великий бублик, коло. О
Номер слайду 10
[У] полюбляє кататися крученими перилами. То вгору підіймається, то вниз опускається. Спробуйморазом… У
Номер слайду 11
Е“Е-е-е, не займай мене”- Придивись уважно до верхівки фортеці. Нічого тобі не нагадує?
Номер слайду 12
і Оце так висока вежа! Здається, ще трохи і торкнеться до неба. Схожа на загублений тоненький промінь.
Номер слайду 13
ИЦей звук дуже скромний. Не любить виставляти себе напоказ. Йти попереду когось. От і житло обрав скромне і непримітне.
Номер слайду 14
Історія вже докінця добігає. І сонечко спати за обрій лягає. А щоби приснилися сни всім чудові Давай заспіваємо ми колискову. Читаємо плавно і протяжно літери. Зверни увагу на розмір, адже велика літера означатиме голосну вимову звука, а менша за розміром – тиху.
Номер слайду 15
А А А О О ОУ У У Е Е Е і і і И И Иstyle.colorfillcolorfill.type