Історія свята День подяки
Історія свята пов'язана з англійськими переселенцями, які в 1620 році прибули на новий американський континент на кораблі "Мейфлауер".
Історія свята День подякиІсторія свята пов'язана з англійськими переселенцями, які в 1620 році прибули на новий американський континент на кораблі "Мейфлауер". Більш ніж половина переселенців загинули в першу зиму від холоду і хвороб. З настанням весни ті, хто вижили, заснували Плімутську колонію, що стало початком заселення європейцями Північної Америки.
Номер слайду 4
Вирощувати врожай і обробляти землю європейців навчило корінне населення - американські індіанці. Губернатор колоністів в листопаді 1621 року влаштував великий бенкет, на який були запрошені індіанці, що врятували переселенців. Це був перший в історії День подяки. У наступні 150 років свято відзначали неофіційно. Після становлення незалежності США президент Джордж Вашингтон запропонував зробити День подяки національним святом і відзначати його 26 листопада.
Номер слайду 5
Дата свята була змінена на четвертий четвер листопада президентом Лінкольном. Його рекомендацію виконували не всі Штати. А в 1941 році Рузвельт підписав білль, який встановив офіційну дату свята.
Номер слайду 6
Традиції Дня подяки. У цей день американські сім'ї збираються разом за святковим столом. Всі родичі дякують Богові за все хороше, що сталося в цьому році. У святковому меню обов'язково присутня запечена індичка, журавлинний соус і яблучний сидр. Саме так, на думку деяких істориків, харчувалися переселенці на першому бенкеті з індіанцями.
Номер слайду 7
Кумедною традицією Дня подяки є помилування індички. На галявині біля Білого дому в присутності президента двом індичкам (національній індичці і віце-індичці) зачитують указ про помилування, після чого птахів відправляють жити в зоопарк, де вони проживуть до смерті. Кандидатів для помилування обирають американці шляхом голосування.
Номер слайду 8
На день Подяки заведено робити добрі справи, роздавати обіди біднякам і жертвувати на благодійність. У цей день відкривається період великих різдвяних розпродажів. По всій країні проводяться костюмовані паради та виступи знаменитостей.
Номер слайду 9
День Подяки в Україні
Номер слайду 10
В Україні День подяки з 2017 року неофіційно відзначається 20 вересня. Це свято не пов'язане з американським і є наступником слов'янського Свята жнив. Наші предки на честь закінчення сільськогосподарських робіт дякували Богові за урожай, достаток в сім'ї і хороше здоров'я. У сучасний День подяки також прийнято звертатися до Бога з подяками за все хороше і побажаннями здоров'я і щастя для всієї родини.