Презентація "Державні символи - віддзеркалення української душі"

Про матеріал
Презентація може бути використана при вивченні державних символів України на виховних годинах
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Міністерство освіти і науки України. Управління освіти, науки та молодіХерсонської обласної державної адміністраціїХерсонське територіальне відділення МАН України. Зі скарбнички українського народу. Таємниці символу. Номінація “Електронна презентація”Автор: Мамбєтова Діана Різаївна,учениця 7 класу Хорлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Каланчацької районної ради. Керівник: Воробйова Ілона Миколаївна,вчитель географії, спеціаліст І категорії Хорлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Каланчацької районної ради

Номер слайду 2

Наш герб – тризуб,Це воля, слава й сила. Наш герб – тризуб,Недоля нас косила,Та ми зросли, ми є,Ми завжди будем,Добро і пісню несемо ми людям. Н. Поклад

Номер слайду 3

ДЕРЖАВНИЙ ГЕРБ – це символ, який презентує певну країну як суверенну незалежну державу, офіційна емблема, зображувана на офіційних документах, печатках, грошових знаках держави. Практика оформлення Герба спирається на національні традиції, відбиває специфіку геральдичних особливостей розвитку певної країни     Білорусь. ГрузіяІталія. Польща

Номер слайду 4

чи задумувались ви, чому саме тризуб Є ДЕРЖАВНИМ СИМВОЛОМ УКРАЇНИ?

Номер слайду 5

Державний Герб України складається з Малого та Великого Гербів.  Малим Державним Гербом України є золотий тризуб на блакитному фоні, затверджений Верховною Радою України 19 лютого 1992 р. СТАВШИ ДЕРЖАВНИМ ГЕРБОМ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ ТРИЗУБ СИМВОЛІЗУЄ СПАДКОЄМНІСТЬ ТРАДИЦІЙ НАШОЇ ТЕРИТОРІЇ

Номер слайду 6

Дехто вважає,що це золотий тризуб на блакитному тлі ,дехто бачить втаємничене слово “воля”. Але на справді все значно складніше. Коли ж цей символ зявився на теренах України?

Номер слайду 7

Тризуб є стародавнім символом, який зустрічався на нашій території з найдавніших часів і шанувався як магічний знак свого роду, оберіг. У вигляді державної символіки він використовувався князями часів Київської Русі, став Державним Гербом УНР, у ХХ ст. як символ репрезентував різні політичні організації.

Номер слайду 8

Тризуб - найдревніший із знаків, котрі дійшли до наших днів. У Київській Русі він став великокнязівським знаком. Згодом карбувався на монетах князя Володимира Святославича, його синів Святослава та Ярослава Мудрого. Тризуб постійно був уживаний і в побуті українців: його малювали на стінах, дверях чи воротах під час релігійного свята Водохреща.

Номер слайду 9

З найдавніших часів тризуб шанується, як магічний знак, свого роду оберіг. Це зображення археологи зустрічали у багатьох памятках культури датованих першими століттями нашої ери. Відомий серед Сходу и Середземноморя на території Азії з найдавніших часів

Номер слайду 10

З тризубом зображалися багато міфічних героїв: грецький Посейдон, римський Нептун, скіфський Тагимасад, слов'янські Перун та Водяник

Номер слайду 11

Тризуб можна зустріти на цеглі десятинної церкви,на плитах Успенської церкви у Володимирі-Волинському, на варязькому мечі, в гербі французької королеви Анни,на надгробку святого Еріка у Швеції…

Номер слайду 12

В Перу теж є свої згадки про загадкові тризуби. Андський канделябр – малюнки вирізьблені на скелі, котрі нагадують тризуб або підсвічник з трьома свічками. Місцеві жителі називають його “Три хреста”, малюнок вважаєтсья найбільшим зображенням тризуба. 

Номер слайду 13

Згідно язичницьких вірувань тризуб є відображенням Триглава або Роду: праворуч розміщується Дажбог – чоловіче начало, ліворуч – Макош – жіноче начало, посередині – Перун, народження і смерть. Цікаво, що ця схема лежить в основі побудови календарів і православних церков: вхід розташовується в західній частині, яка символізує осінь, смерть, зародок; люди входять лицем до східної частини – весна, народження, дитина; південна частина – літо, чоловік, Білобог; північна – зима, жінка, Чорнобог.

Номер слайду 14

Також вважається, що тризуб – це відображення Рарога – вісника небесної справедливості,  сокола, який летить з висоти донизу. В древніх цивілізаціях цей птах асоціювався з чимось високим: у стародавньому Єгипті – це був символ Сонця, в Монголії сокіл знищив “сонячного перевертня”, перси асоціювали його з царською владою, індіанці та слов'яни називали так доблесних воїнів. У віруваннях наших предків саме сокіл сидів на верхівці світового дерева. Дехто навіть вважає, що саме падаючий вниз сокіл став прототипом родового гербу Рюриковичів.    

Номер слайду 15

Вперше про тризуб як про офіційний державний герб України заговорили в 1918 році. Українська Центральна Рада пояснила його прийняття тим, що це є знак князівської влади і спадкоємності української державної традиції. Однак, починаючи від розпаду Київської Русі і до 20 століття його використовували не так активно. Тризуби зустрічалися тільки в геральдиці міст, на родових гербах чи у книгах. Деякі запорожці, зокрема Хмельницький та Мазепа, розміщували на своїх родових гербах хрести чи якорі, стилізовані під тризуб.

Номер слайду 16

Зображення тризубу викладено гірським мергелем на схилі гори неподалік від села Остриня Івано-Франківської області у 1992 р. колишнім воїном Української Повстанської Армії Анастасієм Паньковичем Козаком для вшанування пам’яті полеглих побратимів та першої річниці з Дня проголошення незалежності України. Воно розташоване на місці, де точились запеклі бої між українськими повстанцями сотні Пилипа Орлика та більшовиками. З космічного простору видно тризуб, який власноруч А. П. Козак виклав. Використав дві машини каменю, які переносив сам сумкою.

Номер слайду 17

Тризуб – це герб України. Він золотий на голубому тлі. Відображає триєдність життя: батько – мати – дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов. На ньому можна прочитати слово Воля.

Номер слайду 18

Україна- це вічність,не тільки сьогоднішня,але передусім майбутня і минула. Ярослав Стецько

Номер слайду 19

Історію не можна переінакшити. Наші батьки діди і прадіди змагались за волю України під предковічними символами, які передавали у спадщину своїм синам та внукам. І ці святині – герб, синьо-жовтий прапор, гімн - будуть і далі кликати до відродження нашої історичної пам’яті, національної свідомості.

Номер слайду 20

Моя розповідь добігає кінця. Я дуже сподіваюся, що все, що ви побачили та дізналися нового, стане цікавим і корисним для вас. Любіть і вивчайте свій рідний край, традиції, шануйте національні і державні символи , як уособлення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідного генетичного коду нації. Поважайте та не цурайтеся своєї мови. Будьте справжніми патріотами своєї держави. Я пишаюся своєю країною, і я – справжня Українка. Дякую за увагу!!!

Номер слайду 21

Список використаних джерелhttps://history.vn.ua/article1/exk7j.htmlhttp://www.uamodna.com/assets/articles/image/nvt4rpll/fullsize.jpghttp://www.uamodna.com/articles/tryzub-zakodovane-povidomlennya-vid-nashyh-predkiv/

pptx
Додано
15 березня 2021
Переглядів
2411
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку