Презентація "ДЕВІАНТНА ТА ДЕЛІНКВЕНТНА ПОВЕДІНКА"

Про матеріал
Презентація є ілюстративним матеріалом до лекції з соціології "Соціальна девіація та соціальний контроль". Може бути використана при викладанні громадянської освіти.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Девіантна та делінквентна поведінкаІ їхні різновиди

Номер слайду 2

Девіантна поведінкаце не відповідність людських вчинків, способів діяльності поширеним в суспільстві чи групах нормам, правилам, стереотипам, очікуванням, цінностям. Девіантна поведінка означає поведінку індивіда або групи, яка не відповідає загальноприйнятим нормам, в результаті чого ці норми порушуються.

Номер слайду 3

Девіантна поведінка відносна. Вона завжди оцінюється з точки зору культури, прийнятої в тій чи іншій соціальній спільності. Ця оцінка полягає в тому, що одні відхилення засуджуються, а інші – схвалюються. Те, що для однієї людини, спільності є відхиленням, для інших може бути нормою.

Номер слайду 4

Соціологи розкривають сутність девіантної поведінки через поняття аномалії, розрив між цілями суспільства та схвалюваними засобами їх досягнення, конфлікту між субкультурою та панівними культурами суспільства.

Номер слайду 5

Причини девіантної поведінки: Біологічні: спадкові, природжені, і хронічні захворювання різного роду, що провокують девіації,Вплив різноманітних факторів природного середовища Порушення роботи ферментативної та гормональної систем організму. Соціальні: несприятливий сімейне виховання; неблагополучний характер міжособистісних відносин з оточенням; загальні несприятливі умови соціокультурного розвитку суспільства. Психологічні: особливості емоційно-вольової сфери,особливості мотиваційної сфери,особливості самосвідомості особливості темпераменту, особливості характеру

Номер слайду 6

Типи девіантної поведінки. Позитивна девіація: Самопожертвування. Надпрацездатність. Героїзм Творчість та інше. Негативна девіація: Цинізм. Крадіжки. Тероризм. Самогубство та інше

Номер слайду 7

За тривалістю: тимчасова,постійна,стійка, нестійка. За рівнем організації:стихійна, спланована, структурована, неструктурована. За спрямованістю:егоїстична, альтруїстична, експансивна, неекспансивна. За кількістю осіб:індивідуальна, групова За рівнем усвідомлення:усвідомлена Не усвідомлена. За характером прояву:первинна вторинна. Види девіантної поведінки

Номер слайду 8

Делінквентна поведінка. Це сукупність протиправних вчинків людини (проступки, правопорушення, злочини). Це порушення будь-яких формальних соціальних чи культурних норм. Делінквентність – різновид девіантної поведінки, за яку несуть карну відповідальність, вона є видом соціально неприйнятної поведінки.

Номер слайду 9

Всі серйозні порушення, свідомі вони чи ні, але які підпадають під категорію протиправних дій, належать до делінквентної поведінки.

Номер слайду 10

Делінквентна поведінка, яка може бути спрямована на інших людей, на себе, на предметний світ.

Номер слайду 11

Спрямованість агресії на навколишнє середовище (екоцид)

Номер слайду 12

Спрямованість агресії на інших людей (гоміцид)

Номер слайду 13

Спрямованість агресії на себе (аутоагресія, суїцид)

Номер слайду 14

Групи ризику. Категорії спільнот, схильних до скоєння делінквентних дій, називаються групами ризику. До них, наприклад, належить підліткова молодь, алкоголіки, наркомани та інші.

Номер слайду 15

Суспільство регулює поведінку індивіда, в тому числі і поведіку груп ризику. Соціальний контроль — це засоби переконання, навіювання, приписів та заборон; система примусу (аж до застосування фізичного насилля); система способів виразу визнання, відзначення, нагород, завдяки яким поведінка підгруп та індивідів приводиться у відповідність прийнятим зразкам, цінностям. Механізми соціального контролю здійснюється через соціалізацію, примус, груповий тиск.

Номер слайду 16

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ І НЕХАЙ У ВАС ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!©Світлана Маєвська

pptx
Додано
31 жовтня 2020
Переглядів
993
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку