Тема уроку: Загальні відомості про дизайн. Мета уроку: засвоєння знань про дизайн, як важливу складову проектування, його значення, завдання, та вимоги дизайну
Номер слайду 2
План уроку Дизайн як символ сучасної цивілізації. Особливості дизайнерського проектування. Поняття про композицію і колір.
Номер слайду 3
Дизайн як символ сучасної цивілізації. Слово дизайн, як правило, пов’язують з багатьма речами, які нас оточують і, переважно це красиві, привабливі речі із сучасними формами та кольором. Дизайн — це творча діяльність, метою якої є визначення певних якостей промислового виробу.
Номер слайду 4
Дизайн, як творчий процес, можна поділити на Промисловий дизайн
Номер слайду 5
Графічний дизайн
Номер слайду 6
Дизайн середовища
Номер слайду 7
Комп'ютерний дизайн
Номер слайду 8
Дизайн зовнішнього вигляду людини
Номер слайду 9
Художнє конструювання Художнє конструювання, як практика дизайну, є своєрідним методом проектування предметного середовища. Виникло воно на певному етапі культурно-економічного розвитку суспільства, є продовженням культури та перебуває на зламі двох своєрідних галузей людської діяльності − технічної і естетичної.
Номер слайду 10
Система композиційних закономірностей, прийомів і засобів художнього конструювання. Провідні поняття. Композиційні закономірностіКомпозиційна якість. Гармонійність, розмірність, цілісність. Види композиціїФронтальна, об’ємна, глибинно - просторова. Композиційні закони. Закон пропорційності, закон масштабу, закон контрасту. Композиційні прийоми. Ритм, симетрія, асиметрія, статика, динаміка, монохромія, поліхромія. Засоби виразностіАжурність, пластика, текстура, фактура
Номер слайду 11
Композиційні прийоми Ритм – це повторення елементів об'ємно-просторової і площинно-орнаментальної форми та інтервалів між ними, об'єднаних подібними ознаками Він буває простий і складний. Симетрія як композиційний прийом - це чіткий порядок у розташуванні, поєднанні елементів частин відповідної структури виробів. Принцип симетрії зустрічається у природі.
Номер слайду 12
Асиметрія - відсутність будь-якої симетрії. Асиметрія виражає невпорядкованість, незавершеність. Динаміка і її протилежність статика (урівноваженість) діють на емоції, визначаючи характер сприйняття форми виробу.
Номер слайду 13
Особливості дизайнерського проектування Композиція – наука, теорія творчості, що має відповідні закони, прийоми компонування та структурного аналізу виробу.
Номер слайду 14
Дизайнер Дизайнер - це фахівець, що відповідає за функціональний та естетичний рівень предметів та компонентів, створюючи певне середовище. Тобто, метою дизайнерської діяльності є естетична організація предметного середовища.
Номер слайду 15
Завдання дизайну Формування гармонійного предметного середовища, що найбільш повно задовольняє матеріальні і духовні потреби людини. Тому дизайн створює матеріальні цінності, які безпосередньо, в процесі художнього конструювання набувають естетичної цінності. Дизайн за своїм характером і метою належить до естетичної діяльності.
Номер слайду 16
Поняття про колір Колір відіграє велику роль у нашому житті і діяльності, оточує і супроводжує нас усюди. Колір — це властивість тіл викликати те чи інше зорове відчуття згідно з спектральним складом відбитого або випромінюваного ними світла
Номер слайду 17
Кольори поділяють на дві важливі групи: хроматичні і ахроматичні. До групи ахроматичних відносяться білий, сірий і чорний кольори. Хроматичні кольори — це ті кольори і їх відтінки, які ми розрізняємо в спектрі (червоний, жовтогарячий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий).
Номер слайду 18
Приклади гармонійного поєднання різних кольорів у оформленні інтер’єрів сучасних приміщень
Номер слайду 19
Психологічна дія кольорів. Червоний - колір вогню, наступає, тисне на інші кольори, збуджуючий, енергійний, активізує людину. Жовтий - найбільш світлій в спектрі, тонізуючий, найменш втомлює чим червоний, утворює аналогічні почуття як до червоного, але в меншій мірі.
Номер слайду 20
Блакитний - заспокійливий, знімає психологічну напруженість. Синій - сприяє гальмуванню всіх основних функцій фізіологічних систем людини, найбільш холодний з кольорів, має невелику яскравість, підсилює дію теплих кольорів.
Номер слайду 21
Фіолетовий - поєднання червоного і синього кольорів, виробляє гнітючу дію на психіку людини. Зелений - найбільш звичний для органів зору, фізіологічно оптимальний, це колір природи, заспокоює людину, підвищує працездатність.