Територія України займає ключове місце у слов'янському етногенезі. Саме тут, а також у суміжних районах Білорусі та Росії, археологи виявили найдавніші слов'янські старожитності середини І тис. н. е. Звідси бере свій початок широке розселення слов'ян на просторах Ватіканського півострова та Центральної Європи VI—VIII ст. Приблизно у цьому ж ареалі в латенський та римський час мешкали і їхні попередники.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Протягом VIII–IX ст. слов’яни розселилися по території Східної Європи.
Номер слайду 5
Важливою галуззю осілого господарства слов'ян було тваринництво. Вирощувані ними велика рогата худоба, коні, вівці, свині, коз Для обробітку землі застосовувалися копачки, мотики. Вирубне рільництво вимагало використання борони, рала та сохи. Перехід до інтенсивніших способів землеробства сприяв упровадженню колісного плуга із залізним наконечником. Подальший розвиток рільництва прискорився після появи у господарстві слов'ян тяглової сили - волів і коней. Важливою галуззю осілого господарства слов'ян було тваринництво. Особливе місце в житті слов'ян належало молочному тваринництву.
Номер слайду 6
Особливе місце в господарській діяльності давніх слов'ян посідало збирання меду. Рибальство, як добування засобів до існування, відігравало другорядну роль і характеризувалося відносно невисоким рівнем розвитку. Варто зазначити, що давньослов'янська матеріальна культура мала яскраво виражений деревинний характер