Презентація для 7 класу НУШ на тему: "Кліматотвірні чинники"

Про матеріал
Презентація по географії для 7 класу НУШ до підручника Г. Довгань за темою "Кліматотвірні чинники"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Кліматотвірні чинники. Kohanova Olga

Номер слайду 2

Клімат — багаторічний режим погоди, характерний для певної місцевості. 1. Чинники клімату

Номер слайду 3

Кліматотвірні чинникисонячна енергіяциркуляція атмосферипідстильна поверхня1. Чинники клімату

Номер слайду 4

Розібратися у складному питанні утворення типів клімату Землі та їхніх особливостях вам допоможуть кліматичні карти.Із них можна отримати інформацію про основні кліматичні показники: температуру, опади, атмосферний тиск, вітри, кліматичні пояси тощо.

Номер слайду 5

2. Сонячна енергія. Головна причина різноманітності клімату Землі — нерівномірний розподіл тепла і світла, що надходять на земну поверхню.

Номер слайду 6

2. Сонячна енергія. На кількість сонячної енергії впливає кут падіння сонячних променів.

Номер слайду 7

2. Сонячна енергія. Своєю чергою, він залежить від географічної широти місцевості та зменшується від екватора до полюсів.

Номер слайду 8

Поблизу екватора температура повітря залишається майже незмінноюt повітря впродовж року в межах +25°С2. Сонячна енергія

Номер слайду 9

У помірних широтах температури на материках коливаються2. Сонячна енергіяt взимку від 0°С до −16°Сt улітку від +15°С до +22°С

Номер слайду 10

t взимку від –10°С до –35°Сt в Антарктиді опускається до –65°Сt улітку до +5°С.2. Сонячна енергія. Найнижчі температури спостерігаються в полярних широтах

Номер слайду 11

Отже, що ближче до екватора, то більшим є кут падіння сонячних променів, сильніше нагрівається земна поверхня та вищою є температура приземного шару атмосфери (і навпаки).2. Сонячна енергія

Номер слайду 12

3. Циркуляція атмосфери. Через неоднаковий розподіл сонячного тепла на Землі на різних широтах у тропосфері формуються повітряні маси. Повітряні маси — великі об’єми повітря, що мають відносно однорідні властивості.

Номер слайду 13

3. Циркуляція атмосфери. Температура повітряних мас залежить від географічної широти. Відповідно до району утворення виділяють: екваторіальнітропічніпомірніарктичніантарктичні

Номер слайду 14

3. Циркуляція атмосфериконтинентальні маси — сухе повітря; над водною поверхнею — вологе повітря. Вологість повітряних мас залежить від поверхні, над якою вони формуються.

Номер слайду 15

3. Циркуляція атмосфери. Різні за своїми властивостями повітряні маси перебувають у постійному русі. Цей рух зумовлений нерівномірним нагріванням земної поверхні та утворенням поясів високого й низького тиску

Номер слайду 16

3. Циркуляція атмосфери. Це призводить до утворення постійних вітрів-гігантів, що переміщують різні за властивостями повітряні маси від областей високого в області низького атмосферного тиску. Таку систему повітряних течій планетарного масштабу називають загальною циркуляцією атмосфери. У районі екватора та помірних широтах утворюються пояси з переважанням низького тиску; у тропічних і полярних широтах — пояси з переважанням високого тиску.

Номер слайду 17

3. Циркуляція атмосфери. Постійні вітри:північно-східніпівденно-східнізахідні вітрипасати

Номер слайду 18

пасати. Пасати (у перекладі з давньогрецької мови — «вітер, що допомагає пересуванню») протягом усього року дмуть в одному напрямку — від тропічних широт до екваторіальних. ПАСАТИТРОПІЧНІ ШИРОТИТРОПІЧНІ ШИРОТИ

Номер слайду 19

пасати У давні часи пасати допомагали мореплавцям на вітрильних суднах долати просторі океанів

Номер слайду 20

Західні вітри Західні вітри утворюються при переміщенні повітря від областей високого тиску тропічних широт у помірні широти, де тиск нижчий. Під впливом обертання Землі рух повітряних мас у помірних широтах набуває західного напрямку. У полярних широтах переважають північно-східні вітри в Північній півкулі і південно-східні — у Південній.

Номер слайду 21

мусони. Мусони - це сезонні вітри, що змінюють свій напрямок двічі на рік. Влітку суходіл нагрівається більше за океан, тому над суходолом виникає область низького тиску, а над водною поверхнею — високого. Через це повітря починає рухатися з океану на суходіл.

Номер слайду 22

мусони. Мусони - це сезонні вітри, що змінюють свій напрямок двічі на рік. Узимку все навпаки: атмосферний тиск низький над океаном і високий над суходолом, тому зимовий мусон рухається із суходолу до океану. Найбільш потужні мусони формуються на півдні та сході Азії. Найбільш потужні мусони формуються на півдні та сході Азії.

Номер слайду 23

4. поверхня материків та океанів. Суходіл і вода по-різному прогріваються та охолоджуються, розрізняють материкові та океанічні (морські) типи клімату. У міру просування вглиб суходолу клімат стає більш континентальним — кількість опадів зменшується, а річні амплітуди температур збільшуються.

Номер слайду 24

4. поверхня материків та океанів. На клімат материків значно впливають висота й характер рельєфу місцевості. Високі гори є так званими кліматичними бар’єрами. Їхні навітряні схили отримують багато опадів, а підвітряні залишаються сухими.тепле вологе повітря. Переважаючі вітри. Повітря охолоджується та конденсуєтьсясухе повітря. Натомість над рівнинами повітря може безперешкодно просуватися вглиб материків.

Номер слайду 25

4. поверхня материків та океанів. Океанічні течії переносять теплу або холодну воду до узбереж материків. У результаті повітряні маси над поверхнею води відповідно нагріваються або охолоджуються, і це впливає на клімат прилеглої території.

Номер слайду 26

4. поверхня материків та океанів. Альбедо - здатність поверхні відбивати сонячні променіПоверхня материків дуже неоднорідна. Ґрунти, води, рослинність, лід, навіть щільна міська забудова — усе по-різному поглинає тепло й нагрівається.

Номер слайду 27

Домашнє завдання: Прочитати § 8 Переглянути відео https://www.youtube.com/watch?v=E1 YCFpf. Riv. Y

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Галина Довгань
    Прекрасна робота!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. гриськова марія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Географія, 7 клас, Презентації
Додано
9 жовтня
Переглядів
3900
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку