Презентація для учнів 7 класу з предмету географія.Тема:" Австралія"

Про матеріал

Презентація до уроку з предмету географія для учнів 7 класу на тему " Австралія". Загальна характеристика Австралії: географічне положення, рельєф, рослинний та тваринний світ.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Крайні точки: м. Байрон – крайня східна; м. Стіп-Пойнт – крайня західна; м. Йорк – крайня північна; м. Південно-Східний – крайня південна Площа: 7,6 млн. км кв.

Номер слайду 3

Переважають рівнини. Близько 95% поверхні не перевищують 600 м над рівнем моря. Західно-Австралійське плоскогір'я - середні висоти 400-500 метрів. Центральна низовина з переважними висотами до 100 м над рівнем моря. В районі озера Ейр найнижча точка - 12 м нижче рівня моря. На південному заході - хребет Фліндерс Маунт-Лофті. Великий Вододільний хребет, середньовисотний, з плоскими вершинами, крутими, переходять на заході в горбисті передгір'я. На півдні в Австралійських Альпах найвища точка - гора Косцюшко, 2228 м.

Номер слайду 4

В основі території континенту лежить давня Австралійська платформа, яка була частиною материка Гондвана. Виступи кристалічного фундаменту древньої платформи Області каледонської складчатості Області герцинської складчатості

Номер слайду 5

Австралійський континент розташований у межах трьох основних теплих кліматичних поясів південної півкулі: субекваторіального, тропічного, субтропічного. Субекваторіальний клімат, характерний для північної та північно-східної частини континенту, відрізняється рівним ходом температур і великою кількістю опадів. Опади сюди приносить вологий північно-західний мусон, і випадають вони переважно влітку. Взимку, в сухий період року, дощі випадають тільки епізодично.

Номер слайду 6

Водні ресурси континенту невеликі. Річки, що стікають з східних схилів Великого Вододільного хребта, - короткі, у верхів'ях течуть у вузьких ущелинах. Тут вони цілком можуть бути використані, а почасти вже використовуються для будівництва ГЕС. При виході на прибережну рівнину річки уповільнюють свою течію, їх глибина збільшується. Багато з них у гирлових ділянках навіть доступні для великих океанських суден. На західних схилах Великого Вододільного хребта беруть початок річки, що прокладає свій шлях до внутрішніх рівнин. У районі гори Косцюшко починається найбільша ріка Австралії - Мюррей. р. Мюррей Басейн р. Мюррей

Номер слайду 7

Оскільки Австралійський материк тривалий час, починаючи з середини крейдового періоду, знаходився в умовах ізоляції від інших частин земної кулі, його рослинний світ дуже своєрідний. З 12 тис. видів вищих рослин більше 9 тис. - ендеміки, тобто ростуть тільки на Австралійському континенті. У той же час тут зустрічаються й такі рослини, які притаманні Південній Америці, Південній Африці і островам Малайського архіпелагу. Це свідчить про те, що багато мільйонів років тому між материками існували сухопутні зв'язку.

Номер слайду 8

Евкаліпт Пляшкове дерево

Номер слайду 9

235 видів ссавців; 720 – птахів; 420 – рептилій; 120 видів амфібій;

Номер слайду 10

Кенгуру Сірий кенгуру Деревний кенгуру

Номер слайду 11

Коала

Номер слайду 12

Вомбат Вомбат - добродушний товстун. З усіх сумчастих тільки в нього є два зуби-різці зверху і знизу, як у гризунів. Лапи сильні, з лопатоподібним кігтями: ними він риє довгі (до 40 м) коридори до нори. Ззаду, нижче спини, у вомбата є свого роду щиток - щоб ворог не вхопив. А захищається він, наносячи удари головою, як баран. Їсть траву, молоду кору, гриби. Особливо любить осоку

Номер слайду 13

Сумчастий диявол Сумчастий диявол - кровожерливий хижак. Зустрічається тільки на острові Тасманія. Його зловісний голос нагадує плаксиве бурчання, що змінюються потім хрипким кашлем. Веде наземний спосіб життя, полює вночі на кенгурових щурів, дрібних кенгуру, папуг. Їсть також жаб, раків. Може напасти на звіра крупніше себе - наприклад на вівцю. Дуже охайний. Любить купатися і грітися на сонці.

ppt
До підручника
Географія 7 клас (Топузов О.М., Надтока О.Ф., Назаренко Т.Г., Вішнікіна Л.П., Шуканова А.А., Самойленко В.М.)
Додано
18 листопада 2018
Переглядів
1000
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку