Презентація для учнів 8 класу

Про матеріал
Матеріал містить інформацію про підготовку тканини для розкроювання, настилання тканини, розкладки шаблонів на тканині, крейдування деталей виробу, розкроювання деталей виробу. Розкаже про етапи розкроювання, про правила безпечної праці під час розкроювання, про набивання синтепоном ручок, ніжок та тулуба.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Розкроювання текстильної ляльки. Автор: вчитель трудового навчання Шпагіна О. В.

Номер слайду 2

«Натхнення – це гість, який не любить відвідувати лінивих». (П.І. Чайковський)

Номер слайду 3

Тема: розкроювання. ТЕКСТИЛЬНОЇ ЛЯЛЬКИ. Практична робота. Під­готовка тканини до розкроювання, настилання тканини, розкладка шаблонів на тканині, крейдування деталей ви­робу, розкроювання деталей виробу.

Номер слайду 4

Етапи розкроювання. Розкроювання тканини – це процес вирізання деталей виробу із тканини. Вирізані деталі називають кроєм або деталями крою. Розкрій швейних виробів складається із таких етапів: Підготовка викрійки до розкроювання. Підготовка тканини до розкроювання. Розкладання викрійки на тканині. Крейдування. Розкроювання деталей. Контроль якості крою.

Номер слайду 5

Підготовка викрійки та тканини до розкроювання. Написати назву кожної деталі і кількість деталей. Позначити напрям нитки основи. На всіх зрізах проставити величину припуску на шви.1. 1. Визначити лицьовий і виворітний боки тканини напрям нитки основи, напрям малюнка чи ворсу.2. Перевірити, чи немає дефектів (дірок, спотворень малюнка, плям тощо). Дефекти відмічають крейдою з виворітного боку або ниткою контрастного кольору.3. Відпрасувати тканину вздовж нитки основи.4. Виконати настилання тканини («у згин», «у розгортку»). Вибір способу залежить від ширини тканини, розмірів деталей виробу, малюнка тканини.

Номер слайду 6

Розкладання викрійки на тканині. Розкласти великі, а потім дрібні деталі так, щоб залишалось менше відходів тканини. 2. Лекала викрійки приколоти до шпильками. Вістря шпильок слід направляти в один бік.

Номер слайду 7

Деталі крою

Номер слайду 8

Правила безпечної праці під час розкроювання.-Зберігати ножиці із замкнутими лезами.-Розрізати тканину, вузьке лезо ножиць розмістити під тканиною.-Притримувати тканину пальці лівої руки повинні знаходитись на безпечній відстані від ножиць.-Передавати ножиці кільцями вперед, тримаючи за зімкнуті леза.-Голки і шпильки зберігати у гольнику, або спеціальній коробочці.-Викрійку приколювати до тканини шпильками в одному напрямку- гострими кінцями від себе.- Зламані голки, булавки не викидати ,а віддати вчителю.-Не працювати іржавими голками, шпильками.-Забороняється тримати голки, шпильки у роті, заколювати на одяг.

Номер слайду 9

Складаємо деталі попарно, сточуємо, залишивши місце для вивертання.

Номер слайду 10

Після сточування допрацьовуємо ніжки. Складаємо ступню, поєднавши виконані шви, прорисовуємо напівкруглий контур стопи.

Номер слайду 11

Виконуємо рядок з цієї лінії, відрізаємо зайву тканину.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Вивертаємо деталі, використовуючи вузьку довгу паличку.

Номер слайду 14

З синтепону викроюємо круглий шматок, достатній для того, щоб обернути повністю кульку.

Номер слайду 15

Кульку в синтепоні вставляємо в зшиті деталі голови через залишений вгорі отвір

Номер слайду 16

Вручну зашиваємо верхній край на голові.

Номер слайду 17

Наступний етап— виготовлення шиї. Для цього нам буде потрібна китайська дерев’яна паличка для їжі. Її потрібно обрізати і заточити один кінець. Можна замість такої палички використовувати дерев’яні шпажки, але вони меньш міцні. Крім цього нам буде потрібно клей і смужка синтепону. Смужка повинна мати ширину, рівну розміру циліндричної ділянки палички, а її довжина повинна бути такою, щоб після обертання палички вийшов циліндр, рівний охопленням шиї лялечки.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Промащуємо паличку клеєм і поступово намотуємо на неї синтепонову смужку.

Номер слайду 20

Вставляємо шию через відкритий нижній отвір тулуба, наколюємо голову на гострий кінець палички.

Номер слайду 21

Заповнюємо щільно тулуб синтепухом. Для цього беремо маленькі шматочки наповнювача і поступово укладаємо їх, розподіляючи дерев’яною паличкою. Якщо ви будете використовувати синтепон, то його потрібно розривати на дрібні шматочки і розпушувати.

Номер слайду 22

Спочатку щільно і рівномірно заповнюємо ділянку шиї. При цьому намагаємося, щоб не утворилися горби.

Номер слайду 23

Подальше набивання можна виконувати вже руками, без використання палички. Щоб готова лялечка могла стояти, набиваємо її щільно, не поспішаючи, використовуючи маленькі шматочки наповнювача. Якщо поквапитися і укласти наповнювач великими шматками, вийде горбиста поверхня тіла ляльки, так званий целюліт

Номер слайду 24

Закінчивши набивання, зашиваємо нижній отвір.

Номер слайду 25

Наступний етап — набивка ручок і ніжок іграшки. Для цієї операції обов’язково потрібно паличка. Спочатку в ніжку вставляємо паличку, а потім ніжку вставляємо в черевик. Потім приступаємо до набивання. В цьому випадку стопа не деформується, а при набиванні прийме форму ноги. Закінчивши щільне набивання ручок і ніжок, зашиваємо отвір.

Номер слайду 26

Номер слайду 27

А на наступному уроці ми розберемося, як зшити одяг для ляльки

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Номер слайду 40

Номер слайду 41

Номер слайду 42

Номер слайду 43

Номер слайду 44

pptx
Пов’язані теми
Трудове навчання, Презентації
НУШ
Додано
2 лютого
Переглядів
161
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку