21 квітня о 15:00Вебінар: Як організувати дистанційний урок «на 12 балів»

Презентація для уроку основи здоров'я в 5 класі на тему: "Соціальна небезпека інфекційних захворювань. Поняття про ВІЛ/СНІД"

Про матеріал

СНІД - це синдром набутого імунодефіциту людини, одна з найнебезпечніших хвороб сучасної цивілізації. СНІД викликаний вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ); пов'язаний із ураженням імунної системи, унаслідок чого людина стає беззахисною перед мікроорганізмами й вірусами, які зазвичай нездатні викликати захворювання в здорових людей.

Презентація -ментор дасть можливість вчителю доступно та цікаіо пояснити поняття "ВІЛ/СНІД - інфекція" учням 5 класу.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентацію підготували учні 5 класу Бараниківської ЗОШ Керівник: вчитель предмету основи здоров’я Бірюченська Т.М. «ВІЛ/СНІД. Ти повинен це знати!»

Номер слайду 2

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Номер слайду 3

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини СНІД – синдром набутого імунодефіциту

Номер слайду 4

Що означає Червона стрічка? Цей символ антиСНІДівського руху створив художник Франк Мур у квітні 1991 року (він помер від СНІДу через 3 роки).

Номер слайду 5

Американськими вченими отримано кінцеві докази того, що першоджерелом вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), що викликає СНІД, були шимпанзе, які жили в джунглях. Завдяки проведенню генетичного аналізу калу приматів, вчені змогли відслідкувати окремих заражених шимпанзе.

Номер слайду 6

На сьогодні не існує вакцини для профілактики СНІДу і недостатньо ефективні методи лікарської терапії цього захворювання Основна проблема створення лікарських препаратів проти СНІДу полягає у високій властивлості ВІЛ змінювати свою структуру

Номер слайду 7

Вперше в науковій літературі з’явилось повідомлення, що в США виявлені хворі з ураженням іммунної системи, котре супроводжується рядом побічних захворювань Першовідкривачами вірусу стали Люк Монтаньє (Франція) и Роберт Галло (США). В 1983 році (тільки через два роки післе виявлення перших випадків хвороби) у лімфатичних вузлах хворого СНІДом був виявлений вірус — збудник СНІДу

Номер слайду 8

Середня тривалість життя ВІЛ-інфікованої людини становить приблизно 12 років, однак сучасні препарати збільшують цю цифру в 2-3 рази. Сучасні препарати для лікування СНІДу діють всередині клітини, не дозволяючи ВІЛ розмножуватись.

Номер слайду 9

ПЕРЕДАЄТЬСЯ… Статевим шляхом Через укуси комах При пологах З материнським молоком При рукостисканні Через спільне використання одноразового шприца Повітряно-крапельним шляхом Через піт або сльозы При попаданні в кров (донорське вливання) При створенні татуювань і пірсингу Під час вагітності

Номер слайду 10

МАТИ І ДИТИНA За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ризик передачі ВІЛ-инфекції від матері дитині становить 20–45%. При проведенні відповідного лікування цей ризик можна знизити до 1-2%.

Номер слайду 11

СТАТЕВІ СТОСУНКИ За останні два роки число людей, які заразилися ВІЛ статевим шляхом, збільшилось майже в три рази. На сьогоднішній день 45% заражень відбувається через незахищений секс.

Номер слайду 12

НАРКОМАНІЯ Від загальної кількості ВІЛ-інфікованих, наркомани складають 88% В Україні 450 тисяч молодих людей з подвійним діагнозом – ВІЛ - наркоманія… 52% заражень ВІЛ відбувається «через шприц»…

Номер слайду 13

Отже, є 3 шляхи зараження ВІЛ/СНІД:

Номер слайду 14

1. Через кров (при використанні нестерильних шприців, при переливанні крові)

Номер слайду 15

2. При статевих контактах з ВІЛ-інфікованою людиною

Номер слайду 16

3. Від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів, кормління)

Номер слайду 17

ОЗНАКИ ВІЛ/СНІДу Людина втрачає вагу; людина відчуває постійну втому; довго може триматися висока температура; підвищена пітливість; частий пронос; спостерігаються сухий кашель і задишка; легкі інфекції, наприклад, простуда протікають набагато серйозніше і тривають значно довше звичайного; у хворих СНІДом можуть початися пневмонія, коліт, герпес, грибкова інфекція в порожнині рота, горлі, стравоході і прямій кишці; хворі СНІДом більш уразливі відносно раку.

Номер слайду 18

Статистика… Сьогодні число ВІЛ-інфікованих у світі перевищує 35 млн., а померло від цієї хвороби — 7 млн. людей. Щоденно ВІЛ заражається більше 6 000 людей, що дає змогу говорити про пандемію СНІДу.

Номер слайду 19

Україна за темпами розвитку епідемії ВІЛ-інфекції займає 2-е місто в Європі і 5-е — у світі. Україна за темпами росту захворювання наздоганяє навіть Африку За 2017 рік у нас зареєровано 1200 нових випадків інфікування ВІЛ. Це майже на 1,5 тисячі больше, ніж в минулому При сьогоднішніх темпах розвитку захворювання в 2018 році від СНІДу в Україні щоденно буде помирати 150 людей.

Номер слайду 20

Всесвітні акції проти ВІЛ/СНІДу

Номер слайду 21

Благодійні концерти

Номер слайду 22

Соціальна реклама Прикраси

Номер слайду 23

Виставки-презентації

Номер слайду 24

Пам’ятай! Небезпека поряд! Твоє життя залежить від твоїх обдуманих дій!

Номер слайду 25

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Колесник Наталія Алімівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
18 липня 2018
Переглядів
12996
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку