Презентація для засідання батьківського комітету "Булінг у шкільному середовищі"

Про матеріал
Презентація містить теоретичний та практичний матеріал для тренінгового заняття з батьками з теми "Булінг"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Якщо у вас немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс. Справжня перемога тоді, коли ніхто не відчуває себе переможеним. Будда Хто роздмухує полум’я суперечки, той не має скаржитися, якщо іскри потрапляють йому в обличчя.

Номер слайду 3

Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання

Номер слайду 4

Вправа «Знайомство»- мене звати…- про булінг я знаю (не знаю)…- вперше почула…- моя дитина є жертвою (булером)…- сьогодні хочу дізнатись…

Номер слайду 5

Що таке булінг? Булінг– це агрессивна поведінка, що зазвичай повторюється. Вона має за мету завдати шкоду, викликати страх або тривогу, або ж створити негативне середовище у школі для іншої особи. Булінг виникає у ситуації, в якій існує реальний чи уявний дисбаланс сил.

Номер слайду 6

Типи булінгу та його форми Фізичний – завдання ударів, штовхання, пошкодження або крадіжка власності; Психологічний– виключення інших із групи чи розповсюдження пліток або чуток Усна (словесна)– обзивання, глузування або висловлювання, якими ображається стать, раса Письмова– написання записок або знаків, що є болючими чи образливими Електронна (загальновідома як кібербулінг) – розповсюдження чуток та образливих коментарів з використанням електронної пошти, мобільних телефонів (наприклад, надсилання СМС) і сайтів соціальних мереж.

Номер слайду 7

ОСОБЛИВОСТІ ТА ВИДИ БУЛІНГУ В ШКОЛІ

Номер слайду 8

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОРТРЕТ УЧАСНИКІВ БУЛІНГУ В ШКОЛІ Приймають активну участь в булінгу завжди три групи дітей:

Номер слайду 9

АГРЕСОР БУЛІНГУ В ШКОЛІ,ХАРАКТЕРИСТИКА БУЛЕРА:• Неврівноваженість, самозакоханість. Запальність, імпульсивність і хибний характер з надмірно завищеною самооцінкою. Авторитет піднімається не за рахунок особистих досягнень, а шляхом приниження інших. Іноді булінг для дівчаток - це інструмент для боротьби з суперницями. При цьому жертва необов'язково повинна кидати виклик явно. Досить бути красивішою та успішнішою.• Надмірна злість, ворожість, бажання «почухати кулаки». Відчуває презирство до слабших. Фізичний розвиток в нормі або вище. Всі питання вирішує за допомогою конфліктів, крику, шантажу, фізичних загроз і побоїв. Часто бреше. Присутні садистські нахили.• Підвищене положення в суспільстві. Діти з багатих сімей ні в чому не знають відмови, на всі їхні витівки батьки закривають очі, вважаючи за краще відкупитися солідною сумою, ніж проводити час разом. Дитина з дитинства звикає, що все купується і продається, а будь-яка його дія не тягне за собою наслідків, крім як трохи спорожнілого сімейного рахунку.

Номер слайду 10

Вправа - для батьків «Сім’я – це…»- для класних керівників «Школа – це…»

Номер слайду 11

Номер слайду 12

ОСНОВНІ МЕХАНІЗМИ РОЗВИТКУ БУЛІНГУ:

Номер слайду 13

Низь-кий рівень вихо-вання. Гіпер-опіка. Байду-жість з боку батьків. Що впливає на агресивну поведінку дітей?Культ насиль-ства в суспіль-ствіНегатив-ний вплив ЗМІКом-п`ютерні ігри

Номер слайду 14

Чи конфлікт є те ж саме, що і булінг? Конфлікт виникає, коли між двома чи кількома особами існує незгода, розбіжність думок або різні погляди. При конфлікті кожна особа вільно висловлює свої погляди і дисбалансу сил немає. Кожна особа відчуває, що може вільно заявити свою точку зору. Конфлікт стає булінгом, лише коли він повторюється знову і знову, і існує дисбаланс сил. З часом може з’явитися схема поведінки, за якої особа, що поводиться агресивно у конфлікті загострює конфлікт. Особа, на яку спрямований агресивний конфлікт, може почуватися все менше здатною висловити свою думку і все більше безсилою. Саме тоді негативний конфлікт може перейти у булінг.

Номер слайду 15

Вправа 5. «Вішаємо ярлики»Мета: Показати, наскільки шкідливим є навішування ярликів на дітей.

Номер слайду 16

За словами 1200 дітей, які відповіли на запитання Інтернет-сайту Kids. Poll48%15%42%20%Булінгу піддавалися. Неодно-разово. Самі займа-лися ним. Багаторазово

Номер слайду 17

Що можна зробити, щоб зупинити явища булінгу у дитячому середовищіВиховання здорових стосунків. Не залишатися байдужими. Сприймати людину такою яка вона єСоціальний стан не є приводом для цькування. Заздрість - негативна риса людини. Сильніший- не означає розумніший. Особистий приклад. Поважати думки та погляди інших. Доброзичливість. Милосердність Повага. Підтримка одне одного. Поважати право кожного бути самим собою. Фізичні вади (це не вина дитини)Готовність до примирення. Визнання своїх помилок. Вміння вибачатися та вибачати. Комунікабельність. Привернути до себе увагу можна гарними вчинками. Підвищувати свою самооцінку

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Національна дитяча «гаряча лінія»Для дітей і про дітей0 800 500 225772безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України

Номер слайду 21

ПОРАДИ БАТЬКАМ ДЛЯ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ДИТИНІ ПРИ БУЛІНГУ В ШКОЛІ:• Спілкування. Перш за все, потрібно пояснити дитині, що він не винен в тому, що з ним відбувається. Назвати явище тим, чим воно є - цькуванням. І пообіцяти допомогти впоратися. Допоможе умова: або розмова з учителем, або інша школа.• Підтримка. Важливо вислухати скарги і емоційно поспівчувати дитині. Треба не аналізувати і не оцінювати його розповіді, а просто бути на його боці.• Розмова в школі. Щоб припинити булінг в школі і насильство, при розмові з педагогами називайте речі своїми іменами і вимагайте цього від них.

Номер слайду 22

Хай будуть ваші руки сильними, а душі гарячими та сповнені любов’ю. Хай поруч з мамою, завжди буде тато. Хай кожна дитина має люблячих і мудрих батьків.

pptx
Додано
12 березня 2019
Переглядів
1279
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку