Презентація до § 11 " Бойові порядки та їх використання під час руху". Наведені приклади бойових порядків механізованого відділення та окремих груп під час бою.
§ 11. Бойові порядки та їх використання під час руху (продовження)
Номер слайду 2
Бойові порядки. Атака — це стрімкий і безупинний рух підрозділів у бойовому порядку в поєднанні з вогнем найвищого напруження усіх вогневих засобів з метою знищення противника й оволодіння визначеним рубежем (об’єктом). Атака в пішому порядку може відбуватися одночасно або послідовно
Номер слайду 3
Одночасна атака. Під час одночасної атаки весь особовий склад відділення наступає в одну лінію. Тактичні схеми НАТО
Номер слайду 4
Послідовна атака. Послідовну атаку застосовують, коли механізований підрозділ діє у дві лінії.
Номер слайду 5
Умовні позначення
Номер слайду 6
Бойовий порядок відділення в складі бойових груп за способом «Прорив з прикриттям». Цей бойовий порядок пересування використовують в умовах, коли контакт з противником неминучий. Він характеризується найвищим рівнем безпеки серед усіх способів пересування в бою.
Номер слайду 7
Бойовий порядок відділення в складі бойових груп за способом «Прорив з прикриттям». Відділення (група) розділяється чітко на дві групи. Передова група займає позицію, що забезпечує найкраще стеження за місцевістю перед фронтом і має забезпечувати прикриття. Група, що була в тилу (позаду передової групи), виривається вперед зі зміщенням ліворуч або праворуч відносно позиції прикриття
Номер слайду 8
Бойовий порядок бойових груп за способом пересування «клином» Сектор вогню напрямного становить 120°, або ж «12.00 (дванадцята година)». Наступні два бійці ліворуч і праворуч від напрямного закривають 90-градусні сектори вогню (відповідно: «9.00 (дев’ята година)» і «3.00 (третя година»), що починаються прямо перед ними і перекривають їхній лівий і правий фланги.
Номер слайду 9
Пересування на полі бою за методом «Бойовий порядок похідний у пішому строю. Відділення (група) тримається разом як одне ціле для полегшення командування і управління. Відстань між членами групи складає 5 м. Якщо маршрут руху (висування) достатньо широкий для двох колон, бійці вишиковуються зигзагом, при цьому відстань між кожним бійцем зростає до 10ти метрів як з фронту, так і з тилу.
Номер слайду 10
Ромбоподібний бойовий порядок Якщо в бойовій групі є чотири бійці, тоді просто потрібно поставити замикаючого точно за напрямним на певній дистанції. Якщо в бойовій групі є п’ять бійців, командир бойової групи займає позицію в центрі за напрямним і попереду замикаючого
Номер слайду 11
Ромбоподібний бойовий порядок Якщо в бойовій групі є чотири бійці, тоді просто потрібно поставити замикаючого точно за напрямним на певній дистанції. Якщо в бойовій групі є п’ять бійців, командир бойової групи займає позицію в центрі за напрямним і попереду замикаючого
Номер слайду 12
Бойові порядки підрозділів та їх використання в ході маршу. Марш — організоване пересування підрозділів у колонах дорогами і колонними шляхами з метою виходу в призначений район або на вказаний рубіж у встановлений час у повному складі й готовності до виконання бойового завдання.
Номер слайду 13
Бойові порядки підрозділів та їх використання в ході маршу. За напрямком він може здійснюватися до фронту, вздовж фронту або від фронту в тил. У всіх випадках марш здійснюють приховано, як правило, вночі або за інших умов обмеженої видимості, а в бойовій обстановці та в тилу своїх військ — і вдень
Номер слайду 14
Бойові порядки підрозділів та їх використання в ході маршу. Відділення здійснює марш у колоні підрозділу з дистанціями між машинами 25–50 м. Під час руху відкритою місцевістю та в умовах загрози застосування противником ЗМУ і ВТЗ дистанцію між бойовими машинами збільшують до 150 м.
Номер слайду 15
Бойові порядки підрозділів та їх використання в ході маршу. Під час руху гірськими дорогами, в умовах обмеженої видимості, ожеледиці, дорогами, що мають круті підйоми, спуски, повороти, а також під час руху з підвищеною швидкістю дистанції між машинами зростають. Середня швидкість руху механізованого взводу на марші: на БМП — 20–25 км/год, на БТР (автомобілях) — 25–30 км/год, у пішому порядку — 4–5 км/год, на лижах — 5–7 км/год.
Номер слайду 16
Похідний порядок Шикування відділення в пішому порядку для пересування в колону по одному або по двоє. Похідний порядок застосовують на марші, під час переслідування, проведення маневру. Він має забезпечувати високу швидкість руху, зручне розгортання в бойовий порядок, найменшу уразливість від зброї супротивника, підтримання стійкого управління.
Номер слайду 17
«Колона в пішому строю в колону по одному в шаховому порядку» Визначення напрямку руху здійснюють за циферблатом годинника. Отже, основний напрямок руху це — «12.00 — дванадцята година» за циферблатом, а «6.00 — шоста година» за циферблатом це — тил. Відповідно, напрямок «3.00 — третя година» завжди буде вказувати на правий фланг, а «9.00 — дев’ята година» — лівий фланг.
Номер слайду 18
«Колона в пішому строю в колону по одному в шаховому порядку» Сектор вогню напрямного — 120° перед ним, або ж «12.00 — дванадцята година». Другий боєць відповідає за 90-градусний сектор ліворуч, або ж «9.00 — дев’ята година». Третій боєць відповідає за такий же сектор праворуч або ж «3.00 — третя година» і так далі.
Номер слайду 19
«Колона в пішому строю в колону по одному в шаховому порядку» Усі бійці, крім замикаючого, ділять сектори обстрілу в шаховому порядку. Замикаючий відповідає за 120-градусний сектор з тилу колони, або ж — «6.00 — шоста година». Рух колоною спрощує передача повідомлень від бійця до бійця
Номер слайду 20
Пересування на полі бою способом «Бойовий порядок похідний з прикриттям» Відділення розділяється на дві або й більше груп. Дистанція між бійцями має сягати 5 м, і вони вишиковуються зигзагом, якщо дорога достатньо широка для двох колон. Суттєва різниця між цим способом та звичайним похідним полягає в тому, що між групами підтримують дистанцію в 20 м.
Номер слайду 21
Пересування на полі бою способом «Бойовий порядок похідний з прикриттям» Якщо очікується напад супротивника із засідки, підрозділи можуть пересуватися вогневими групами, як правило, кутом уперед . Старший вогневої групи перебуває попереду на вістрі кута, ліворуч і праворуч від нього на відстані 5–10 м — кулеметник і гранатометник, далі — стрілець, за ним — командир відділення зі спостерігачем і друга вогнева група.
Номер слайду 22
Підготували: Яремов Володимир Адамович, вчитель предмету «Захист України» та Мосницький Сергій, учень 11 класу Бугринського ліцею, Гощанського району Рівненської областіДякуємо за увагу!