12 липня о 18:00Вебінар: Формування історичних уявлень учнів: практичні поради вчителю

Презентація до екологічного проекту "Люмінесцентні лампи - небезпека хімічного забруднення"

Про матеріал

Одним з етапів екологічної олімпіади в 10-11 класах є написання та захист екологічного проекту. Пропоную вашій увазі один з таких проектів та презентацію до нього. Інші мої проекти за посиланням https://naurok.com.ua/profile/923/biblioteka

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

За основу своєї роботи я взяла екологічну проблему нашого села, яка надзвичайно загострилася за останні роки і пов’язана з неготовністю України в цілому утилізувати відпрацьовані енергозберігаючі лампи. Ситуація, що склалася у селі, розглядається вже на вищому рівні, про що свідчать сюжети на каналі Інтер і статті у газетах. Впровадження нових технологій – це, звичайно, великий позитив, однак невміння справлятися з наслідками використання є однією з важливих проблем сьогодення.

Номер слайду 3

У Рівненському районі один підприємець, який мав ліцензію на утилізацію люмінесцентних ламп, отримав від голови сільської ради у Шубкові в оренду приміщення під цю діяльність. Назбирав там ртутних ламп та близько двох мільйонів гривень з людей на їхню утилізацію і нічого не зробив. Зараз його «під руку» водять силовики. А утилізацією тепер має займатися влада. Стаття з газети «Вільне слово»

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

з’ясувати характеристики люмінесцентної лампи, визначити пріоритети її використання; обумовити потенційну небезпеку таких ламп; визначити приблизну кількість люмінесцентних ламп, що використовується населенням села; довести, що проблема утилізації їх на території України існує; виробити рекомендації, щодо зменшення негативного впливу даних ламп на здоров’я населення.

Номер слайду 9

Люмінесцентні лампи представляють собою циліндричну скляну трубку, внутрішня поверхня якої покрита тонким рівномірним шаром люмінофору. По обох кінцях трубки впаяні ніжки з електродами. Лампа наповнюється невеликою кількістю ртуті і інертним газом до тиску в декілька сотень паскалів. Ртутний розряд низького тиску є досить ефективним джерелом резонансного випромінювання.

Номер слайду 10

Вплив ртуті По токсичності ртуть відноситься до надзвичайно небезпечних речовин (перший, найвищий клас небезпеки), ртуть практично не виводиться із організму. Ртуть уражає центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи. Під впливом незначних концентрацій людина втрачає працездатність, не може зосередитись, відчуває постійні головні болі та дратівливість, погано спить. Вплив більших концентрацій здатен повністю зруйнувати особистість: людина не може зрозуміти, сита вона чи голодна, в хорошому настрої чи в поганому. При сильних отруєннях ртуттю незначний тремор пальців та рук може перерости в цілковитий розлад роботи м'язів, - людина не може ходити й навіть самостійно їсти. Крім того, сильне отруєння може призвести до божевілля.

Номер слайду 11

Вплив ультрафіолетового випромінювання Ультрафіолетове випромінювання люмінесцентних ламп еквівалентно прямому впливу сонячних променів. Від лампочок нового покоління можуть, перш за все, постраждати люди з підвищеною світлочутливістю шкіри, небезпека багатолика: від загострення вже наявних захворювань шкіри до раку шкіри. Екологічний вплив люмінесцентних ламп У кожній люмінесцентній лампі знаходиться від 1 до 70 мг ртуті. 1 мг ртуті - це перевищення допустимої норми більш ніж в 1000 разів. А якщо врахувати, що переробкою люмінесцентних ламп в достатньому обсязі зараз ніхто не займається, і вони переробляються разом зі звичайними побутовими відходами, то це може загрожувати екологічною катастрофою на світовому рівні.

Номер слайду 12

Відпрацьовані люмінесцентні лампи віднесені до надзвичайно небезпечних відходів та поводження із ними відповідно до законодавства підлягає контролю зі сторони уповноважених органів державної виконавчої влади. Ефективним буде запровадження податку (збору) на утилізацію, який буде закладений безпосередньо у ціну люмінесцентної лампи при її продажі. З огляду діяльності магазинів, які фактично здійснюватимуть заготівлю відпрацьованих ламп, необхідно зобов'язати магазини, що здійснюють продаж нових люмінесцентних ламп, приймати від населення відпрацьовані лампи.

Номер слайду 13

Було проведено анкетування учнів 5-11 класів щодо використання люмінесцентних ламп у побуті та їх утилізації. Пропонувалися такі запитання: Чи є у вас вдома люмінесцентні лампи і в якій кількості? Чи доводилося замінювати їх, куди ви дівали відпрацьовані лампи? Чи знали ви про те, що їх потрібно утилізувати спеціальним чином і здавати у певні пункти прийому? Чи знаєте ви, що люмінесцентні лампи несуть потенційну небезпеку для вашого здоров’я і яку саме?

Номер слайду 14

Із 158 опитаних вдома 111 мають не менше однієї люмінесцентної лампи. 73 учня відповіли, що батькам доводилося замінювати відпрацьовані лампочки. Їх всі викидали у смітник. 100% відповіло, що не знали про спеціальну утилізацію. Про небезпеку знали 23 учня, але точно яку, сказати не змогли. 20 дітей зазначили, що небезпечним складником ламп є ртуть.

Номер слайду 15

Проблема утилізації люмінесцентних ламп стоїть достатньо гостро у сучасному світі у зв'язку із зростанням використання їх в сучасному виробництві і побуті. Найближчим часом альтернативи люмінесцентним лампам немає. Щорічно утворюються мільйони відпрацьованих люмінесцентних ламп, що вимагають утилізації. Нам необхідно навчитися правильно це робити.

ppt
Пов’язані теми
Екологія, Інші матеріали
Додано
4 лютого 2018
Переглядів
6706
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку