Презентація до семінару-практикуму "Впровадження компетентнісного підходу :практичний аспект " має на меті дати теоретичне підгрунтя щодо вимог НУШ і окреслити шляхи реалізації в практичній площині
10 ключових компетентностей для нової української школи/01 Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами./02 Спілкування іноземними мовами./03 Математична грамотність./04 Компетентності в природничих науках і технологіях./05 Інформаційно-цифрова компетентність. /06 Уміння вчитися впродовж життя./07 Соціальні і громадянські компетентності./08 Підприємливість./09 Загальнокультурна грамотність./10 Екологічна грамотність і здорове життя.
Педагогіка партнерства Нова школа працюватиме на засадах «педагогіки партнерства». Основні принципи цього підходу:повага до особистості;доброзичливість і позитивне ставлення;довіра у відносинах та стосунках;діалог-взаємодія-взаємоповага;розподілене лідерство (проактивність, право вибору та відповідальність за нього, горизонтальність зв`язків);принципи соціального партнерства (рівність сторін, добровільність прийняття зобов`язань, обов`язковість виконання домовленостей)
«Теорія поколінь». Теорія поколінь — теорія, розроблена Вільямом Штраусом (William Strauss) та Нілом Хоувом (Neil Howe), яка описує цикли поколінь, що повторюються в історії США. Штраус і Хоув вперше заговорили про теорію в 1991 році, коли вийшла їх спільна книга «Покоління»(«Generations»)
Сьогодні в світі живуть і працюють представникишести поколінь: Покоління GI (1900−1923 г. р.),Мовчазне покоління (1923−1943 г. р.), Покоління Бебі-Бумерів (1943−1963 г. р.), Покоління Х (1963−1984 г. р.), « Працелюбні»Покоління Міленіум, або Y (1984−2000 г. р.), «Інфантильні»Покоління Z (з 2000 г. р.), яке буде навчатися в ближчі 10−15 років. «Цифрові аборигени»
ЧИМ ЖЕ ВОНИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ПОПЕРЕДНІХ ПОКОЛІНЬ?1. Це діти мультимедийних технологій;2. Нетерплячі й зосереджені , в основному, на короткотривалих цілях.3. Орієнтовані на «споживаняя» й індивидуалістичні.4. Цінують чесність й відвертість.5. Швидко дорослішають.6. Інакше займаються творчістю.7. Феномен дитячої багатозадачності.8. Інакше вчаться9. По-іншому функціонує пам”ять10. Концентрація уваги зменшилась в десятки разів.11. «Кліпове мислення».12. Гіперактивні.13. Схильні до аутизації.
Позитивні риси: у всієї популяції сучаснихдітей підвищується рівень інтелекту. Збільшується категорія обдарованих дітей. Среди них діти з особливо развинутим мисленням, й діти, здатні впливати на інших людей (лідери), й діти — «золоті руки», й діти, які уявляють світ в образах (художньо обдаровані діти), й діти, які мають рухові таланти (спортсмени).
Якщо вірити представникам теорії поколінь, покоління Z — це покоління «нових художників», воно дастьсвіту велику кількість нових талантів, великих музикантів, письменників, поетів, скульпторів й художників. Старий добрий принцип — пряма передача знань із вуст в уста, від учителя учню — безнадійно застарів. Вічне питання — що робити?
1. Вміло структуруйте навчальний процес.2. Забезпечте «зворотний зв”язок».3. Зробіть навчальний матеріал «яскравим ».4. Використовуйте прості для сприйняття тексти, структура має відповідати їх змісту, а ключові пункти — виділенівізуально.5. Підводьте підсумки кожного етапу навчання — і відразу ставте завдання на наступний етап.
Він може: в короткий термін вирішити декілька завдань одночасно без втрати якості — перевага цього покоління. Йому важливо :1. знати що він робить, чому, навіщо….{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Правильно. Неправильно. Розроби три варіанта завдань… Ми зробимо загальний проект. На прикладі твоєї роботи ми покажемо іншим учням важливість цього завдання. Розроби три різних варіанта завдань до вправи і здай в середу
Він може: виконувати завдання якісно і в термін. Йому важливо: бачити в учителеві/батьках не начальника, а людину; знати чіткі терміни роботи; розуміти - недотримання термінів -покарання{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Правильно. Неправильно. В п”ятницю з ранку здати доповідь по екологиії : актуальність теми ,мету,задачі , приклади. До 2го уроку в понеділок зроби роботу над помилками . На третьому уроці повідом про зроблену роботу. Нагадую, що невиконання завдань - це двійка. Мені потрібна доповідь з екології –зроби роботу над помилками
Він може: Виконувати завдання,які реально виконатийому важливо: перемогти, знати, що зробить, те що в його силах{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Правильно. Неправильно. З”ясуй, які теми є для тебе проблемними , попрорішуй задачі з даної теми. Розберись, за яким алгоритмом тобі зручно користуватись для вирішення задач. Подумай, яких типових помилок можна запобігти в роботі .(В кожному завданні вчитель/ батьки повинні вказати термін й відповідальність)Ти повинен знати хімію на «4»
Він не може: чекати. Йому важливо: поставити не тільки термін виконання завдань, але й пообіцяти термін досягнення перших перемог.{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Правильно. Неправильно. Ми готові запропонувати тобі участь в НПК. Якщо добпе попрацюєш, через місяць ми заслухаємо твою роботу на конференції й включимо в список учасників в НПК. Протягом місяця, якщо ти не працюєш, ми знімемо тебе з участі. А и якщо проявиш ініціативу в роботі, відправимо на міську НПК. Через три місяці ми розглянемо твою кандидатуру на участь в НПК й ,можливо, внесемо в список учасників.
1. Керуйте мудро, даючи учням можливість продемонструвати свої знання.2. Пам”ятайте про важливість усної комунікації.3. Подавайте матеріал в оптимістичному тоні.4. Ваші вимоги повинні бути ясними, а інформація, яку Ви повідомляєте аудиторії — точною.5. Використовуйте час ефективно. Представники «Покоління Z» не здатні утримувати увагу на чомусь одному більше 15−20 хвилин. 6. Розділіть навчальний час,щоб учням змінити вид діяльності.
Висновки:1. Говоріть коротко: 8 сек.- 25 слів, пишіть розгорнуто й по пунктам.2. Малюйте комікси.3. Ставте лайки (схвалення)4. Не відбирайте гаджети.!!!5. Спілкування на рівних.6. Ведіть боротьбу з кліповим мисленням.7. Використовуйте елементи сучасних технологій.8. Навчайте дітей критично мислити !.9. Дедлайн (крайній термін)