Презентація до теми; "Громадська організація", 6 клас

Про матеріал
Вітаю, пропоную для використання в учбовій діяльності презентацію до теми "Громадська організація", 6 клас, предмет " Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Громадська організація. Презентація по предмету «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти», 6 клас

Номер слайду 2

Основні поняття : громадська організація;класифікація громадських організацій;волонтерство.

Номер слайду 3

Громадська організація — це добровільне та організаційно оформлене об'єднання громадян, створене для вираження й задо­волення їхніх інтересів і потреб на засадах самоврядування. Основні ознаки громадської організації:-добровільна основа; -законність; -вільний вибір напрямку діяльності; самоврядування; гласність.  

Номер слайду 4

Класифікація громадських організацій {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Групи громадських організацій. Класові ЕтнічніДемографічніТериторіальніБлагодійні організаціїОрганізації роботодавців. Об’єднання осіб однієї національностіЖіночі/чоловічі У селах/селищах. Благодійне товариство. Професійні спілки. Національно-культурні товариства. Дитячі/молодіжніУ містах. Благодійна установа. Об’єднання найманих працівників ВетеранськіУ районах/областях. Благодійний фонд

Номер слайду 5

Найбільш поширеними різновидами громадських організацій у сучасному світі є: профспілки; організації інвалідів; ветеранські, жіночі, молодіжні, дитячі організації; наукові, технічні, культурно-просвітницькі, фізкультурно-спортивні та інші добровільні товариства; творчі спілки; різноманітні земляцтва, фонди, асоціації, товариства і т. ін. Відповідно до статистичних даних від Держстату, станом на 2022 рік кількість ГО в Україні становила 96 543 організації. Упродовж року було зафіксовано їхнє збільшення до загальної кількості у 99 556 організацій. Актуальні дані станом на 2024 рік свідчать про приріст ГО до позначки у 104 483 організації.

Номер слайду 6

Однією з особливостей громадської організації є її логотип, який певним чином відображає її сферу діяльності. Розглянемо деякі з них:

Номер слайду 7

Громадські організації є неприбутковими. Не допускається утворення громадських організацій, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на:1) ліквідацію незалежності України; 2) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом; 3) порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки; 4) незаконне захоплення державної влади; 5) пропаганду війни, насильства; 6) розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі; 7) посягання на права і свободи людини, здоров'я населення. 8) громадські організації не можуть мати воєнізовані формування.

Номер слайду 8

Громадські організації утворюються та діють на засадах: добровільності участі у громадській організації; рівності членів громадської організації у вирішенні питань, пов'язаних з її діяльністю; демократичності внутрішніх процедур; рівності громадських організацій перед законом; самоврядності; законності; відкритого характеру діяльності. Засновниками громадських організацій можуть бути громадяни України, іноземці або особи без громадянства, в тому числі неповнолітні, у певних випадках (молодіжні та дитячі ГО). Кількість засновників громадської організації не може становити менше ніж три особи. Громадська організація діє на основі своїх установчих документів. - статут; - положення; - установчий договір;

Номер слайду 9

Волонтерство — добровільна безкорислива суспільно важлива діяльність Волонтер — людина, яка добровільно, безкорисливо бере участь у суспільно важливій діяльності.

Номер слайду 10

Основні принципи волонтерської діяльності, згідно з наведеним уривком закону, включають: Законність: Волонтерська діяльність провадиться в межах законів та правових норм. Гуманність: Волонтери надають допомогу з метою покращення життя людей та загального блага суспільства. Рівність: Волонтерська діяльність передбачає рівні можливості для всіх без дискримінації. Добровільність: Участь у волонтерській діяльності є добровільною і не може бути нав’язаною. Безоплатність: Волонтери надають свою допомогу без будь-якої фінансової винагороди. Неприбутковість: Волонтерська діяльність є безприбутковою, не має комерційних цілей.

Номер слайду 11

Волонтерська допомога в сучасних умовах відіграє важливу роль у таких аспектах: Соціальна підтримка: Волонтери надають підтримку тим, хто потребує допомоги, включаючи військових, малозабезпечених груп населення, інвалідів, літніх людей та інших. Громадський розвиток: Волонтери допомагають у розвитку громад та суспільства, займаючись благоустроєм, екологічними проектами, освітніми ініціативами та іншими сферами. Економічний вплив: Волонтерська діяльність може сприяти економічному розвитку шляхом залучення волонтерів до роботи над проектами, що підвищують конкурентоспроможність та інноваційність. Види волонтерства:допомога українським військовим; допомога онкохворим дітям; допомога дітям-сиротам; екологія; зоозахист.

Номер слайду 12

Джерела http://www.vityag1.com.ua/uploads/img/images/1322.jpg.pagespeed.ce. VM9 Zmr. Ru. Ks.jpghttps://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808https://vseosvita.ua/lesson/hromadski-orhanizatsii-361075.htmlhttps://economyandsociety.in.ua/journals/15_ukr/40.pdfhttps://www.ukrinform.ua/rubric-society/3921815-v-ukraini-zbilsuetsa-kilkist-gromadskih-organizacij-popri-vijnu-analitiki.htmlhttps://tart.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/www-tart-GS-Osvita-logo-tart-1_2-1536x684.jpghttps://www.prostir.ua/event/forum-hromadskyh-orhanizatsij-vpohttps://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2020/04https://pixelagcy.com/im/logo/mu-vid2.jpghttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn: ANd9 Gc. Tekuq. Drc. Kdyx. Lh. RSu. Y4 Lz. Po8 Vt. MD0-7j. Doww&shttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn: ANd9 Gc. Rz5h. F3 XJ5n. Lcc. Jimrd. T8fn. Zy. SCVsfg6h. L63 A&shttps://www.legalact.com.ua/reyestracziya-gromadskoyi-organizacziyi/https://uahistory.co/pidruchniki/ethics-6-class-davidyk-2023/16.phphttps://cdns-images.dzcdn.net/images/cover/81bea58dddbd35784688e4565f96ee0d/0x1900-000000-80-0-0.jpghttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images https://pravo.ua/wp-content/uploads/2022/03/MAX9803-1.jpghttps://pon.org.ua/uploads/posts/2022-12/volonter.jpg. Підручник «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти», 6 клас, за ред. Щупак І. Я., Власова Н. С., Секиринський Д. О., Кронгауз В. О., Посунько А. М., Павловська-Кравчук В. – Київ: УОВЦ, «Оріон», 2023 Підручник «Етика» , 6 клас, за ред. Л. Давидюк, А. Мельник, ВД «Освіта», 2023

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Рябченко Ольга Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
25 листопада
Переглядів
336
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку