Презентація до теми; "Громадська організація", 6 клас

Про матеріал
Вітаю, пропоную для використання в учбовій діяльності презентацію до теми "Громадська організація", 6 клас, предмет " Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Громадська організація. Презентація по предмету «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти», 6 клас

Номер слайду 2

Основні поняття : громадська організація;класифікація громадських організацій;волонтерство.

Номер слайду 3

Громадська організація — це добровільне та організаційно оформлене об'єднання громадян, створене для вираження й задо­волення їхніх інтересів і потреб на засадах самоврядування. Основні ознаки громадської організації:-добровільна основа; -законність; -вільний вибір напрямку діяльності; самоврядування; гласність.  

Номер слайду 4

Класифікація громадських організацій {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Групи громадських організацій. Класові ЕтнічніДемографічніТериторіальніБлагодійні організаціїОрганізації роботодавців. Об’єднання осіб однієї національностіЖіночі/чоловічі У селах/селищах. Благодійне товариство. Професійні спілки. Національно-культурні товариства. Дитячі/молодіжніУ містах. Благодійна установа. Об’єднання найманих працівників ВетеранськіУ районах/областях. Благодійний фонд

Номер слайду 5

Найбільш поширеними різновидами громадських організацій у сучасному світі є: профспілки; організації інвалідів; ветеранські, жіночі, молодіжні, дитячі організації; наукові, технічні, культурно-просвітницькі, фізкультурно-спортивні та інші добровільні товариства; творчі спілки; різноманітні земляцтва, фонди, асоціації, товариства і т. ін. Відповідно до статистичних даних від Держстату, станом на 2022 рік кількість ГО в Україні становила 96 543 організації. Упродовж року було зафіксовано їхнє збільшення до загальної кількості у 99 556 організацій. Актуальні дані станом на 2024 рік свідчать про приріст ГО до позначки у 104 483 організації.

Номер слайду 6

Однією з особливостей громадської організації є її логотип, який певним чином відображає її сферу діяльності. Розглянемо деякі з них:

Номер слайду 7

Громадські організації є неприбутковими. Не допускається утворення громадських організацій, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на:1) ліквідацію незалежності України; 2) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом; 3) порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки; 4) незаконне захоплення державної влади; 5) пропаганду війни, насильства; 6) розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі; 7) посягання на права і свободи людини, здоров'я населення. 8) громадські організації не можуть мати воєнізовані формування.

Номер слайду 8

Громадські організації утворюються та діють на засадах: добровільності участі у громадській організації; рівності членів громадської організації у вирішенні питань, пов'язаних з її діяльністю; демократичності внутрішніх процедур; рівності громадських організацій перед законом; самоврядності; законності; відкритого характеру діяльності. Засновниками громадських організацій можуть бути громадяни України, іноземці або особи без громадянства, в тому числі неповнолітні, у певних випадках (молодіжні та дитячі ГО). Кількість засновників громадської організації не може становити менше ніж три особи. Громадська організація діє на основі своїх установчих документів. - статут; - положення; - установчий договір;

Номер слайду 9

Волонтерство — добровільна безкорислива суспільно важлива діяльність Волонтер — людина, яка добровільно, безкорисливо бере участь у суспільно важливій діяльності.

Номер слайду 10

Основні принципи волонтерської діяльності, згідно з наведеним уривком закону, включають: Законність: Волонтерська діяльність провадиться в межах законів та правових норм. Гуманність: Волонтери надають допомогу з метою покращення життя людей та загального блага суспільства. Рівність: Волонтерська діяльність передбачає рівні можливості для всіх без дискримінації. Добровільність: Участь у волонтерській діяльності є добровільною і не може бути нав’язаною. Безоплатність: Волонтери надають свою допомогу без будь-якої фінансової винагороди. Неприбутковість: Волонтерська діяльність є безприбутковою, не має комерційних цілей.

Номер слайду 11

Волонтерська допомога в сучасних умовах відіграє важливу роль у таких аспектах: Соціальна підтримка: Волонтери надають підтримку тим, хто потребує допомоги, включаючи військових, малозабезпечених груп населення, інвалідів, літніх людей та інших. Громадський розвиток: Волонтери допомагають у розвитку громад та суспільства, займаючись благоустроєм, екологічними проектами, освітніми ініціативами та іншими сферами. Економічний вплив: Волонтерська діяльність може сприяти економічному розвитку шляхом залучення волонтерів до роботи над проектами, що підвищують конкурентоспроможність та інноваційність. Види волонтерства:допомога українським військовим; допомога онкохворим дітям; допомога дітям-сиротам; екологія; зоозахист.

Номер слайду 12

Джерела http://www.vityag1.com.ua/uploads/img/images/1322.jpg.pagespeed.ce. VM9 Zmr. Ru. Ks.jpghttps://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808https://vseosvita.ua/lesson/hromadski-orhanizatsii-361075.htmlhttps://economyandsociety.in.ua/journals/15_ukr/40.pdfhttps://www.ukrinform.ua/rubric-society/3921815-v-ukraini-zbilsuetsa-kilkist-gromadskih-organizacij-popri-vijnu-analitiki.htmlhttps://tart.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/www-tart-GS-Osvita-logo-tart-1_2-1536x684.jpghttps://www.prostir.ua/event/forum-hromadskyh-orhanizatsij-vpohttps://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2020/04https://pixelagcy.com/im/logo/mu-vid2.jpghttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn: ANd9 Gc. Tekuq. Drc. Kdyx. Lh. RSu. Y4 Lz. Po8 Vt. MD0-7j. Doww&shttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn: ANd9 Gc. Rz5h. F3 XJ5n. Lcc. Jimrd. T8fn. Zy. SCVsfg6h. L63 A&shttps://www.legalact.com.ua/reyestracziya-gromadskoyi-organizacziyi/https://uahistory.co/pidruchniki/ethics-6-class-davidyk-2023/16.phphttps://cdns-images.dzcdn.net/images/cover/81bea58dddbd35784688e4565f96ee0d/0x1900-000000-80-0-0.jpghttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images https://pravo.ua/wp-content/uploads/2022/03/MAX9803-1.jpghttps://pon.org.ua/uploads/posts/2022-12/volonter.jpg. Підручник «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти», 6 клас, за ред. Щупак І. Я., Власова Н. С., Секиринський Д. О., Кронгауз В. О., Посунько А. М., Павловська-Кравчук В. – Київ: УОВЦ, «Оріон», 2023 Підручник «Етика» , 6 клас, за ред. Л. Давидюк, А. Мельник, ВД «Освіта», 2023

pptx
Додано
25 листопада
Переглядів
4
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку