8 липня о 18:00Вебінар: Проєктне навчання: розвиваємо логічне, критичне та креативне мислення школярів

Презентація до теми "Інформація"

Про матеріал

Інформація — це новини, факти, знання, отримані в результаті пошуку, вивчення, спілкування тощо;

Інформація – це відомості про об'єкти і явища навколишнього світу, їх властивості, які підвищують рівень обізнаності людини;

Інформація – це загальнонаукове поняття, яке включає обмін відомостями між людьми.

Інформація походить від латинського слова “informatio", що означає: роз'яснення, ознайомлення, переказ.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ІНФОРМАТИКАРозділ 1. Інформація. Навчальна презентація з інформатики для 9 класу

Номер слайду 2

ІнформаціяІнформація — це новини, факти, знання, отримані в результаті пошуку, вивчення, спілкування тощо;Інформація – це відомості про об’єкти і явища навколишнього світу, їх властивості, які підвищують рівень обізнаності людини; Інформація – це загальнонаукове поняття, яке включає обмін відомостями між людьми. Інформація походить від латинського слова “informatio”, що означає: роз'яснення, ознайомлення, переказ.

Номер слайду 3

Інформація Інформація – це відомості про об'єкти і явища, які підвищують рівень обізнаності об'єкта, який сприймає цю інформацію.

Номер слайду 4

Форми існування інформації Інформація може бути подана лише у вигляді повідомлень.

Номер слайду 5

Повідомлення Повідомлення – це послідовність сигналів різної природи: звуків, текстів, зоображень, жестів тощо.

Номер слайду 6

Повідомлення. Повідомлення розрізняють за формою подання:

Номер слайду 7

Форми подання повідомлень

Номер слайду 8

Види повідомлень за способом сприйняття

Номер слайду 9

ВЛАСТИВОСТІ ІНФОРМАЦІЇПовідомлення, що відповідають таким критеріям, називають інформативними

Номер слайду 10

Інформаційні процеси Інформацію можна:збирати та сприймати, зберігати і накопичувати, передавати і поширювати, опрацьовувати, створювати,захищати, використовувати в своїй практичній діяльності.

Номер слайду 11

Збирання інформації Процес пошуку і відбору необхідних повідомлень із різних джерел для подальшого їх використання.

Номер слайду 12

ЗБЕРІГАННЯ ІНФОРМАЦІЇ Зберігання інформації – це процес фіксування повідомлень на матеріальному носії. Є різні види зберігання інформації:

Номер слайду 13

ПЕРЕДАВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ Передавання інформації – це процес переміщення повідомлень від джерела до приймача.

Номер слайду 14

Опрацювання інформації Опрацювання інформації – це отримання нової інформації з наявної. Опрацювання інформації – одна з основних операцій, яка виконується з інформацією, і є головним засобом збільшення її обсягу і різноманітності.

Номер слайду 15

Інформатика Інформатика – це наука про інформацію та інформаційні процеси. Основа інформатики – інформаційні технології – сукупність засобів і методів, за допомогою яких здійснюються інформаційні процеси в усіх сферах життя і діяльності людини. Основні напрямки інформатики: Теорія інформаціїМатематичне моделювання. Теорія штучного інтелекту. Системний аналіз. Біоінформатика. Соціальна інформатика. Розробка обчислювальних систем і програмного забезпечення. Комп'ютерна графіка, анімація, засоби мультимедіа. Телекомунікаційні системи і мережіІнформатизація виробництва, науки, освіти, медицини,торгівлі, промисловості, сільського господарства та інших галузей людської діяльності.

Номер слайду 16

1.2 Кодування повідомлень. Кодування повідомлень – їх подання у певному вигляді за допомогою деякої послідовності знаків. У сучасному світі поширені системи кодування інформації за допомогою фіксованого набору символів, який називають алфавітом.

Номер слайду 17

Двійкове кодування. У комп'ютерних системах загальноприйнятим є кодування інформаційних повідомлень за допомогою лише двох символів, які називають двійковими цифрами й умовно позначають як “0” та”1”, оскільки сучасні комп'ютери здатні обробляти сигнали, які можуть мати лише 2 стани. Замкнений стан – 1 Розімкнений стан – 0

Номер слайду 18

Вимірювання довжини двійкового коду Послідовність двійкових цифр називають двійковим кодом. Біт – один розряд двійкового коду. Байт – послідовність із восьми бітів.1 кілобайт (1 Кбайт) – 1024 байти;1 мегабайт (1 Мбайт) – 1024 Кбайт;1 гігабайт (1 Гбайт) – 1024 Мбайт;1 терабайт (1 Тбайт) – 1024 Гбайт;

pptx
До підручника
Інформатика 9 клас (Бондаренко О.О., Ластовецький В.В., Пилипчук О.П., Шестопалов Є.А.)
Додано
2 вересня 2018
Переглядів
903
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку