Презентація до теми "Музика та театр Стародавньої Греції та Риму" 8 клас мистецтво
Презентація до теми "Музика та театр Стародавньої Греції та Риму" 8 клас мистецтво
Музика та театр Стародавньої Греції та Риму. Урок № 68 клас. Антична культура – колиска європейської цивілізації
Номер слайду 2
Епіграфи:«Є витвори мудрі в людей –Ясніші від світлих надій …» Софокл« Каждое произведение искусства неизбежно должно носить в себе черты своего времени» П. И. Чайковский.
Номер слайду 3
Вправа « Ілюстрована матриця» З висоти пташиного лету погляньте на заховану у хмарах вершину найпопулярнішої гори Еллади…Опустіться на землю , яку прикрашають найвідоміші палаци…Не пропустіть нагоди побачити втрачені давньогрецькі чудеса світу… Зіставте велич двох олімпійських богів:світло…) і породжену ним тінь…Помилуйтеся ідеальною красотою … і мужністю царя Спарти… . Отримуйте насолоду від прекрасної миті, що застигла у часі…
Номер слайду 4
Правильна відповідь: З висоти пташиного лету погляньте на заховану у хмарах вершину найпопулярнішої гори Еллади – Олімп. Опустіться на землю , яку прикрашають найвідоміші палаци - Пантеон, Лабіринт, Ерехтейон. Не пропустіть нагоди побачити втрачені давньогрецькі чудеса світу -статуя Зевса в Олімпі, статуя бога Геліоса на острові Родос. Зіставте велич двох олімпійських богів:світло Аполлона і породжену ним тінь Діоніса. Помилуйтеся ідеальною красотою Венери і мужністю царя Спарти Леоніда. Отримуйте насолоду від прекрасної миті, що застигла у часі Дискобол..
Номер слайду 5
Терміни й поняття:сатири – лісні боги з козлячими рогами; дифірамби – хвалебні пісні;корифей – ватажок сатирів, пізніше головний в хорі;оркестри - кругла площадка, на якій виступали хор та актори;скена – спочатку використовувалася для переодівання та виходу акторів;театрон – місця для глядачів в давньогрецькому театрі;протагоніст – перший актор;девтерагоніст – другий актор;тритагоніст - третій актор;хітон – одяг із льняної тканини;гіматія - широкий плащ зі складками навколо тіла;хламида – короткий плащ із застібкою на плечі;котурни - взуття трагічного героя.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Фільм Есхіл
Номер слайду 8
Відеофільм Софокл
Номер слайду 9
Відеофільм Арістофан
Номер слайду 10
Терміни й поняття:сатири – лісні боги з козлячими рогами; дифірамби – хвалебні пісні;корифей – ватажок сатирів, пізніше головний в хорі;оркестри - кругла площадка, на якій виступали хор та актори;скена – спочатку використовувалася для переодівання та виходу акторів;театрон – місця для глядачів в давньогрецькому театрі;протагоніст – перший актор;девтерагоніст – другий актор;тритагоніст - третій актор;хітон – одяг із льняної тканини;гіматія - широкий плащ зі складками навколо тіла;хламида – короткий плащ із застібкою на плечі;котурни - взуття трагічного героя. Софокл трагедія “Цар Едіп”
Номер слайду 11
Вправа « Сенкан»(схема сенкану зображена на аркуші, де елементи вірша симетрично розміщені у формі ялинки)1 ряд – 1 іменник – назва « Театр»2 ряд – 2 прикметники « Який він?»3ряд – 3 дієслова « Що робить?»4 ряд – 4 слова крилатої фрази або власного судження5 ряд – іменник – асоціація. Театр -----, ----------,-----, ---------- ------ ----- ----------
Номер слайду 12
Можливий варіант вправи «Сенкан»: Театрдосконалий, унікальнийпритягує, виховує,розважаєміняє маски, але не знімаєМИСТЕЦТВО
Номер слайду 13
Пригадайте: Великий поет Античності , якого зображували у вигляді сліпого старця? Як стародавні греки називали свою країну?Бог Стародавньої Греції із гімнів на честь якого( дифірамбів) з часом виникла драма?
Номер слайду 14
4. Приміщення для переодівання акторів в грецькому театрі.5. Місця для глядачів в давньогрецькому театрі? 6. Площадка в грецькому театрі, де грали актори. 7. Лісне божество, супутник Діоніса, атрибутами якого є флейта і сосуд з вином.
Номер слайду 15
8. Перечисліть найдавніших драматургів Стародавньої Греції.9. Назвіть батька комедії та улюбленця муз. 10 Який термін був прийнятий у Франції в XVIII столітті для назви культурного спадку Стародавньої Греції та Риму?
Номер слайду 16
Діти, бажаю вам досягти гармонії в житті – в усьому мати міру і знати межу. Хай боги не карають вас « людською трагедією» і не розпещують « комедією». Цінуйте шедеври митців та творіть самі. Якщо всім нам вже не мати « золотої доби»,то влаштує, напевне, і « золота середина». Живіть, творіть,працюйте і ви досягнете своєї мети.
Номер слайду 17
Список використаних джерел: Література: Історія світової культури. Культурні регіони: Навч. посібник / За ред. Л. Т. Левчук. – К.: Либідь, 1997. Любимов Л. Мистецтво стародавнього світу. - М., Просвітництво, 1980. Інтернет-ресурси: https://www.youtube.com/watch?v=OBYes. AW-53 Q (Софокл)https://www.youtube.com/watch?v=dpy. Q6 G8 Pdbs (Евріпід)https://www.youtube.com/watch?v=Wbs. QXO6 TG-4 (Есхіл)http://uk.wikipedia.org/wiki.ua