У найстарішому значенні серенада — пісня, виконана для коханої, зазвичай у вечірній чи нічний час і часто під її вікном. Такий жанр був поширений у Середньовіччі і епоху ренесансу. Джерелом такої серенади є вечірня пісня трубадурів (serena). Вокальна серенада була поширена у побуті південних романських народів (Італія, Іспанія). Співак зазвичай сам акомпанував собі на лютні, мандоліні або гітарі.
Номер слайду 3
Серенада (от італ. serenata – «ясний, відкритий»,лат. sero — «пізній») — музичний твір, що виконується на чиюсь честь у супроводі лютні, мандоліни чи гітари.
Номер слайду 4
Лютня - струнно-щипковий інструмент у народів Стародавнього Єгипту, Індії, Китаю, Греції. Араби називали її "королівським інструментом". Вони привезли лютню до Іспанії, звідки інструмент поширився Європою і швидко підкорив її. Кілька століть поспіль лютня панувала на музичному небосхилі. На ній виконувалисоло, її голосзвучав в ансамбляхта під час співу.
Номер слайду 5
Мандоліна — один із численних нащадків лютні. Вона виникла в Італії та поступово стала народним інструментом не тілдьки на батьківщині, а й за її межами. На восьми струнах мандолінах грають медіатором — невеликою краплеподібною пластиною. Оркестр із мандолін (часто з гітарами) називають «неаполітанським».медіатор
Номер слайду 6
Гіта́ра — струнний музичний інструмент родини лютень. Звук створюється вібрацією струн і підсилюється резонатором — декою інструменту. Гітари поділяються на акустичні, електроакустичні, електричні та напівакустичні. Крім того гітари розрізняють за кількістю та матеріалом виготовлення струн, будовою корпусу і призначенням. Гітара використовується як сольний, акомпануючий та ансамблевий інструмент у різних музичних напрямках.
Номер слайду 7
Франц Шуберт(1797-1828)австрійський композитор, автор приблизно 600 вокальних композицій, дев'яти симфоній (восьма — найвідоміша — називається «Незакінчена»), а також великої кількості камерних і сольних фортепіанних творів. Ф. Шуберт « Серенада»