Пейзаж (фр. Paysage, від країна, місцевість) — жанр живопису, присвячений зображенню природи, міст, архітектурних комплексів, тощо. Пейзажем називають також окремий твір цього жанру. Як самостійнийрізновид образотворчого мистецтва пейзаж виник у китайському мистецтві, китайському живописі. Пейзажі бувають різні.
Айвазовський Іван Костянтинович (1817 – 1900)Море. Коктебель. Художник-мариніст. Народився в Феодосії. За походженням вірменин. Автор близько 6000 пейзажів. Серед творів митця є такі: «Георгієвський монастир», «Чесменський бій», «Дев'ятий вал», «Серед хвиль». Після закінчення навчання в академії мистецтв у 1837 році відвідав Італію, Францію, Англію. З 1847 р. і до кінця життя жив у Феодосії, де нині в галереї, що носить ім'я Айвазовського, розміщена найкраща колекція його робіт».
Китайський пейзаж. Пейзаж як самостійний жанр мистецтва вперше виник у Китаї в VI ст. Китайські художники зображували добре відомі своєю красою краєвиди. Такий пейзаж потребував тривалого споглядання, створював особливий настрій. Під впливом китайського живопису виникає і японський пейзаж.
Пейзажі Західної Європи. У цей самий час майстри в Західній Європі вже натуралістично (схожими на справжні, натуральні) зображували рослини в своїх картинах. Потяг до реальної картини природи був властивий і майстрам епохи Відродження. Проте пейзаж ще продовжував виконувати роль тла в портретах і сюжетних композиціях. Леонардо да Вінчі,Мадонна в скелях, близько 1483 - 1486
Європейський пейзаж. Лише 300 років тому природа уперше в Європі стає головною “дійовою особою” в картині. Однак тогочасні художники прикрашали і підправляли природу, намагалися намалювати її красивішою, ніж бачили. Лише в XIX ст. художники почали зображувати навколишню природу такою, якою вона є, якою вони її бачили.Іван Шишкін. Пасіка у лісі1832
Українські пейзажіРозвиток пейзажного живопису в Україні пов’язаний з роботами Т. Г. Шевченка (серія «Мальовнича Україна». Розквіт цього жанру припадає на кінець XIX ст. Красу України відтворили у своїх полотнах С. Васильківський, П. Левченко. Найкращі традиції реалістичного пейзажного мистецтва продовжили українські майстри С. Шишко Т. Яблонська, І. Бокшай та ін.
Використана література:Інтернет ресурси:https://vseosvita.ua/library/prezentatsiia-do-uroku-6-klasu-peizazh-istoriia-peizazhu-603909.htmlhttps://vseosvita.ua/library/prezentacia-na-temu-pejzaz-istoria-viniknenna-do-uroku-obrazotvorcogo-mistectva-u-6-klasi-162068.htmlhttps://naurok.com.ua/prezentaciya-peyzazh-istoriya-peyzazhu-44059.htmlhttps://naurok.com.ua/prezentaciya-peyzazh-istoriya-rozvitku-zhanru-203163.htmlhttps://naurok.com.ua/prezentaciya-morska-dalechin-250135.html2. Підручник «образотворче мистецтво» 6 клас С. М. Железняк, О. В. Ламонова.