Центральна рада і тимчасовий уряд: від протистояння до компромісу
Номер слайду 2
Номер слайду 3
ІСТОРИЧНИЙ ДИКТАНТ
Номер слайду 4
План. Якими були перші наслідки проголошення Першого Універсалу УЦР У чому полягав компромісний характер Другого Універсалу УЦРЧому загострився конфлікт між УЦР та Тимчасовим урядом. Перший Універсал УЦР закликав україн-ський народ «творити новий лад вільної авто-номії України». Водночас документ ставповоротним моментом у стосунках УЦР із. Тимчасовим урядом. Якщо до проголошення. Універсалу УЦР послідовно підтримувала уря-довий курс та розраховувала на позитивнеставлення уряду до ідеї української автономії,то проголошення Універсалу означало перехідв опозицію до Тимчасового уряду. Опозиція (від лат. oppositio –протиставлення, заперечення) – протидія, опір певній політиці; організація, партія, група, особа, які виступають проти панівної думки, уряду, системи влади, політичноїсистеми загалом.
Номер слайду 5
28 (15) червня створено Генеральний секретаріат у складі восьми генеральних секретарів і генерального писаря. Секретарства були прообразами майбутніх міністерств.
Номер слайду 6
Склад Генерального Секретаріату:
Номер слайду 7
М. Терещенко І. ЦеретеліО. Керенський
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Мовою документів Оцінка ІІ Універсалу в історіографії: М. Грушевський (який на той час був головою УЦР) вважав, що «порозуміння УЦР з російським урядом відкрило нову сторінку в житті України». Сучасний дослідник Я. Грицак зазначає, що «без сумніву, Другий універсал був кроком назад у порівнянні з першим», оскільки Центральна Рада відмовилася від свободи дій.
Номер слайду 10
Наслідки проголошення ІІ Універсалу
Номер слайду 11
Збройний виступ самостійників.4-5 липня 1917 р. вони організували у Києві збройний похід українського полку ім. П. Полуботка проти Тимчасового уряду. До приміщення ЦР ввірвалося 5 тис. озброєних вояків вимагаючи від УЦР негайного проголошення самостійності України. Але позиція лідерів Ради залишилась незмінною. Виступ закінчився поразкою. М. Міхновський
Номер слайду 12
Мовою документів. План дій 2-го Українського полку ім. П. Полуботка з 4 на 5 липня 1917 р.«ми, українці-козаки, не хочемо мати свободи тільки на папері, або півсвободи. по проголошенні і універсалу (ми ii універсалу не визнаємо) ми приступаємо до заведення порядку на україні. задля цього всіх росіян, які гальмують українську роботу, скидаємо з постів силою, не рахуючись з російським урядом. визнаючи центральну раду за свій найвищий уряд, ми поки що виганяємо зрадників з україни без її відома. коли все опануємо силою, тоді цілком підпорядковуємося центральній раді. тоді вона порядкуватиме у києві і на всій україні, як у власній хаті».
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Закріплення нових знань та вмінь учнів. Колективна робота (репродуктивна бесіда за запитаннями)