Наука й освіта у ХХІ ст. мають зосередитись на проблемах людини. Як це не дивно, але про людину ми знаємо значно менше порівняно із знаннями про нашу планету, рослини та інші речі, що нас оточують. Все ще триває і пошук оптимальних способів впливу на формування людини, як у інтелектуальному, так і в соціальному аспектах. Перспективний шлях вирішення цих завдань пролягає, очевидно, через поєднання зусиль не лише природничих і гуманітарних наук, а й сучасної науки загалом та освіти.
Роботу виконала: Шкуро Дар'я Сергіївна учениця 11 – А класу Запорізького НВК № 67. Науковий керівники: Гриценко О. В., вчитель географії, спеціаліст вищої категорії, вчитель – методист. Бортнік Р. В., вчитель хімії, спеціаліст вищої категоріїГідроекологічна небезпека Осокорової затоки
Чому саме ця тема? В Заводському районі міста Запоріжжя прийнято рішення по створенню сучасної зони відпочинку на узбережжі Осокорової затоки Дніпровського водосховища. Розроблено проект реконструкції, на його здійснення з міського бюджету виділені сім мільйонів гривень. Під великим питанням гідроекологічна безпека самої води в затоці, її шкідливість. Геохімічні властивості водних мас Осокорової затоки небезпечні як для відпочинку на воді, так і на узбережжі.
Актуальність роботи Завдання з параметрами відіграють важливу роль у формуванні логічного мислення та математичної культури, але їх розв’язання викликає значні труднощі. Зазвичай, розв’язуючи задачу з параметром, ми розглядаємо його як деяке довільне, але фіксоване постійне число і розв’язуємо рівняння, нерівність, систему відносно наявних невідомих, враховуючи природно виникаючі обмеження на значення параметра. Однак у деяких випадках буває зручно розглядати параметр як незалежну змінну і розв’язувати рівняння відносно цієї змінної
Висновок Оброблено велику кількість літературних джерел, присвячених розв’язанню параметричних рівнянь і нерівностей різних типів, систем рівнянь і нерівностей, а також задач, пов’язаних з нерівностями і дослідженнями функцій, у яких присутній параметр, як у мережі Інтернет, так і в науковій бібліотеці Запорізького національного університету. Розглянуто теоретичні основи розв’язання рівнянь, що містять параметр, способи розв’язування завдань за параметрами: стандартні і нестандартні. Розв’язано низку завдань, у яких параметр розглядався як незалежна змінна і складені рівняння розв’язувались відносно цієї змінної.
Актуальність дослідження: Легке запам’ятовування нових лексичних одиниць, завдяки прослуховуванню пісень на англійській мові; Розширення лексичного запасу не тільки простими словами, а й сталими фразами, ідіомами, англіцизмами, американізмами, фразеологізмами; Без музичного мистецтва не можна представити повсякденне життя – молодь постійно прослуховує та насолоджується англійськими та американськими піснями. Актуальність:
Вміст важких металів у мулових відкладеннях малих річок (мг/кг)Виявлено, що в мулових покладах річки Капустянці лише ртуть відповідає допустимим нормам у верхній частині русла , а у нижній частині - перевищення майже вдвічі. Найбільше перевищення ГДК встановлено для Рb і Сd у верхній частині русла річки Капустяна (у 21 та 24 рази відповідно).
Актуальність дослідження Багато домогосподарств стикаються з проблемою - як правильно зберігати продукти харчування, щоб вони довше не псувалися. Що ж робити? Зберігати його в холодильнику - незручно, перед вживанням хліб доводиться підігрівати. Якщо залишати на столі - хліб швидко черствіє. Якщо класти його в пакет, то досить швидко хліб покривається пліснявою, і його не можна вживати в їжу.
Софія З. : Соціальна підтримка хворих дітей через Ярмарок поробок;Парки з рослинами, що занесені до Червоної книги. Софія С.: Частіше проводити опитування учнів, цікавитися думкою всіх учнів, проводити шкільні референдуми;Досліджувати проблеми шкідливих звичок. Валерія Л.: - Потрібна Галерея Мистецтв власних творів учнів. Вікторія Т.: - Потрібна нова техніка для шкільної газети ( і не тільки). Настя В.: Цікавими будуть дослідницькі проекти, пов’язані з нашими хобі. Ганна П.:- Дослідження корисних для нашого здоров’я рослин і їх розведення. Настя С.:- Важливим досягненням є сам процес роботи над дослідженням, саморозвиток і самовдосконалення.
Римма Б.:- Зробити наш район більш цікавим, щоб ми не їздили до центру. Богдан Ч.: - Щоб дослідження були актуальними, треба їх рекламувати, обговорювати. Вероніка Н.:- Найновіші технології в школу, чисте місто, ми допоможемо!Діана Л.: Треба допомагати людям похилого віку;Досліджувати шкідливі звички учнів і їх батьків.
Микита У.:- Хочу полетіти в космос і досліджувати Марс. Олександр К.:- Хочу здійснити такий проект, який допоможе людям. Віолета Р.:- Хочу, щоб мої проекти оцінювали люди, які захоплюються тією ж справою – професіонали. Владислав К.:- Важлива самореалізація через дослідницькі проекти, потрібна допомога вчених з ВНЗ, щоб про дослідження було відомо громадськостіУльяна К.: - Мрію здійснити наукове відкриття.