Перелік питань для проєкту1. Поводження різних тіл у воді.2. Прилади для вимірювання густини рідини.3. Умови плавання тіл і живі організми.4. Використання людиною умов плавання тіл.5. Історія розвитку повітроплавання.6. Розвиток судноплавства.7. Сучасний стан судноплавства та повітроплавання. Урок-проєкт: «Умови плавання тіл. Розвиток судноплавства та повітроплавання.»
Навчальна: поглибити знання учнів про умови плавання тіл на основі поняття про архімедову силу; розкрити практичне використання умов плавання тіл у житті людини, природі; познайомити учнів з історією розвитку судноплавства та повітроплавання. Розвивальна: розвивати в учнів експериментальні навички й уміння; продовжити формування інформаційно-комунікативних умінь учнів: вибирати потрібну інформацію, аналізувати її й робити відповідні висновки; розвивати критичне мислення, творчу активність і творчі здібності учнів. Виховна: виховувати самостійність і наполегливість у навчанні; показати роль знань і їх застосування для практичних потреб людини; формувати професійні інтереси; виховувати почуття відповідальності й бережливого ставлення до природи. 7. Сучасний стан судноплавства та повітроплавання. Перелік питань для проєкту:6. Розвиток судноплавства.5. Історія розвитку повітроплавання.4. Використання людиною умов плавання тіл.3. Умови плавання тіл і живі організми.2. Прилади для вимірювання густини рідини.1. Поводження різних тіл у воді.
Перелік питань для проєкту1. Поводження різних тіл у воді.2. Прилади для вимірювання густини рідини.3. Умови плавання тіл і живі організми.4. Використання людиною умов плавання тіл.5. Історія розвитку повітроплавання.6. Розвиток судноплавства.7. Сучасний стан судноплавства та повітроплавання. Очікувані результати: - учні називають поняття архімедової сили; - учні пояснюють урахування архімедової сили під час проєктування морських суден та літальних апаратів; - учні уміють застосовувати теоретичні знання про архімедову силу для пояснення судноплавства та повітроплавання. Навчальна: поглибити знання учнів про умови плавання тіл на основі поняття про архімедову силу; розкрити практичне використання умов плавання тіл у житті людини, природі; познайомити учнів з історією розвитку судноплавства та повітроплавання. Виховна: виховувати самостійність і наполегливість у навчанні; показати роль знань і їх застосування для практичних потреб людини; формувати професійні інтереси; виховувати почуття відповідальності й бережливого ставлення до природи. Мета: Розвивальна: розвивати в учнів експериментальні навички й уміння; продовжити формування інформаційно-комунікативних умінь учнів: вибирати потрібну інформацію, аналізувати її й робити відповідні висновки; розвивати критичне мислення, творчу активність і творчі здібності учнів.
Перелік питань для проєкту1. Поводження різних тіл у воді.2. Прилади для вимірювання густини рідини.3. Умови плавання тіл і живі організми.4. Використання людиною умов плавання тіл.5. Історія розвитку повітроплавання.6. Розвиток судноплавства.7. Сучасний стан судноплавства та повітроплавання. План заняття{7 DF18680-E054-41 AD-8 BC1-D1 AEF772440 D}Час. Метод навчання. Зміст роботи2 хв2хв38хв2хв1хв. Очікувані результати: - учні називають поняття архімедової сили; - учні пояснюють урахування архімедової сили під час проєктування морських суден та літальних апаратів; - учні уміють застосовувати теоретичні знання про архімедову силу для пояснення судноплавства та повітроплавання.
Перелік питань для проєкту1. Поводження різних тіл у воді.2. Прилади для вимірювання густини рідини.3. Умови плавання тіл і живі організми.4. Використання людиною умов плавання тіл.5. Історія розвитку повітроплавання.6. Розвиток судноплавства.7. Сучасний стан судноплавства та повітроплавання. Теорії, гіпотези, закони й постулати. Для того й відкривалися, щоб їх застосувати.{7 DF18680-E054-41 AD-8 BC1-D1 AEF772440 D}Час. Метод навчання. Зміст роботи2 хв. Бесіда. Організаційний момент2хв. БесідаІІ. Мотивація вивчення нового матеріалу38хв. Звіти групІІІ. Захист проєків2хв. Метод ‘’Мікрофон’’IV. Підбиття підсумків уроку1хв. V. Домашнє завдання. План заняття:
Перелік питань для проєкту1. Поводження різних тіл у воді.2. Прилади для вимірювання густини рідини.3. Умови плавання тіл і живі організми.4. Використання людиною умов плавання тіл.5. Історія розвитку повітроплавання.6. Розвиток судноплавства.7. Сучасний стан судноплавства та повітроплавання. Теорії, гіпотези, закони й постулати. Для того й відкривалися, щоб їх застосувати.
Група 1. «Експериментатори» Завдання 1. 1. Дослідити , за якої умови тіло тоне, плаває в середині рідини, плаває на поверхніЗавдання 2. - Чи можна змусити плавати тіло, яке у звичайних умовах тоне у воді, наприклад, картоплину та пластилін? - Як розподіляються в рідині кілька рідин? Наприклад, олія і вода?
Історія винаходу ареометра Ареометр - це прилад для вимірювання густини рідин. Саморобний ареометр. Застосування ареометра: - дає можливість відрізнити керосин від бензину;- визначає щільність електроліту в акумуляторі;- на виробництві визначає концентрацію кислоти, солі, цукру;- у медицині ареометр називають урінометром, ним вимірюють щільність урини;- на молочній фермі ареометр називають лактометром, ним вимірюють кількість жиру в молоці. Гіпатія Олександрійська 4-5 ст. стародавня Греція. Антуан Боме18 ст. французький фізик
Застосування ареометра: - дає можливість відрізнити керосин від бензину;- визначає щільність електроліту в акумуляторі;- на виробництві визначає концентрацію кислоти, солі, цукру;- у медицині ареометр називають урінометром, ним вимірюють щільність урини;- на молочній фермі ареометр називають лактометром, ним вимірюють кількість жиру в молоці.