Шляхом додавання різних кольорів спектра можна отримати біле світло.
Круг розділити на три сегмента. Кожен сегмент пофарбувати у кольори: червоний, зелений, синій. . Надіти цей круг на вісь і швидко обертати. Ми побачимо, що круг має білий колір.
Є основні кольори – це кольори, які не можуть бути утворені сполученням інших кольорів, а можуть лише самі сполучатися: червоний, зелений, синій. Всі кольори можуть бути утворені накладанням цих кольорів у відповідних співвідношеннях й інтенсивностях. Застосування: в телевізорах, в комп’ютерах, смартфонах. В принтері для одержання різних кольорів використовуються три кольорових картриджі.
Є вторинні кольори – це кольори, утворені сполученнями різних пар:
Жовтий =червоний+зелений, блакитний=зелений+синій, пурпуровий=червоний+синій
Використання: при малюванні, фарбуванні.
Є додаткові кольори – це кольори, при додаванні один до одного дають білий колір (вторинний колір змішаний з відсутніми основними кольорами):
Жовтий+синій=білий, блакитний+червоний=білий,пурпуровий+зелений=білий.
Використання: використовують рекламні фірми, вона застосовується при обладнанні робочих приміщень, а також психологами і керуючими на тренінгах.
( Учитель)Отже ви до нас і психолога запросили. ( Художник) Ні – психотерапевта, який розповість про використання кольорів, а також про хворобу - Дальтонізм.