Презентація до уроку фізики « Розв’язування задач на рівномірний та нерівномірний рух»

Про матеріал

Презентація до уроку фізики, 7 клас « Розв'язування задач на рівномірний та нерівномірний рух». Задачі підібрані таким чином, щоб переконати учнів у тому, що механічні процеси поширені як у живій природі, так і в техніці.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Розв’язування задач на рівномірний та нерівномірний рух

Номер слайду 2

Мета: поглибити знання учнів про механічний рух, переконати їх у тому, що механічні процеси поширені як у живій природі, так і в техніці; продовжити формування світогляду учнів, розвиток мовлення учнів, мислення (уміння аналізувати й узагальнювати, висувати гіпотези, робити висновки, будувати план розв’язування задачі); показати роль знань із цієї теми для практичних потреб людини.

Номер слайду 3

Задача 1 Автобус рівномірно рухався трасою так, що за 15хв проїжджав 15км. Чи порушував водій автобуса правила дорожнього руху в ту мить, коли минав дорожній знак?

Номер слайду 4

Задача 2 Три спортсмени влаштували змагання з бігу. Перший біг 20 хвилин зі швидкістю 12 , другий пробіг 5 км за півгодини, третій — 6 км зі швидкістю 11 . Хто біг швидше за всіх? Хто пробіг більшу відстань? Хто біг довше за всіх?

Номер слайду 5

Задача 3 Поїзд проходить повз спостерігача впродовж 10 с, а мостом завдовжки 400 м — упродовж 30 с. Визначте довжину й швидкість поїзда.

Номер слайду 6

Задача 4 Автомобіль проїхав першу половину шляху зі швидкістю 12 , а другу — зі швидкістю 20 . Визначте середню швидкість автомобіля на всьому шляху. Порівняйте результат із середнім арифметичним.

Номер слайду 7

Задача 5 Cерце людини — це насос, який працює в імпульсному режимі з частотою близько 1 Гц. Під час кожного імпульсу, що триває приблизно 0,25 с, серце дорослої людини встигає виштовхнути із себе в аорту близько 0,1 дм3 крові. Повний оберт крові через обидва кола кровообігу здійснюється за 21–22 с. Складіть задачу за наведеними даними й розв’яжіть її.

Номер слайду 8

Задача 6 (І варіант)Серце горобця б’ється з частотою 600-850 разів за хвилину, серце гусака — 210-320 разів за хвилину. Складіть задачу за наведеними даними й розв’яжіть її.

Номер слайду 9

Задача 6 (ІІ варіант)Серце миші б’ється з частотою 320-780 разів за хвилину, серце коня у спокої — 30-40 разів за хвилину. Складіть задачу за наведеними даними й розв’яжіть її.

Номер слайду 10

Домашнє завдання. За підручником Бар,яхтар В. Г., Довгий С. О. «Фізика-7» повторити § 7-12, виконати вправу 12(7). Додатково – скласти свою задачу на механічний рух, використовуючи дані internet про швидкості в природі

pptx
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
§ 12. Нерівномірний рух
Додано
22 липня 2018
Переглядів
803
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку