Презентація до уроку "Фізико-географічне положення України"

Про матеріал

Мета: дати оцінку географічному положенню України, ознайомити з площею, чисельністю населення, крайніми точками, географічним центром України; розвивати уяву, пам'ять, вміння робити висновки,порівнювати; розвивати вміння працювати з підручником, картою, складати схеми; виховувати патріотизм, почуття гордості за свою Батьківщину.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Фізико – географічне положення України Учитель географії Шахрай Т.В.

Номер слайду 2

Географічне положення – це розташування будь-якого географічного об’єкта відносно земної поверхні, а також навколишніх об’єктів, які впливають на нього.

Номер слайду 3

Більш частина України розташована на південному заході Східноєвропейської рівнини, у Центральній та Південно-Східній Європі.

Номер слайду 4

Кримські гори Карпатські гори Невелику частину території України займають Карпатські та Кримські гори. Вони є складовими Великої Гімалайсько-Альпійської гірської системи

Номер слайду 5

Територія України лежить переважно у помірному кліматичному поясі північної півкулі. В її межах чітко простежуються три фізико-географічних зони Степова Лісостепова Мішні ліси Висотна поясність

Номер слайду 6

Фізико-географічні зони України змінюються із заходу на схід за кліматичними і ґрунтово - рослинними ознаками 1. Мішано-лісова зона 2. Лісостепова зона 3 Степова зона Сформувалися найродючіші у світі ґрунти - чорноземи

Номер слайду 7

Україна найбільша за площею держава Європи і 44-та у світі. Її площа – 603,7 тис.км2,тобто 5,7 % площі Європи. За кількістю жителів 46,4 млн. чол. Україна поступається лише Німеччині, Франції, Великобританії та Італії.

Номер слайду 8

Крайні точки Новгород-Сіверський р-н, Чернігівської обл. Міловський р-н Луганської обл. Автономна Республіці Крим м. Чоп Закарпатської обл. Географічний центр України

Номер слайду 9

Географічні центри України Територіально Україна розташована в географічному центрі Європи. Про це свідчить пам’ятний знак біля села Ділове Рахівського району Закарпатської області . Географічним центром України вважають селище Добровеличківка на Кіровоградщині. Тут установлено пам ’ятний знак.

Номер слайду 10

Державний кордон України України обмежена державним кордоном загальною протяжністю 6993 км. На суходільні кордони припадає 5638 км. Морські кордони на півдні тягнуться на 1355 км. З них 1056,5 км припадає на чорноморський кордон, 249,5 км – на азовський. Крім того, 49 км морського кордону проходить через Керченську протоку. Україна має морські кордони з п’ятьма країнами: Румунією, Болгарією, Туреччиною, Грузією, Росією. На сході, північному сході і півночі Україна межує з Росією. Кордон почина- ється від берега Азовського моря й тягнеться 1983 км до кордонів із Білоруссю. Північний кордон із Білоруссю (975,2 км) пролягає через заболочене Полісся. Західний кордон демаркований, тобто позначений на місцевості спеціальними прикордонними стовпами. Тут Україна межує послідовно з Польщею (542,4 км), Словаччиною (97,9 км), Угорщиною (136,7 км), двома відтинками з Румунією (580,8 км) та Молдовою (1222 км)

Номер слайду 11

975,2 км 542,4 км 97,9 км 136,7 км 580,8 км 1222 км 1983 км

Номер слайду 12

Берегова лінія України Біля берегів України сформувалося багато заток, піщаних кіс та островів. Найбільші затоки: Найбільша затока Азовського моря – Таганрозька, має довжину близько 140 км із пересічними глибинами 5 м. у Чорному морі – Каркінітська. Це мілководна водойма, яка врізається в берег на 118,5 км. У суворі зими замерзає. Затоку Сиваш іноді називають третім морем України. Глибина її становить від 20 см до 3,5 м, а вода у 10–15 разів солоніша, ніж в Азовському морі: 124–166 ‰. Сиваш відокремлений від моря Арабатською стрілкою – найдовшою косою в Україні. Її довжина – 115 км, ширина – від 270 м до 7,5 км. Низовинну поверхню Арабатської стрілки утворюють піщано-черепашкові відклади.

Номер слайду 13

Найбільший острови України о. Джарилгач. Його площа – понад 56 км2. Острів являє собою намиту морем понижену піщану косу. о. Зміїний. Він лежить на відстані 37,5 км від гирла Дунаю. Площа – 0,17 км2. Острів утворений міцними гірськими породами і має скелясті урвисті береги висотою до 25 м. На острів течією час від часу заносить водяних вужів, із цим пов’язана його сучасна назва.

Номер слайду 14

Найбільший півострів – Кримський (26,9 тис. км2), з’єднаний з материком вузьким (7–9,2 км) Перекопським перешийком. Східна частина Кримського півострова утворює Керченський півострів (близько 3 тис. км2).

Номер слайду 15

о. Зміїний о. Джарилгач Чорне море Берегова лінія. Кримський п-ів Каркінітська зат. Таганрозька зат зат. Сиваш Арабатська стрілка Керченський п-ів Азовське море

Номер слайду 16

Практичної роботи №2   Нанести на контурну карту: крайні точки  та їх географічні координати;  держави які є сусідами України;  географічний центр України. Молдова Румунія Угорщина Словаччина Польща Білорусь Р о с і я Болгарія Туреччина Грузія Р о с і я

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Защик Катерина Степанівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Попова Екатерина
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Соломка Денис
  Дякую, чудовий матеріал
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Харасахал Вікторія Анатоліївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
ppt
Додано
14 жовтня 2018
Переглядів
9357
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку