За розчинністю у воді речовини ділять на три групи: а) розчинні, у 100 г води розчиняється більше 1г речовини (це речовини з ковалентним полярним і йонним зв’язком, напр. цукор, соль, луг); б) малорозчинні, у 100 г води розчиняється менше 1г речовини (це речовини з ковалентним неполярним зв’язком, напр., кисіль, азот, гіпс); в) практично нерозчинні, в розчин переходить менше 0,01 г речовини (олія, гас).
За кількістю розчиненої речовини розчини поділяють Ненасичений розчин, у якому розчинена речовина ще може розчинятися за даної температури. Насичений розчин, у якому розчинена речовина більше не розчиняється за даної температури. Пренасичений - розчин, у якому розчинено більше розчинної речовини, ніж може розчинитися за даної температури. Розведений розчин, в якому мало розчиненої речовини. Концентрований розчин, в якому багато розчиненої речовини.
Розв’яжіть задачі: Розчинність солі при температурі 90°С – 90г. Яку масу її можна розчинити у воді масою 250г при даній температурі? У розчині калій нітрату масою 40г при температурі 40°С міститься сіль масою 15г. Яка розчинність калій нітрату при даній температурі? Коефіцієнт розчинності магній сульфату при температурі 75°С – 0,6. Яку масу його треба взяти, щоб приготувати розчин масою 100г при цій температурі.