Презентація до уроку хімії в 11 класі "Явище періодичної зміни властивостей елементів і їхніх сполук на основі уявлень про електронну будову атомів"

Про матеріал
Презентація створена до 1го уроку хімії в 11 класі відповідно до нової програми
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЯВИЩЕ ПЕРІОДИЧНОЇ ЗМІНИ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЕЛЕМЕНТІВ ТА ЇХНІХ СПОЛУК НА ОСНОВІ УЯВЛЕНЬ ПРО ЕЛЕКТРОННУ БУДОВУ АТОМІВ

Номер слайду 2

Актуалізація пізнавальної діяльності*Еврестична бесіда1. Назвіть перші спроби класифікації хімічних елементів.2. Яку закономірність помітив Д.І. Менделєєв при створені ПСХЕ? Як сформулював закон?3. Що є графічним виразом періодичного закону?4. З чого складається ПСХЕ? Які форми Вам відомі?5. Чим відрізняється сучасне формулювання періодичного закону від менделєєвського?6. З чого складається атома?7. Які моделі атома Вам відомі?8. Що відображає графічна будова атома?9. У чому полягає фізичний зміст чисел періодичної системи?

Номер слайду 3

Узагальнення і систематизація набутих знань, умінь і навичок*Пригадаємо деякий матеріал з 8 класу: будову Літію, Калію, Натрію (робота учнів біля дошки)*Що спільного у цих атомів?*Як змінюють властивості у елементів однієї групи, підгрупи? Періоді?* Робота з ПСХЕ: в ході роботи з таблицею, пригадуємо поняття радіуса атома, електронегативності, окисно-відновні властивості хімічних елементів; характеризуємо зміну металічних-неметалічних властивостей елементів, в залежності від будови атома. Ключова ідея. Періодичність змін властивостей ХЕ та їхніх сполук повязана з періодичністю повторюваності електронної будови атомів.

Номер слайду 4

Радіус атома. У межах одного періоду кількість енергетичних рівнів в атомів елементів не змінюється, однак зростає заряд ядра атома, отже, посилюється притягання ядром атома електронів зовнішнього енергетичного рівня. Радіус стає менше. {E623664 E-625 C-41 FF-A992-B60 B32 F2693 B}Електрони рухаються хвилеподібно, форма орбіталей різна, тому радіус атома визначається експериментально. Одиницею вимірювання атомних радіусів є нанометр (нм): 1 нм = 1 ∙ 10–9 м.

Номер слайду 5

Електронегативність. Електронегативність елемента — це умовне значення атома, що характеризується здатністю притягувати до себе електрони під час утворення хімічних зв’язків. Ця здатність змінюється в періодах і групах залежно від розміщення елемента в періодичній системі.{E623664 E-625 C-41 FF-A992-B60 B32 F2693 B}Електронегативність- умовна одиниця. За найменшу одиницю для порівняння прийнято електронегативність Літію.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Задача. Цей металічний елемент був передбачений Д.І. Менделєєвим. Він описав властивості металу і залишив йому клітинку у створеній періодичній таблиці. Незабаром цей метал був відкритий французьким хіміком Лекоком де Буабодраном, і пророцтво Менделєєва виявилося правильним. Відкритий елемент мав дуже низьку температуру плавлення (29,8) і вступав у взаємодію як з кислотами, так і з лугами. Недарма Менделєєв назвав його «екаалюміній». Назвіть метал метал, якщо під час взаємодії зразку масою 1,4 г з хлоридною кислотою утворюється 0,672 л (н.у.) водню.

Номер слайду 8

ЗНО 2016 ЗНО 2017

Номер слайду 9

ЗНО 2018

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

ЗНО 2019 Домашнє завдання. Опрацювати §1 (Попель, Крикля)Випереджувальне завдання: підготувати навчальні проекти : «1. Створення 3 D-моделей атомів елементів. 2. Застосування радіонуклідів у медицині. 3. Використання радіоактивних ізотопів як індикаторів у тваринництві, археології».

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Куц Наталя
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
23 серпня
Переглядів
2436
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку