З насінного зачатка після запліднення зазвичай розвивається насінина, а із стінок зав’язі – стінка плода. Шкірка, яка утворюється з покривів насінного зачатка, захищає розташовані всередині насінини зародок та запас поживних речовин. Насінина разом із стінкою плода утворює плід. Плід може містити одну, кілька або багато насінин
Симетрія квітки Актиноморфні, або правильні, через які можна провести кілька площин симетрії, кожна з яких ділить його на дві рівні частини (зонтичні, капустяні) Зигоморфні, або неправильні, через які можна провести тільки одну вертикальну площину симетрії (бобові, злакові). Асиметричні- через які неможна провести вісь симетрії.
Гра «Вірю – не вірю» Квітка – це генеративний орган. Сидячою називають квітку, у якої довга квітконіжка. Головні частини квітки – це пелюстки та квітколоже. Тичинка складається з тичинкової нитки та приймочки. В середині зав’язі міститься яйцеклітина. Огірок належить до однодомних рослин.
Вправа «Біологічний крос». Продовж речення: Репродуктивні частини квітки – це… Маточка складається з … Квітка, що має і маточки і тичинки – називається… Рослина, на якій ростуть і тичинкові й маточкові квітки – називається … Сукупність видозмінених листочків, що оточує тичинки й маточку – називається …
Вправа «Біологічний крос». Продовж речення: Репродуктивні частини квітки – це… (тичинки, маточка) Маточка складається з … (зав’язь, стовпчик, приймочка) Квітка, що має і маточки і тичинки – називається… (двостатева) Рослина, на якій ростуть і тичинкові й маточкові квітки – називається … (дводомна) Сукупність видозмінених листочків, що оточує тичинки й маточку – називається … (оцвітина)