12 липня о 18:00Вебінар: Формування історичних уявлень учнів: практичні поради вчителю

Презентація до уроку: "Леся Українка. «Давня казка». Проблеми і мотиви: роль митця в суспільстві, служіння музі й народові, суть людського щастя, вдячності"

Про матеріал

Презентація до уроку: Леся Українка. «Давня казка». Проблеми і мотиви: роль митця в суспільстві, служіння музі й народові, суть людського щастя, вдячності.

Дана презентація полегшить роботу вчителю на уроці.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Може, квіти зійдуть – і настане. Ще й для мене весела весна. Леся Українка“Contra spem spero”

Номер слайду 4

Очікування

Номер слайду 5

. Леся Українка. «Давня казка». Проблеми і мотиви: роль митця в суспільстві, служіння музі й народові, суть людського щастя, вдячності

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Робота в групах“Хто швидше”1. Дівоче прізвище Лесі Українки 2. Край, який поетеса називала рідним куточком 3. Поема про роль поета і поезії в суспільстві 4. Місто, у якому похоронена Леся Українка 5. Місто у Грузії, де часто бувала і померла поетеса 6. Ім'я старшого брата Лесі Українки 7. Прізвище чоловіка Лесі Українки 8. Місто, у якому народилась майбутня поетеса   

Номер слайду 8

Відповіді1. Косач2. Волинь3.”Давня казка”4. Київ5. Сурамі6. Михайло7. Климентій Квітка8. Звягель“Конвалія”

Номер слайду 9

Леся Українка. Яка вона?Хто вона?

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Жанр твору: Ліро-епічна поема

Номер слайду 12

Поема – ліро-епічний віршований твір, у якому зображені значні події та яскраві характери, а розповідь про героїв супроводжується розкриттям авторських переживань і роздумів.)

Номер слайду 13

Казка - розповідний народно - поетичний або писемно-літературний твір про вигадані події, вигаданих осіб, іноді за участю фантастичних сил. Тематично казки поділяються на три групи: героїко-фантастичні, соціально-побутові та казки про тварин.

Номер слайду 14

“Займи позицію”(робота в групах)Проблемне питання: Чому поетеса називає свій твір казкою?Що це: поема чи казка?

Номер слайду 15

«Давня казка» — твір про силу поетичного слова, зокрема про надихаючу й мобілізуючу роль його у визвольній боротьбі, про єдність поета з народом.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Декларація -це документ, офіційна заява,яка проголошує основні принципи внутрішньої та зовнішньої політики

Номер слайду 18

Літературна гра «Так чи ні». 1) Поет був красивим і щасливим. 2) До оселі Поета постійно приходила молодь. 3) Лицар Бертольдо був благородним та ввічливим. 4) Поет сказав, що має стільки багатства, що його стане й на лицаря. 5) Бертольдо зацікавився й вирішив подружитися з поетом 6) Граф визнав дивну силу слова. 7) Поет допоміг лицареві завоювати серце вродливої донни Ізідори. 8) Поет допоміг лицареві завоювати бусурманське царство 9) Бертольдо щедро нагородив поета. 10) Граф справді був спочатку гідний щастя — чинив справедливий суд, був лагідний до підданих. 11) По далеких війнах граф привчився до грабунку. 12) Поет вирішив стати наближеним до графа, щоб допомогти трудящим полегшити їхню долю.

Номер слайду 19

Метод « Дослідження»Дослідити та характеризувати героїв поеми «Давня казка»: поета та Бертольда.

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Хвилинка релаксації

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Інформаційнегроно. Робота в групах

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Складання сенканів. Поет2 –прикметника3 – дієслова1 – речення-висновок1 – слово-прикметник, яке характеризує героя. Бертольдо2 –прикметника3 – дієслова1 – речення-висновок1 – слово-прикметник, яке характеризує героя

Номер слайду 26

Літературний футбол. З поданих прислів’їв виберіть ті, які стосуються поета, і ті, які –графа: 1. Не зробиш людям добра, не побачиш від них лиха.2. Ти його борони від собак, а він тобі покаже кулак.3. На моїй шиї сидиш, а мені добра не твориш.4. Не сподівайся дяки від приблудної псяки. 5. Як напився, то до криниці задом обернувся. 6. Я на його хлібом, а він на мене каменем. 7. Для нашого Федота не страшна робота. 8. Не плюй у криницю, бо прийдеться напитися.

Номер слайду 27

Відповіді:1. Поет2. Граф3. Граф4. Граф5. Поет6. Поет7. Поет8. Граф 

Номер слайду 28

Незакінчене речення. Сьогодні на уроці я зрозумів (ла)…. Мені було цікаво дізнатися…. Я навчився….

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Три бажання: Мир. Віра. Щастя

Номер слайду 31

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ «Обери сам»1. Скласти план до поеми Лесі Українки «Давня казка»2. Скласти 12 питань до поеми Лесі Українки «Давня казка» 

pptx
Додано
11 грудня 2018
Переглядів
2969
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку